Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Ще пометнанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.12.08 00:58



Коняк също замества рома,а сега се сещам,че и готови есенции има и не са скъпи и не заемат много място.Аз не ползвам есенция никога ( то по сладките неща е жена ми само,аз правя само малеби,грис халва,кремове и млечница ,а всичко друго съм оставил на нея )



Тема Re: Хайде Флорче,нови [re: Гaмбa]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано25.12.08 08:41



къде си бе жЕнО

,ми започвай да готвиш!


и въобще да не ми са оправдаваш,че МаВрУдЧеТо ти е препило
,и искаш да починеш Ааааааа ,да ги нямаме такива



Тема Re: Хайде Флорче,нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано25.12.08 08:51



И нИмИ Са КрИй,ЩОТО Та ВиЖдАм
и НиМа РАЗсЪрДвАй да нИ СТАНА И АЗ ЛОША КАТО ТОЗИ ДЯДО

ХА ,ХА ,ХА



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: mimozitta]  
Автор renetage ()
Публикувано25.12.08 09:42



опитвам се да сготвя това, доста народ сме, ще пиша за резултата, дано съм

успяла да изпратя картинката..

Редактирано от *jull** на 26.12.08 08:16.



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: renetage]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.12.08 11:16



Само розмарин не слагай защото ще ти стане много тежко ястието,а и свинското не понася тази подправка ,този от когото си взела рецептата нещо се е объркал,по-добре сложи кимион или чубрица или с къри го направи .
Иначе изглежда много апетитно



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: Гaмбa]  
Автор renetage ()
Публикувано25.12.08 11:31



не слагам, само гъби и лук, а майонезата я направих сама и малко чесън вътре, сега вече се пече, не знам каква гарнитура, и моето парче месо е много голямо около 3.5 кг. трябва по -дълго във фурната ..



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: renetage]  
Авторsvety7 (Нерегистриран)
Публикувано25.12.08 13:54



[image]http://bghelp.net/forums/showthread.php?t=9007[/image]



Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: svety7]  
Автор renetage ()
Публикувано25.12.08 22:36



печеното стана вкусно, над очакванията ми, оцениха го по достойнство, но се пече около три четри часа, беше доста голямо парче... красиво и ефектно на вид..



Тема НОВОГОДИШНО МЕНЮнови [re: renetage]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.12.08 10:42



Къде ще празнувате довечера, мили хора, какво ще хапвате и пийвате? Въпросът ми е главно към тези,
които сами ще се погрижат за менюто. На мен се падна да завивам сармички (както обикновено!),
че никой не обича пипкавата работа!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: НОВОГОДИШНО МЕНЮнови [re: *jull**]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано31.12.08 13:40



Здравейте!
Последните години сме си все вкъщи, а новогодишното менюто приготвям сама (не мога да понасям кибиците в този случай). А сего по ред:

1. Сарми - 2 вида (според различните предпочитания):

а) с лозов лист - към каймата прибавям ориз, зелен лук, магданоз, малко червен и черен пипер, сол;

б) със зелев лист - тук задължително кълцам месото (от хубави свински гърди), прибавям ориз, малко чубрица, червен и черен пипер, а тенджерата слагам и няколко стръка рогата меродия (мисля, че другото наименование е сминдух). В тенджерата слагам 1 голямо пиле, като го пълня със сарми, Останалите зелеви сарми слагам върху пилето;

И в двете смеси слагам малко вода, за да стане пълнежът по-рехав. Правя отделни сосове и за двата вида сарми.

2. Вземам 2 кг хубаво свинско месо, 500 г гъби, около 500 г лук, 2-3 моркова, 4-5 малки глави чесън. Нарязвам зеленчуците на едро, а чесънът оставям цял, прибавям към тях малко чубрица, червен пипер и сол. Нареждам половината от сместа в пръстен гювеч, нареждам нарязаното месо, а отгоре поставям останалата част от сместа. Слагам 2 листа дафинов лист, няколко зърна черен пипер, малко мазнина (ако месото не е мазно), 1 ч.ч. бяло вино и 1-2 ч. ч. вода. Пече се в умерена фурна около 3 часа.

3. Различни салати - руска, шопска, туршия;

4. Мезета - аз обичам карловска луканка и суджук;

5. Преди малко направих баклавичките, а по-късно ще направя баницата и ще омеся една питка.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.