Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Чомлекнови [re: Гaмбa]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано23.12.08 16:23



Не се дразни бе човек,то и аз бих си купила,ама как да го разпозная?Нямам хора в кланицата,а дори и незная дали има в Пловдив?Телешкото си го тача много,и писъства постоянно на моята трапеза.Но истината е,че наистина не мога да го разпознавам

,и винаги го приготвям в херметика,и за по-сигурно го варя поне 2 часа.
Ако с нещо съм те подразнила,моля да ме извиниш
п.п. Най си обичам телешко варено,и телешко таскебап,а пък да ти кажа твойте манджи като ги чета винаги ми текът лигите.Ама нека ми така ми се пада,като много много немога да готвя



Тема Re: Чомлекнови [re: Юлия 48]  
Автор renetage ()
Публикувано23.12.08 17:00



приветствам идеята за чомлек по бански, но го правя /джолана/с кокал, нарязан на големи филии... вкуса придава и кокала при дълго печене, иначе всичко друго, така го правя, само без целина...



Тема Re: Чомлекнови [re: Юлия 48]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано23.12.08 17:01



Малеее,Юлке,приличам ли ти на човек да се дразня на някой от клуба.По никакъв начин не си ме раздразнила и нямах теб впредвид ,говорех по принцип за нещата защото когато не опиташ другото и нямаш база за сравнение няма как да даваш оценки.
Ама теб не съм визирал и на ум не ми е дошло как можа да си помислиш.Сега ти ме извини,че косвено съм те притеснил,това за джолана си е мое мнение ,а мнението на другия човек си е негово право,грешно съм разбран и буквално си приела тоз път израза ми .
Аз мога да проверя къде в Пловдив би могло да има кланици откъдето да се пазарува,но града е голям и трудно се обикаля,тук за 5 минути стигам с колата където си поискам и се знаят нещата,дори ми хрумна месаря да попитам има ли някой от Пловдив познат колега с когото да пазаруват месото.
А за готвенето не се притеснявай всеки прави пък нещо друго с което е полезен.
В това гърненце за което говоря е едно старо ,продълговато и си спомням като дете как нашите го вкарваха в кюмбенцето вътре и в студените нощи хем се топлим ,хем се готвеше( майка я бяха разпределили в едно село и живяхме и там) и го свързвам със зимата и ми е скъп спомен .
В чомлека е хубаво да се сложат и малко изсушени чушлета ако не лютят много,но това накрая.
Иначе снощи правих руло " Стефани" ,но и кашкавал сложих вътре и стана много хубаво ,но каймата не беше хубава ( телешка от Била) ,не ми хареса опрделено,а картофеното пюре определено развалих със чесъна



Тема Re: Чомлекнови [re: renetage]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано23.12.08 17:11



Съгласен за кокала,аз много често като варя боб и слагам гол кокал ,но искам да има и месо и като сложа джолана с кокал( то българския е така) и заема много място,а аз слагам чисто месо,те така си го продават-обезкостено ,а вкуса е същия като на нашето с кокал и заради това си го харесвам,просто не изпадам в подробностти.
Чомлека де да знам какъв е,от баба ми ( лека и пръст) съм го взел и съм добавил мои си работи като целината .Телешкото носи на целина ,пробавай да видиш ,че овкусяването става по-добро( поне на мен ми харесва и бандата у дома)



Тема Re: Чомлекнови [re: Гaмбa]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано23.12.08 17:15







Тема Re: Кухнята на Флора № 7нови [re: flora bg]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано23.12.08 19:42



Леле лелеее, какъв сладкиш направих ако знаете.....сега го чакам да стегне в хладилника.Казва се "Сладък салам".Ако става за ядене ще ви пиша рецептата



Тема Re: Ще пометнанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.12.08 00:04



Айде бе човек не го ли опита сладкиша,кажи рецептата да я видим ,стига ни дразни



Тема Re: Ще пометнанови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано24.12.08 00:19



Вярно бе аз забравих....изядохме го...става. Ето ви и рецептата за "Сладък салам":
125 г (1 пакетче) краве масло
1 ч.ч. пудра захар
2 яйца
1 ч.ч. счукани орехи
2 с.л. какао
3 натрошени целувки
1/2 опаковка натрошени обикновени бисквити
по желание 1 с.л. ром

Към разбитито с пудра захар масло се прибавят яйцата и какаото (без да се преустановява бъркането), орехите, натрошените целувки и бисквити, ромът. Сместа се поставя върху поръсена с пудра захар пергаментова хартия, навива се стегнато на руло и се оставя в хладилника да се втвърди.При поднасянето се нарязва като салам.



Тема Re: Ще пометнанови [re: mimozitta]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.12.08 00:38



Миме понеже съм фен на канелата ,аз ще и сложа и канела ,още повече ,че ще си върви с ромчето и какаото.Този салам ми е познат,но без целувките и рома и ме заинтригува .Понеже сега у дома сме на вълна тиквеник и кекс( дъщеря ми като изпадне в немилост и всеки ден прави кексове) ето една идея да разнообразим малко менюто.То децата ядат основно,но и аз едно парченце ще намажа



Тема Re: Ще пометнанови [re: Гaмбa]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано24.12.08 00:41



Аз го направих без ром да ти кажа, не че не исках да сложа ами просто нямах, но не стана лош. Щом го изядоха домашните.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.