Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: bira_more]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 20:14



Само за твое сведение и в момента в Африка има страни със средна продължителност на живота между 32 и 41 години.
Говоря за това, че никой не знае къде е точно истината за перфектното човешкото здраве. Но е сигурно, че то е съвкупност от няколко елемента. И най-вече от добронамереност към всички и към всичко!





Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: diana1OO]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.11.08 21:54



Значи - или са някакви абсолютни изключения, или по вероятно новопоявил се рак.
Просто след 5тата година - профилактични прегледи и толкоз. Човек не трябва да се втрещва - просто защото, макар и да не е твърдо доказано - приема се че ако мислиш твърде много дали имаш рак - повишаваш риска наистина да развиеш.
Профилактични прегледи, повече движение, по малко вредности и малко късмет.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: bira_more]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.11.08 22:10



"Мисля че 5 години са универсален срок за да се приеме че пациента е излекуван. 5 години след края на терапията."

За съжаление, животът го опровергава! Тук са влизали хора с доказан рецидив след... 19 години!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: diana1OO]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.11.08 22:32



"Не искам да внасям песимистична нотка. "

Мила, не внасяш песимистична, а реалистична нотка! Човек не е безволево същество, не е тръстика, люляна от вятъра! Този срок (на ремисия) е време на преосмисляне, на откриване на нов начин на живот и преди всичко на мислене! В този смисъл винаги съм искала да зная точната си диагноза и състояние! Защото не мисля, че някой друг би могъл да поема отговорността за моята борба! Защото аз ще се боря със средствата, които познавам. Не е сигурно, че ще успея, но и никой не би могъл да ми помогне по-добре от самата мен. Би ми помогнал с внимание и любов, което никак не е малко! Но затова не е нужно да играе на криеница с мен.

Само че това е благодарение на знанията и силите, които са ми дали знанията, кокто и споделеният опит на много, много приятели в този Клуб... Но нека не забравяме, че има хора, които са твърде далеч от тези неща и всяка болест, която ги изкарва от обичайните релси на ежедневието им, е катастрофа за тях. Те буквално рухват и истината би ги убила. Тях трябва да щадим.

Така че полемика по този въпрос (а и по повечето тук) не бива да се развихря. Трябва да бъдем толерантни и внимателни... хората са различни, не ги познаваме достатъчно, не можем да влезем в "кожата" им! Най-важното е да ги окуражим, да им окажем внимание, да им дадем примери за хора, които са се преборили... С това можем да помогнем на чудото, наречено живот.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: bira_more]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 23:22



Мисля, че мислиш правилно :-)



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: bira_more]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 23:24



До bira_more: Мисля, че мислиш правилно :-)



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.11.08 23:38



Може ама се случва рядко. Искам да кажа - ако има 5 години без рецидиви, без симптоми, без находки - човек трябва да приеме че е здрав и да продължи като здрав.
Добре де - няма нужда да пропушва, и е добре - профилактичните прегледи да са на ниво. И малко повече спорт. И по малко стрес. И храната....
И повече секс

- щото са положителни емоции, не за друго.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано28.11.08 11:59



Точно така!Не искам да плаша никого,но в момента моя позната е с диагноза рак,след 22 годишна ремисия.Това обаче е мотивира още повече.Даже се шегува,че започва нов 22 годишен цикъл от нейният живот.





Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: aaa!]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано28.11.08 14:14



А аз винаги съм си мислела, че и в миналото хората са се разболявали от рак и за техен късмет медицината не е била толкова напреднала и това ги е спасявало да оцелеят/red]

Аз пък си мисля,че са се разболявали от рак и са умирали ,но са се разболявали и от други болести лечими днес и са умирали от тях.
Няма логика как да е иначе след като продължителността на живота е била по-малка.
Все пак си мисля,че болните от рак не са били толкова много поради по-близкия начин на живот до натуралното и по-малкия стрес .Образно казано хората не са се стремяли да надкочат масрафа си: раждат се ,знае ,че цял живот го чака полето,знае ,че есента има събори,зимата събиране на сили и в общи линий това е било



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: iliana.k]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано28.11.08 14:14



А интересно ми е да знам-човек когато е в ремисия или ли някакви ракови находища или метастази в тялото си,пък макар те да са"приспани".
Питам, защото искам да изясня дали да определям мойто състояние като ремисия, защото от критичния момент са минали около 19 години.
И аз не знаех, че има толкова дълги ремисии,мислех че като минат повече от 10 години без активиращи се наново ракови процеси и човек се смята за излекуван.

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.