Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Ekna]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано26.11.08 23:28



Не съм искал на никой нищо насила да внушавам, просто съм изказал мнението си по въпроса.

Според твоя постинг излиза, че ти искаш насила да ми внушиш, че на теб не ти допадат намеците ми, които никак не са позитивни. И че едва ли някой ме е анатемосвал. Така излиза.

Много точно казваш на края:
Всеки има своя свят на възприятия и мнения и правото на свой избор!

Е, според теб, аз, с моето писание, повлиях ли ти да правиш, нещо което не желаеш?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано27.11.08 00:48



Да прав си paparosko,усетила съм го това с пълна сила.Имах много сериозни проблеми преди 8-9 години точно по тоя повод(съвсем умишлено 2 жени бяха предприели атака срещу мен).Хубаво ,че се усетих навреме и разбрах ,че е магия, която слава богу успях да разваля(с помоща на приятели, които бяха в час с магиите)/
Та наистина от една страна гледам да не давам гласност в масовоо пространство за моите настроения и виждания,защото знам ,че ще ме вземат за тра-ла-ла, а от друга на някои хора трудно им понася факта,че ти си успял да се пребориш с "невъзможното" според тях,а те не.И решават да ти навредят по този повод.
И точно както го казваш започват да подлагат всичко около теб под съмнение и като видят,че не са прави и тогава им идва варианта, че лекарите сгрешили, тоест ти не си бил въобще сериозно болен и т.н.Ами нека да мисли кой както му харесва и както го устройва.

Та съм сигурна,че това е част от причината голяма част от хората с подобна съдба да се скатават.
Ами да,налага се.
Та затова и аз предпочитам да не надавам гласност за това и нито на сегашната ми,нито на предишната ми работа някой има представа, че живея втори живот.Според тях най-вероятно съм си нормален здрав човек.И аз не, че съм ненормален и болен

, но "цената която съм платила", ако мога така да се изразя е твърде недопустима и нетрадиоционна(и ненормална) за преобладаващата част от хората.


Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.11.08 00:51



По принцип съм параноик. Особено като видя промоции от МТел или ...
Но все пак - да се търси конспирация на всякъде е малко пресилено. Мислиш ли че на някой ще му пука кой какво щял да каже за него ако наистина оздравее по описания от теб начин? Или че фармацефтичната мафия ще наеме килъри да не им бърка бизнеса?
Чудесата са си чудеса. Някой ще повярва в себе си и ще се излекува, друг ще повярва в себе си (тоест че Бог ще му помогне) - и отново ще има успех. Но при много хора това не може да сработи.
Освен западна има и източна медицина. А там наблягат на подобни техники. Е и там хора умират от рак. И са умирали.
Има хора - удава им се тичане, на други смятане, трети могат да насочат организма си по невъзможен за останалите хора начин.
Хората не сме нито съвършенни, нито еднакви. Някои могат едно, други - друго.
Е разбира се мускулите се виждат - и там всичко е ясно, мозъка е невидим и е много лесно да решим че това което го може един, го могат всички.

Но има и друго - всеки може да се научи да тича по добре, макар че не всеки може да стане шампион. Всеки може да си помага на лечението - със спорт, положително мислене и други техники.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано27.11.08 01:04



Аз когато писах имах друго в предвид : че човек мобилизира силите си и волята в борбата с рака.Тук като видях тоя линк ми се виждат магьоснически работи на които не вярвам.
Колко са се излекували ползвайки както ти казваш Положителното мислене? Аз познавам една жена само( и тя не е търсила "единствената истина" ,а съвсем простичко е мобилизирала волята си по някакъв начин ) и поне 20 човека след проведена химиотерапия



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: Гaмбa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 03:35



А аз винаги съм си мислела, че и в миналото хората са се разболявали от рак и за техен късмет медицината не е била толкова напреднала и това ги е спасявало да оцелеят

. Хората просто са се разболявали и къде инстинктивно са се самолекували, къде и без нищо са оздравявали. И изобщо не са знаели какво би могло да им се случи за техен късмет. Защото само и за миг да им бяха съобщавали, че ги чака кончина, поне половината от тях щяха да я стигнат. И тук пак стигаме до човешката психика?!
И още нещо искам да кажа, имам подозрение, че медицината нещо е в грешка и то голяма относно диагностиката и лечението на рака! Или пак някой лекар реши, че е по-умен и по-знаещ от другите и каза какво точно е ракова клетка и как трябва да се лекува. И тежко му и горко му на човешкия род. Аман от "умници" .



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 03:43



Та всъщност основната ми мисъл бе, че ракът може да е вид стадий в човешкия живот и изобщо да не трябва да се лекува, може да е някакво естествено състояние на организма, което не му пречи или му е необходимо в някакъв момент.



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: dea123]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.11.08 07:05






Никога не казвай никога!



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: aaa!]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.11.08 07:12



Болестта идва да ти удари камбанката, че някъде грешиш и за да се излекуваш е необходимо да промениш нещо в начина си на живот.
Това се отнася и за рака.
Трудното е да разгадаеш загадката - какво и как да промениш!
Това пък е тайната.
Тук идва търсенето и помощта на другите.
Иначе, на човек му се дава толкова като изпитание, колкото може да понесе.

В този процес интуицията е много важна. Доверяването е добре да бъде интуитивно, а не по сметки.

Накрая всеки сам си тегли чертата!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано27.11.08 07:27



Като пишете за самоизлекуване, много ми е интересно да узная какво значи "излекуван от рак"?! Има ли такъв и по какво се различава от раковоболен в ремисия?!



Тема Re: Статия в Ню Йорк Таймс - самоизлекуване на ракнови [re: paparosko]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 07:49



ааа!-много си права, наистина може би ако пациента не си знае диагнозата е по-добре...има повече желание, надежда и хъс...Незнам ...който , каквото и да ми говори-Рак е тежка дума и от нея откровено си лъха на ...смърт.И освен това , колкото и да си куражлия и смелчага , подсъзнателно можеш да се програмираш ...да вървиш към гибел....А , наистина може би има нещо , че тази диагноза просто те стига в даден етап от животът ти и има хора , които незнаят ...и хоп я надживяват.А тези , които са им казали или отписали....си отиват .Мисля, че това беше в основата на Германската нова медицина...Често стресът от диагнозата , обърква нещата на психологическо ниво, от там на физическо и...пътят е ясен.Незнам, разсъждавайки си на глас си мисля, че повечето хора не са Свръхчовеци(каквито , естествено ни се иска да бъдем), а са доста плашливи и раними(което е според мен и абсолютно нормално), но някак си не щем да си го признаем....и се правим на Железни, а това понякога играе лоша шега с нас!

Отделно, казват колкото повече знаеш , че е добре, аз пък мисля , че не е.съвсем така, малко е нож с две остриета..за това и лекарите са най-големите Хипохондрици.Ситуация, знаеш със сигурност, че типът ти рак не се поддава на лечение -нито химио, нито лъче ...нищо как ще се чувстваш....Аз мисля не много добре, нали...Пробваш алтернативи , но все ми се струва, че когато и официалната медицина може да помогне е по-гот, по-надеждно, нали?!Знаеш със сигурност, че стадият ти , в който е открит ракът има голяяма вероятност да рецидивира ... и че краят е доста вероятен...незнам ...., но това за психиката на повечето хора си е пагубно....Казват мислете позитивно, но ти работиш в болница и виждаш, че да си позитивен ..незначи , че си се преборил с болестта, т.е къде е истината..?Абе стига такива негативни мисли посред нощ за мен , за вас за закуска.За това носете си новите дрехи момчета и момичета и ако има нещо да става ...ами то ще си стане , просто!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.