Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Кистичка" в мозъка??нови  
АвторCтpecнaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 11:17



Току-що ми казаха в резултат на ЯМР, че съм имала някаква малка кистичка в мозъка. Да не съм се притеснявала. Има ли някой мнение по въпроса - най вече дали наистина не трябва да се притеснявам??



Редактирано от *jull** на 21.03.09 18:08.



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Cтpecнaтa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано21.11.08 11:32



Кой разчете ЯМР? С изследването иди при друг невролог за второ мнение, ако не съвпада с първото - направи и трета консултация. След това реши какво ще предприемаш. Има много алтернативи за изчистване на кисти. Какви бяха симптомите, довели до ЯМР?



Тема Re:Още едно мнение [re: Buba67]  
АвторCтpecнaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 11:43



То е дълга история. Преди 3 години вследствие на разни оплаквания ми направиха скенер на главата и един професор ми каза че имам тумор. И ще ме прати след 1 месец на ЯМР. Аз естествено полудях и веднага си отидох платено. Оказа се, че не било тумор, а някакви торбички, пълни с течност, които при мен били по-големи, пък скенерът ги показал като тумор. Но пък ми откриха атрофия. С предписание да я следя как се развивала. Сега повторих ЯМР - за да я следя. Нямало промяна в атрофията, но съм имала пък тази кистичка. Питах на миналия ЯМР нямало ли я е? Е, да, ама не са й обърнали внимание и май е била по-малка.
Разчитането ми го направи лаборантката в центъра - в онкологията, някакъв частен център. Още не съм ходила при невроложката но тя ми е от поликлиниката - нищо особено, само дето се нави да ми даде направление за ЯМР.
А иначе ми кървясва едното око от скоро, лекувам го уж за конюнктивит, ама мине и после - пак цъфва. И много забравям. Ама наистина много. И понякога ми се вие свят безпричинно. Веднъж месечно. Възраст - 53.



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Cтpecнaтa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано21.11.08 12:09



Ако си от София си избери невролог от ВМА или Пирогов /доц. Габровски имам лични впечатления/ и отивай дори на платен прием. Вземи си и старите ЯМР. Имало, ама немало, ама била малка и не я видели. Трябва да се изясни ситуацията.



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Buba67]  
АвторCтpecнaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 13:37



Благодаря!



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Cтpecнaтa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 20:35



Занеси резонанса на доц. Иванов от ВМА да го разчете и той. най-добрия е.



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Cтpecнaтa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано24.11.08 07:47



много е важно кой ще ти разчете резултатите-не лаборантка

а виж някой спец. да го погледне



Тема Re:Още едно мнениенови [re: Aни]  
АвторCтpecнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 12:18



Невроложката, която ме изпрати на ЯМР, ми препоръча да отида при проф. Романски от МА - неврохирургия. Дали да я послушам, или да отида при този доц. Иванов? А той неврохирург ли е също?

Всъщност се оказа, че ЯМР бил разчетен не от лаборантката, а от лекар, който работи в клиниката им. Д-р Деливерски.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.