Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Правилно предписаните лекарства вземат много жертв  
Автор firrst (BIG)
Публикувано20.11.08 13:18



THE WASHINGTON POST
сряда, 15 април 1998 година
Правилно предписаните лекарства вземат много жертви
Милиони хора страдат от токсични реакции.
Рик Вайс,
щатен сътрудник на „The Washington Post"
Авторите на едно от последните изследвания са направили извода, че всяка година токсичните реакции на правилно предписани и правилно приемани медицински препарати предизвикват тежки заболявания на повече от 2 милиона американци, а 106 000 от тях умират.........

Лекарите от ортодоксалната медицина демонстрират поразително нехайство към симптомите на хроничното обезводняване и принасят основни принципи на физиологията и храненето, разработени от медицината в миналото, в жертва на машинациите на фармацевтичната индустрия, която трупа печалби за сметка на здравето на хората..........






Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жертвнови [re: firrst]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.11.08 18:54



А неправилно предписаните - още повече.

Повечето лекарства са с куп сранични (увреждащи) ефекти, така че самите лекарства са причина за част от ятрогенните заболявания, което от своя страна пък е добре дошло за фармацевтичната индустрия.

Лекарите не са виновни за това - каквото се предлага на фармацевтичния пазар, това предписват.

Те пък са причина за другия дял на ятрогенните заболявания - от лекарски грешки.

Все пак пациентите могат да избират къде, при кого и как да се лекуват.
Според мен, в повечето случаи алтернативните методи на лечение са за предпочитане пред конвенционалните.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жертвнови [re: paparosko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.11.08 19:30



Лекарствата можем да ги разделим на 2 групи - едните за корекция на конкретно отклонение в регулацията на метаболизма (например инсулин за диабетно болните), другите са отрови. Отрови за бактерии, или вируси, а в случая на клуба и на тъкани. Стремежа е отровата да е максимално вредна за целта (бактерия, вирус, дегенерирала тъкан) и максимално щадяща организма. Разбира се това в повечето случаи е трудно постижима цел.
На много от алтернативните методи най-хубавото е че няма никаква статистика. И не се казва на колко е помогнал метода, на колко не е, и колко са измряли защото са забавили лечението.
Не знам на кого е изгодно да няма подобна статистика.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жертвнови [re: bira_more]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано20.11.08 20:39



В отговор на:

Лекарствата можем да ги разделим на 2 групи - едните за корекция на конкретно отклонение в регулацията на метаболизма (например инсулин за диабетно болните),



Бира,
нали не възразяваш,че инсулинът се произвежда от човешкия организъм!



Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жнови [re: bira_more]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.08 22:30



В държави, в които има клиники за лечение с алтернативни методи, има и статистика.





Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жертвнови [re: firrst]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.11.08 23:27



Е ми като се произвежда е лесно. Проблема е като не се произвежда защото няма B клетки.
И тогава е лекарство.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жнови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.11.08 23:28



Ако имаш линкове - пусни. Мисля че ще бъде полезно и интересно за всички (така де - от онези които успеят да го преведат/разчетат).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жнови [re: bira_more]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.11.08 23:49



В Справочника имаме тема за такива клиники в Европа, в които лекуват с алтернативни методи.





Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жнови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.11.08 01:11



Е поне можах да оценя положения от Весела и вас труд.
Иначе - поне от това което изчетох или става дума за комбинация от алтернативни и стандартни методи.
Между другото истинската статистика може да бъде видяна само по сериозни научни списания. И дори и тогава може да има измами. Случвало се е.
Смятам че е добра идея да се ползват и алтернативни методи. Но не е добре да се ползват само алтернативни.
Мое мнение.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Правилно предписаните лекарства вземат много жертвнови [re: firrst]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 05:55



Бира, по дяволите, ама си прав-истинската статистика , на която имаш доверие може да се прочете в Сериозните научни списания-Преди ден, два
говорехме за ЧУДЕСА-та се сетих знам, чела съм със сигурност че съществува спонтанна РЕГРЕСИЯ, НЕ РЕМИСИЯ, а обратно развитие до пълно изчезване на няколко вида рак-ренал карцинома(рак на бъбрекът), меланома, неуробластома-рядък рак в детска възраст с доста лоша прогноза...та така .Хубаво е , когато има ЧУДЕСА, нали?!

Сетих се за един текст от песен на Дейв Гаан-"Не вярвам в чудеса, но се моля за всеки случай"-ето я и самата песен -аз съм си голяяяяяяям МЕЛОМАН и много неща свързвам с музика, текстове и състави, певци




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.