Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Стаята на Весела № 7нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 14:17



Колкото и да се въздържах да отварям нова стая, не се получава




Историята:
Рак на гърдата-1999г. След мастектомия жълта химиотерапия /CMF/- 5 курса.
Рецидив на мястото на операцията - 2003 г. Проведена лъчетерапия. Проведена хормонотерапия с Тамоксифен./прекъсната след 2,5 год/.
Рецидив - 2006 г. в лимфни възли на врата и мета разсейка в гръдната кост.
Проведена червена химиотерапия /FEC/- 6 курса. После лъчетерапия.
Вливам бифосфонати /Зомета/ за костите. Хормонотерапия с Фемара.
Рецидив - август 2007 - две метаразсейки в черен дроб. Химиотерапия с Таксотер и Цисплатина - 8 курса.
Февруари 2008 г. след скенер се оказа, че е останала една мета 22 мм.
Март 2008 - операция на черен дроб. Не успяхме да махнем метите.
Април 2008 - Начало химиотерапия с Кселода.
Май 2008 - след 1-ви курс Кселода поставяне на първата ваксина Ресан и за първи път от 9 години тумормаркера е със стойност 1000.
В момента провеждам химиотерапия с Кселода и Навелбин.
Засега схемата действа, има подобрение. Тумормаркерът е наполовина, чернодробните показатели постепенно влизат в норма след операцията.
Два месеца след операцията, черният дроб и с огромни размери, целият ляв лоб е в метастази, плътен моноблок. След два месеца терапия, моноблока от метастази се е "разбил", има здрав паренхим между метастазите.
Ще броим пилците пак наесен т.е. борбата продължава!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 17:12.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор elb (непознат)
Публикувано11.09.08 15:30



ТОВА СЕ КАЗВА СИЛА И ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ!!!
Не е ли ирония на съдбата едни искат да се самоубият от "свободия"имали проблеми и разочерования.....а на тези които толкова много им се живее и носят толкова сила в себе си са обречени непрекъснато да се борят за живота си,защото са наказани да са болни!!!!!!!!
Пожелавам ти неизчерпаема енергия в борбата,сили и не на последно място късмет ,защото той е водещия в много моменти!!!





Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.09.08 16:14



Какви пилци ще броиш бе човек,та ти си победителя!! Хвала на волята ти ,ще успееш ,то е ясно и хич не подлагай на съмнение крайния ртезултат,ами както каза елб долу,да вземат други болни
да се поучат от теб и борбата ти

Редактирано от Гaмбa на 11.09.08 16:16.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: elb]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 17:53



Ааааа Елб, да си имаме уважението, ама не съм съгласна с теб.
Ако някой се чувства така ок, негов си избор.
Ама аз не се чувствам нито обречена, нито наказана!
Нека сме наясно по тоя въпрос



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор elb (непознат)
Публикувано11.09.08 20:03



Добър отговор





Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано12.09.08 19:46



Весе, не съм казала, че косата ми е останала

, казах само, че веждите са ми паднали След Таксол за каква коса можем да говорим Ивинявай, че тук ти отговарям, ама не знам къде другаде да го направя, а и бързам, нямам време, че дъщерята идва да ме вземе с внуците и отиваме на мола Болки не болки, гълтам хаповете и отивам на разходка, нали така



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.08 20:28



Eeee, ама то си е нормално да ти изпопадат всички косми. Аз и мигли нямах даже. Ще пораснат пак няма проблем



Нема начин да нема начин!


Тема Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 17:31



Няма вливане днес.
Левкоцити 2,8, хемоглобин - 136. Отложиха ме, разбира се!
Чернодробните в почти същите граници от миналия път.
Тумормаркер - минимален спад - 723.
Това е положението.
Не се впрягам от отлагането. Имам мегдан за отлагане. По принцип Навелбина се влива на три седмици, аз го вливам всяка седмица. Така че не е фатално.
Иначе от няколко дни ми е попросветнало. Последните няколко седмици отново ми бе малко подут корема и ми тежеше.
Сега ще наблегна на почерпката на Буба от вчера - месо и вино


Днес не ми е ден. Сутринта преди да изляза ми протече меката връзка на бойлера. Сега ще дойде майстора да я смени. Отидох в диспансера - ниски левкоцити. Висях до 14 часа за да влея поне Зометата. Три вени надупчиха, докато ме нацелят....
После в тоя студ отидох да свърша малко служебна работа, ама не - забравила съм печата. Накрая си купих комплект нови чаршафи, напук на неползотворния ден Така де, няма да се стресирам от такива дребни работи

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 17:50



Весе, наблегни на стафидите, на суровите ядки за вдигане на левкоцитите. Хапни си и пилешки дробчета

Понякога като му тръгне на човек наопаки та цял ден така. И като стана въпрос за вените не е ли добре след вливане да се слагат риванолови компресчета .
С поздрав : писето



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: пиceтo]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 18:56



Весе, на това хората му викат "бели ядове", така, че споко

. Месце и винце хич не е зле. И за десерт шоколад!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.