Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.07.06 12:58



Изнасям този постинг на ТН като нова тема! Моля да споделите тук всичко, което знаете за ремисията, как да я задържим по-дълго и т.н.
Мен ако питате - с позитивно мислене, ама нека да чуем и вас



Весе,
От сърце желая да си добре, и по-добре и още по-добре...
Не зная дали не те натоварвам в момент, когато се възстановяваш след химиотерапията, но и аз опитах да отворя нова тема, но не успях.
Исках да поговорим за така наречената "ремисия".
Какво биха споделили, за да може да се избегне (доколкото е възможно) появата на рецидив.
Ще бъда благодарна, ако се отвори такава тема.


Редактирано от Buba67 на 01.04.09 22:12.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: vesela.bg]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 17:38



Весе,
Благодаря, че отвори темата.
Бих предпочела да се нарече "В помощ при ремисията" или нещо подобно.
Както вече съм споделяла няколко пъти, след операция от рак на яйчниците миналата година и химиотерапия, завършила също в края на миналата година, сега ме водят "в ремисия".
По съвет на фирмата реших да спра за три месеца Натанала и премислям какво да вземам вместо него.
Затова ще бъда благодарна за всички съвети.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 09:26



Може ли да те попитам ТН,знаеш ли по принцип къде се проявяват метастазите на рака на яйчника.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: njia]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:49



Ния,
Когато се установи моят проблем (трудно ми е да кажа "заболяване", защото изобщо не се чувствах болна), една приятелка ми даде дебела книга Онкология - май учебник, но вече я върнах. Доколкото помня, най-напред се засягат предимно лимфните възли, които са в слабините и около аортата в корема. Но както знаеш, туморите се развиват толкова индивидуално и непредсказуемо...
За да няма разводняване, ще изнеса този отговор в темата "Рак на яйчниците, която отвори Криси.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторxpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:50



Аз също съм в ремисия (рак на матката) минах лъчетерапия. Фирмата се презастраховат с почивките за натанал. Аз го пих почти година в лечебни дози, а сега си го пия сутрин и вечер по една лъжица профилактично. Моята лекарка след като го пи за грип, сега и тя си пие профилактично натанал като мен. Доста сме го обсъждали и тя казва, че непрекъснатото пиене на натанала в профилактична доза и да си здрав е много полезно. Въпроса е само дали имаш финансова възможност.
Другото предимство е, че на работа нямам чеснов дъх, както се получава като ям скилидки чесън. Спокойно можеш да го продължиш, от опит ти гарантирам, че няма да сбъркаш. Не знам, дали си обърнала внимание на новия сайт на фирмата, направили са го много изчерпателен.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:11



Така или иначе прекъсвам за малко Натанала. Приготвих 500 лева за ДеоДан.
От фирмата потвърдиха, че са правени клинични изпитания в Онкологията и в Инфекциозна болница.
От септември ще продължа с Натанал.
Надявам се да има и други да споделят какво правят.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:52



500 лв. за Деодан?????!!

Не мога да повярвам, че има толкова наивни хора!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:03



Щом си решила да ползваш този вид хранителна добавка, по-добре това:

http://www.kendy.com/bg/index.html

фирмата е швейцарска, качеството е гарантирано, а и е значително по евтино.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: ester]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:24



Извинявай, че се намесвам! За цената на Деодан съм съгласна, въпреки че зависи в каква доза ще го приемаш. Средно излиза по 300 лв на месец, което също не малко. Но колкото до качеството, лично сме го изпитали в нашето семейство - преди години съпругът ми заболя от ХОЧКИНОВ ЛИМФОМ и приемаше Деодана при лъче- и химио-терапията си. Преодоля ги успешно и се излекува! Тогава никой от лекарите не можеше да повярва, но и ние не им казахме, по молба на откриватела на Деодана /времето беше такова/. С това лекарство /регистрирано като хранителна добавка/ са лекувани пациенти по цял свят. Има и още един аргумент в полза на Деодана - все пак той е на основата на биовещества от нашия географски район, да не говорим за млечната бактерия, която си е уникална, българска. Известно е, че тези биовещества влизат в по-добър резонанс с нашия организъм и му въздействат по-силно.
Впрочем не искам да влизам в спорове, само се опитах да прецизирам информацията. Оттук нататък - всеки според разбирането и възможностите си. От сърце желая успешно лечение!





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: jull]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 16:29



Ester, не е въпрос до наивност, а на преценка.
Винаги се отнасям скептично (да не кажа подозрително) към лекарствени средства, които имат широк спектър на действие.
Преди да купя ДеоДан прочетох каквото можах и се обадих на фирмата. По покана на д-р Богданов занесох изследванията си. Общо взето мое е решението да вземам Деодан месец и половина до септември, когато отново ще продължа с Натанал. А цената е наистина 300 лева за един месец.
Поздрави на всички!
П.П.
За да бъде по-лесно в комуникациите, вече ще се подписвам Thea, което ми беше псевдоним от едни курсове по немски.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.