Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: черен бъзнови [re: Buba67]  
Автор nincka45 (новак)
Публикувано15.09.09 22:16



Мармалад от бъз и ябълки

Направих го и стана много приятен на вкус мармалад.



Тема Re: черен бъзнови [re: nincka45]  
Автор irinili (непознат )
Публикувано15.09.09 23:34



Здравейте! Сладури и сладурки имам спешна нужда от помощ, случайно попаднах тук и след като прочетох толкова много неща реших, че точно вие ще ми помогните, за което и предварително ви благодаря! Имаме дъщеря на 4 год. и половина, миналата зима боледува много често, през пролетта я заведохме за 10 дни в Сандански по съжет на лекар, започнахме и теренно хомеопатично лечение, водихме я и на море - просто не оставайте с впечатлението, че сме цъфнали и вързали, но се опитваме да правим каквото е необходимо за здравето на детето, каквото и да ни коства това. По съвет на една позната решихме да направим и сироп от черен бъз. Жената ни обясни, че и тяхната дъщеричка много често се разболявала, но миналата есен са започнали да пият всички в сем. от този сироп и всички са много доволни, поне по нейните думи "все едно с нож се отряза всичко и от тогава малката не е пила антибиотик" Ние със съпруга ми веднага ентусиазирани без да попитаме и без да правим разлика от храстовидния и от тревистия бъз (за който честно казано и дори не съм се замисляла за какво се използва, само за храстовидния занам, че баба правеше страхотен сок през пролетта от неговите жълто-бели цветове) грабнахме по една кофа и отидохме да берем. Набрахме черните плодчета, напълних в буркани както ми беше казано - ред плод, ред захар, да се завърши със захар, да се остави на тъмно без да има слънчева светлина и да се изчака около 10-тина дни да се разтопи захарта, да се прецеди и да се слоьи в халдилник или на хладно място пак в буркани или стъклени шишета. Извинявам се , че съм толкова подробна, но когато се разрових малко из информацията, която е в интернет и много се притесних - пише, че не трябва да има зелени подчета, а аз мисля, че може би има може да са 5-10, но има, после ние сме брали от този високия бъз

просто много се притесних онази жена ми каза, че миналата година и тя е брала от същия давала е на дъщеря си вечер по една кафена лъжичка разстворена във вода не ми е уточнила преди или след хранене, но хора разберете ме, страх ме е да не навредя нещо на детето си, в целта си да помогна да стане нещо лошо! Моля ви дайте ми съвет! Предварително благодаря на всички! Късмет по пътя да направим живота си по-добър!!!



Тема Re: черен бъзнови [re: tzveti61]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано16.09.09 13:10



irinili, мила, прочети какво съм писала като "нова" на 03.09.09 в 17.01ч и като
"tzveti61" на 15.09.0 в 14.05ч. Аз изхвърлих два трилитрови буркана, заредени с плодчета от дървесния вид, защото Д-р Димков ми каза, че те не се използват, а да направя сиропа с плод от ниския бъз



Тема Re: черен бъзнови [re: irinili]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано16.09.09 13:24



С риск да не ти помогна, но: моят баща получи силна алергия от подобен сироп.
Той по принцип имаше такава към някои храни, не предполагахме, че нещо толкова полезно може да я предизвика, но просто споделям.

Имай предвид и тази опиця. Някои хора са чувствителни към антоциановите багрила.


А наши близки всяка есен правят следното - в буркани редят ред плод от черен бъз (от ниския, храстовидния) , ред захар и го дават на децата си. При тях - никакъв проблем.

По принцип плодчетата на дървовидния бъз не са толкова наситени на лекарствени вещества, по-леки са за усвояване. Аз самата си ям направо от дървото.

Но билкарите препоръчват храстовидния, като по-ефикасен и силен. Само да няма тази чувствителност, която се получи при баща ми.

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Poзмapи на 16.09.09 13:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от Poзмapи на 16.09.09 13:28.



Тема Re: черен бъзнови [re: tzveti61]  
Автор pe_pe (непознат )
Публикувано16.09.09 21:42



Аз пак се сетих да попитам нещо....кажете ми моля,сокчето може ли татко да го пие по време на ХТ или трябва да изтекат курсовете както при газта.И ако някой има опит с алое ....какво точно да бъде то,и в какво количество ако се приема заедно с черния бъз.И последно ...сока колко дни трябва да се пие и има ли почивка.Много ми станаха въпросите маи.Благодаря ви





Тема Re: черен бъзнови [re: tzveti61]  
Автор irinili (непознат )
Публикувано16.09.09 23:01



Здравейте отново! Много ви благодаря за помощта и да си призная май наистина ще изхвърля всичките буркани приготвени за сока и то с удоволствие (предполагам, че много ще се успокоя). Но за да не оплескам пак нещата искам да ви попитам как да процедирам с новия, който мисля да направя - ще трябва да е от ниския, този вид, който е като стръкчета на цветенце - само по едничко, пак се почиства и измива, рес плод, ред захар, да престои около 10-15 дни на тъмно, прецежда се и да давам на малката, но как преди или след хранене,сутрин или вечер, и мислите ли, че по една кафена лъжичка ще е достатъчно! Страхотни сте, благодаря ви!





Тема Re: черен бъзнови [re: pe_pe]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано17.09.09 10:29



Здравей ре-ре,нямам опит с бъза ,започвам да го давам сега но алое моята дъщеря пие от самото начало на ХТ и лъчетерапията, сега е само на ХТ и пак продължава.Купуваме алое от американската фирма Форевър защото май то е с най-голяма концентрация.Малко скъпичко излиза защото 1л стига за 10 дни тя пие по40мл три пъти на ден.Много съм доволна от Герисана ,има го навсякъде по аптеките ,не е скъп а пък едоста ефикасен за подобряване на кръвните показатели,опитай и с него.Успех.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: черен бъзнови [re: dianavk]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано23.09.09 17:41



След като направих сиропа от бъза, това което остана го залях с вода стоя 10-ина дни и вчера го прецедих. Стана страхотно вино, колко ще издържи без да ферментира не знам. Но имам въпрос ако някой знае да каже.
Дали като се пие това т.н. вино човек се "опиянява"? Препоръчително е да се пие по една винена чаша преди обя и вечеря. Д-р Димков го препоръчва като казва, че дествието му е като на сиропа от бъз, но понеже е по рядко се пие както писах по-горе.



Тема Re: черен бъзнови [re: tzveti61]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано25.09.09 10:53



Объркана съм. Препоръчва се сироп от бъз като нещо много добро и полезно, а в същото време абсолютно се забранява консумерането на захар. Сиропа нали се прави със захар. Може би това е разисквано, но съм разтревожена.Освен за другите гадости, поради които дъщеря ми трябва да го пие, сега за очакваната грипна епидемия сиропа е много добър за засилване на имунната система. Цялото семейство вкл. и децата пият от сиропа п.съгласно указанията.



Тема Re: черен бъзнови [re: tzveti61]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.09.09 13:07



Цвети, можеш да даваш замразени зрънца бъз, ако те притеснява захарта. А и количеството захар в лъжицата сладко не е кой знае колко, ако не се приема друга захар.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.