Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: черен бъзнови [re: ggs]  
Автор ana8 (член)
Публикувано04.11.10 11:32



Аз съм писала и преди. Мъжа ми "яде" бъза на сладко, вече втора година и то без да почива, 3 пъти на ден по една чаена лъжичка. До сега не съм забелязала да има някакви проблеми. Единствено стомаха му се е изнежил, и често получава киселини, но не мисля че е от бъза. Аз също от време на време си "похапвам" от сладкото, много е приятно на вкус.



Тема Re: черен бъзнови [re: ana8]  
Авторцвeтa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.10 12:13



Не се притеснявайте. Баща ми за една седмица изпи по погрешка 4 литра сироп от бъз и нищо му няма поне до този момент, а това се случи преди един месец. Той ез да знае за какво е този сироп започнал да го използва за подсладител на киселото мляко/той само това яде вечерно време/Искам да вметна, че той не е болен. Дъщеря ми, която е с онк.заболяване го пие вече две год и половина и се чувства добре.



Тема Re: черен бъзнови [re: dianavk]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.11.10 22:32



Приветсвам всички, които намирате начин сами да приготвяте сиропа.

На мен обаче все нещо не ми достига (я време, я мерак) да търся плодът пък че и да си го приготвям.

Поръчах си (заедно с няколко други неща- чайове, добавки) сок от бъз от Германия. Био-продукт е. Дойде за 3 дни и струва 6,80 евро 1 литър. От утре го започвам по 25 мг 2 п. на ден.

Ако някой иска ще му пратя линк към немския сайт.

Редактирано от Ekna на 04.11.10 22:34.



Тема Re: черен бъзнови [re: Ekna]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано04.11.10 22:38



Ами покажи от къде. Аз имам бъз, ама да си знам ако ми свърши.
Да попитам на гладно ли го пиете сиропа или след хранене?



Тема Re: черен бъзнови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано04.11.10 22:56



Екна, аз искам да видя сайта, ако можеш пусни го тук

Аз пък давам линкове на черен бъз,

черен бъз, сушен, цената е за 2 унции, което е почти килограм 6,49 дол

желе от плод от черен бъз, 2,99 дол

а това са различните видове чай на прах, които се смесват с вода или прясно мляко и става шейк

3,99 дол<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kaлoянa_ на 04.11.10 22:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kaлoянa_ на 04.11.10 23:01.



Тема Re: черен бъзнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.11.10 23:02



Това е сайта:



Между другото на тази фирма попаднах чрез едни нашенски дистрибутори, които искаха да ми съдерат кожата Хвана ме яд на тях защото продават някои от нещата на немската фирма на четворни цени И така като ме хвана яд и без много да му мисля си поръчах от производителя



Тема Re: черен бъзнови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано04.11.10 23:04



Екна, има ли захар в него, как го ползваш, направо концентрат ли пиеш, или го разреждаш



Тема Re: черен бъзнови [re: ggs]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.11.10 23:05



В описанието на сока, който купих няма указание дали да е преди или след храна.
Но нагоре някъде в постингите май на Бубето пишеше 2 часа след храна ако не греша.

Редактирано от Ekna на 04.11.10 23:44.



Тема Re: черен бъзнови [re: Kaлoянa_]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.11.10 23:07



В описанието пише, че може да се приема по желание и без разреждане. Опитах го. Не е сладък, приятно ми е на вкус. Ето описанието ама е от електронен транслейтър, да не се смеете ;) (между другото аз имам вграден преводач в Мозилата, макар че преводите са много смешни и неточени ми върши много добра работа):

Бъз, познат ни като старейшина плодове са добре съден за здравословна диета. Възпроизвеждане на цветовете за производство на антоцианини важна роля, тъй като те спомагат за защита срещу свободните радикали. В влажно време, сокът се пие горещо, истинско удоволствие.

Здравето, може да пие
Соковете са напълно здрави. В много от тях остана необходимост на живота витамини, минерали и микроелементи в концентрирана течна форма. Сокове също съдържат много фитохимикали.
В името на здравето си, ние Ви предлагаме някои отлични специалитети сок. Плодов сок съдържание 100%, без добавка на захар и консерванти! Дори и 3 или 4 супени лъжици на ден да има значителен принос за поддържането на вашето здраве и жизненост.

Допълнителна информация »

Хранителни стойности
за 100 мл
Phys. Кондензация 91 kJ/31, 1 ккал
Мазнини <0.1 грама
Общо въглехидрати 6,21 грама
Протеин <1.0 грама
Хляб единици 0,5

Препоръчителна доза: Ние препоръчваме дневен прием на течности от 50 мл - чист или разреден по желание, така и подсладени.

Редактирано от Ekna на 04.11.10 23:12.



Тема Re: черен бъзнови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано04.11.10 23:33



Благодаря ти Екна, бъди здрава






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.