Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: *jull**]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано16.01.11 18:17



с кой?! всички казват, че в ИСУЛ са най добрите - при кого а отидем?! не ни обясняват нищо - само пъшкат по телефона колко е зле и че операцията ще е "голяма"! Какво значи голяма операция - целия ларинкс или още по-лошо?!



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Жeни]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.01.11 18:58



Очаквам да се включат тук и други от Клуба с мнение. По епикризата (според стадия)
сами може да се ориентирате за каква операция ще става въпрос. Знае ли се кога ще бъде?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: Жeни]  
Автор PRN ()
Публикувано16.01.11 21:09



На знам точно какъв съвет очакваш от тук, встрани всичко което вече е изписано, но ето ти един съвсем директен:
Накарай хирурга, който си точи скалпела в момента да обсъди случая с лъчетерапевта, с който той работи. Не нормално повече от 25% от пациентите с рак на ларинкса да имат ларингектомия като начално лечение. Би следвало поне 75% да се лекуват с лъчетерапия (с или без химиотерапия) и огромната част от тях никога не стигат до операция.

Частичното отсраняване на ларингса пък съвсем е минало от мода във века на лазерните резекции и лъчетерапията. В ИСУЛ мисля, че наскоро инсталираха сравнително модерна лъчетерапветична машина.



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСАнови [re: PRN]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано18.01.11 23:00



Това което ми се случи днес е най-страшното нещо за един болен от рак на ларингса, не е истина пропътувах целия път от Бургас до София с нощния влак с един човек в толкова тежко състояние че едва стои на краката си пристигнах в 6.30 в указаната болница след престой от 3. часа най после бяхме приети от онколог, който ни заяви , че на базата на тези изследвания , които носихме хистологична проба, скенер и талон №3 и 7 от личния не може да направи нищо за баща ми , защото видите ли някой си преди него не си бил свършил работата и така налага се да ви върна , защото ................ просто така си искам , не мога да лекувам ................ едва ли не. Така ли трябва да отговори един лекар положил хипократовата клетва.



Тема Re: PRN, ... [re: PRN]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано18.01.11 23:53



PRN, защо имам чувството, че у нас хирурзите , лъчетерапевтите и химиотерапевтите си работят самостоятелно, а не в екип, както явно е там където вие живеете и работите? Е, може и да греша, просто от личен опит споделям. Тук пациентите тичат на консултация напр. при хирурга, после при онколога и предават мненията им един на друг, които обикновено са различни, после тичат при друг хирург, друг онколог и така...



Тема Re: РАК НА ЛАРИНКСА [re: batedim4o]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.01.11 00:04



Защо не потърсихте друг лекар, дори на частен преглед, така и така сте блъскали този път!
Боже, при тежкото състояние на човека... думи нямам, такава безчовечност!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: PRN, ... [re: MamaD]  
Автор PRN ()
Публикувано19.01.11 00:25



Това е много важен въпрос, на който отговор нямам. Не знам защо е така. И това е голям проблем на професията. За съжаление вътре между лекарите нещата са толкова "вълчи", колкото и навън. Поне така беше, когато напуснах България преди 16 години. Едва сега се появяват първите наченки на модерна медицина от лекарите, които се връщат в страната от други места и от други системи.



Тема Re: PRN, ... [re: PRN]  
Авторbatedim4o (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 07:55



днес отново започвам ходенето по мъките отначало , нови консултации , нови прегледи, нов хаос,
и ако не успея .........................................баща ми може да стане толкова зле , че да ........................нямам други възможности



Тема Re: PRN, ... [re: MamaD]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано19.01.11 08:19



То не е чувство, то си е така. Организиран хаос .



Тема полипи на гласните струни [re: vais62]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.11 12:53



Моля препоръчайте ми специалист за проблем с гласните струни ,към проф Кунев се насочих ИСУЛ-или ще ми препоръчате нещо друго??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.