Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано21.09.08 21:05





Здравейте приятели,при нас положението е все същото- лежащо,пот се лее от всякъде,подържа температура,и е отпаднал.Все си лежи,защото така му е по леко.Сега почиваме от химиотерапията.Следващите вливки ще ги започнем живот и здраве от 07.10 .
Рая е при нас,но ми е много трудно да се справям със ситуацията,затова отново ще я вземе другата баба но това ще стане през октомври.Ще стои там цялата зима,ще ми липсва много,но това е по-добрия вариант за нея,пък и не искам да се травмира.А и признавам,немога да се справя и с нея,и със него.То и сега ми е трудно,пък за в бъдеще незная?
Хайде със здраве,и от здраве да несе отървете!
Прегръщам ви силно!Какво ли щях да правя без вас?

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от vesela.bg на 21.09.08 22:17.



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.09.08 21:13



Да, Юлче тежък е момента и за доброто на детето ще трябва да стиснеш зъби, макар да знам колко много ще ти липсва!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: lumixx]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.09.08 22:14



Юленце,възхищавам се на твоята борбеност миличка!!!
Искрено се надявам,че нещата ще се оправят!!!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.09.08 23:30



Ако ти не знаеш какво щеше да правиш без нас, ние пък съвсем не знаем какво щяхме да правим без теб!

Ти за мен си едно истинско чудо на природата, на човешкия вид - толкова си силна, витална, оптимистична,
вдъхваш такава смелост и борбеност, успяваш да запазиш чувството си за хумор и в най-тежките моменти...
Да продължавам ли? Няма, за да не се възгордееш!





Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано23.09.08 15:29



Здравейте Юлия,

Искрено ви съчувствам и се надявам въпреки песимистичните и фаталистични прогнози съпругът ви да оздравее. По принцип рядко пиша в този клуб, тъй като нямам време, но ви чета от няколко месеца - от януари, когато отрих, че въобще има такъв клуб в Дира. Тогава влизах къде ли не из нета търсейки варианти за лечение на рак на дебелото черво и една от многото прочетени теми бе и вашата. Разбирам ви какво е да загубите близки и след това отново и отново да преживявате същия ужас с любими хора. И аз минах през същия път, в борбата ми да спася майка ми от нейната диагноза, но за съжаление напразно.

За съжаление в такива моменти мога само да ви изразя съчувствието си и да ви пожелая да ви случи чудо, въпреки че аз не вярвам в чудеса. Не бих могла да ви препоръчам и нищо, което да смятам, че е ефективно. Ние пробвахме един куп неща - и котешки нокът от американския, един куп добавки от хрущял на акула, японски минерали от техните термални извори, всевъзможни китайски и японски водорасли, лишеи и гъби, натанал, естествени плодови сокове от домашни плодове, хранене само с органик храни на определени интервали, билкови запарки и отвари - сигурно не остана билка, която да не съм варила, а и толкова много съм пазарувала от всевъзможни китайски и американски производители за такива добавки, че накрая вече ми ги предлагаха продуктите си с по 20 % отстъпка. Заради майка ми ходихме по какви ли не билкари, врачки, баячки и църкви. От цялата тази работа мога само да кажа НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ ПО ТАКИВА СЪЩЕСТВА - те просто използват факта, че роднините на болния са отчаяни и търсят като удавник сламка, за да ги доят за пари.

Консултирах се и с онколози в Щатите, тъй като имах тази възможност и навсякъде предлагаха само едно и също, както и български онколози в Царица Йоанна - химиотерапия с 5 флурорацил и включване на елоксатин и още един два препарата според зависи и ефекта бу нула. Туморът метастазира в черния дроб, започна иктер, мета в белите дробове и мозъка и накрая 15 дни в кома и край. От дексаметазон също нямаше особен ефект.

За българската здравна система и лекарите в нея мога само да кажа - Дано и те един ден да се възползват от услугите на системата и да ги лекуват от същото. Противни, долни и алчни за пари нищожества. Особено д-р Маринов в Царица Йоанна, който ни предлагаше да си купим кселода и лъжеше, че не се изписвало с протокол от МЗ.

Не съм религиозна, но през тези 6 месеца се молех на Бог да помогне. Майка ми е била винаги добра и към своите и към чуждите, добра до глупост, винаги всеотдайна и винаги обичаща независимо от това, което си направил.

Започвам да си мисля, че лошото се случва само на добри хора, а идиотите и абсолютните вампири са в цветущо здраве.

Както и да е, надявам се при вас просто в един момент нещата да се обърнат към добро. Желая ви всичко най-хубаво:)



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Morrigan*]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано23.09.08 20:29



Здравейте мило мое семейство!Нямам много време да отговоря на всеки по отделно,затова на всички тук благодаря за топлите думи,и приятелското рамо.
Ромо,на което винаги мога да се облегна,да споделя,и да поплача.
Днес заведох Рая на градина,ще ходи няколко дни,за да неси изгуби мястото.
Разговарях със учителката, и и обясних ситуацията в която съм в момента,мястото ще и се пази дори и да не ходи.Пък на пролет,живот и здраве,трябва задължително да ходи,защото ще е на предучилищна.Но за сега няма му мисля,има време до тогава.След това ходих до онкологията,да взема протокола за удължаване на болничните,и го занесох в ТЕЛК,но неможах да свърша нищо,защото трябвало и съпругът ми да е там.Та утре,живот и здраве,като закарам Рая на градина,ще ходим пак в ТЕЛК.
Днес деня беше спокоен,до обед нямаше болки,ама никакви,но след обед се появиха.Хубавото е,че отоците по краката спаднаха,но периодично вдига температура,и корема е подут и твърд.
Забелязах,че като му дам парацетамола за температурата,тя спада,но започва да го боли черния дроб,но може и да се заблуждавам,незнам.Ще го наблюдавам,и пак ще пиша.
Това е за сега.Бъдете здрави!Борбата продължава!
Прегръщам ви,и ви целувам цун цун цун



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 3нови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 11:41



Целувки и на теб, Юлче! Няма да се даваш, с теб сме!
А щом го боли черния дроб от парацетамола, що не пробваш да сваляш температурата по друг начин? Аз на мама й обувах чорапки, напоени с оцет, щото й се гадеше от парацетамола и чорапите помагаха - е, вярно, че оцета доста мирише, но пробвай поне веднъж как ще му понесе...
Целуни Раичка!





Тема Да докладвамнови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.09.08 13:22



С триста зора стигнахме до ТЕЛК,там на регистратурата бяхме номер 28 ,оттам слязохме в пети състав,хора много,съпругът ми се поти обилно,с болки,криво ляво го настаних на един чупен стол,щото никой не стана да му отстъпи място.Направо без да чакам и слушам майните които изядох влязох в кабинета и оставих протокола,на втората минута ни извикаха.Не му удължиха болничните,но му подготвиха веднага документите,и ми дадоха да занеса в Фирмата труд.характеристика да се попълни,оставих всички други док. там в ТЕЛК.На 10.10 в 8.00 ще ходя,да взема протокола,без да го водя,така каза доктора.Направи тоя човек -доктора, голям жест,( да не го водя на комисията)ще го пенсионират с придружител.Вмъкна ни на тази дата,иначе чак за края на декември са давали дати.
Галче,и аз съм пробвала с оцет но при него не става,ще пробвам с на Рая детските лекарства за температура.
Няма да се давам,ама туй дето и през ноща,и през деня не спя като хората ме съсипва.Но съм се стегнала,и продължавам борбата.
Пък и да ви кажа мило мое семейство то от сън спомени няма

пък и е доказано,че човек прекарва в сън повече от половината си живот,затуй няма да спя,пък и вече мога да дремя седнала.То нали знаете,че човек се учи докато е жив!
Хайде със здраве,и от здраве и смях да не се отървете!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 19:20



Юлче, пиле шарено, моля те вземи да се погрижиш малко повече и за себе си

, ако трябва взимай вечер приспивателни , няма със сигурност да ти навредят, но се наспивай!Без сън имунната система се скапва, а от там врата за всички болести е широко отворена.....Не е нужно да се разболяваш и ти , нали!?



Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 21:08



Юлче миналата седмица и мен ме разкарваха на ТЕЛК-а, защото майка я нямало ... но доктора после каза, че ако е толкова зле мога да взема бележка от личния лекар че пациента е на легло и да не я разкарвам до там.
А за съня ... незнам дали си пробвала с лавандула ... много ми я препоръчват, но аз предпочитам коктейлче с червен ром и вишна (от колата будувам цяла вечер)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.