Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Cromolynнови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.10.08 21:34



Юлче, защо чакаш специална стойка за вливките?
Можеш да използваш и обикновена закачалка от тези - стоките. Още по-лесно /поне според мен/ на стената до леглото заковаваш една или две метални кукички и на тях качиш торбичките. Кукичките от магазините за домашни потреби за кухненските кърпи....


А, сещам се за друг вариант, да използваш обикновена закачалка за дрехи, закачваш торбичката за метална кука, а самата закачалка на дограмата на прозореца например....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Cromolynнови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 21:57



Стойката пристигна преди малко.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 10:40



Юле, какво смяташ да вливаш - физиологични разтвори или ентерална храна? Почни Липофундин или Аминоплазмин, разредени с Левулоза или Рингер - доста богати са на белтъчини! Аз още не мога да се примиря, че късно разбрах за тези храни и въпреки това те ни дадоха доста време!
Следете с Януш и кръвното - много бързо и изведнъж спада!
За палиативните грижи си напълно права - и ние решихме да си оставим мама у дома и си я обгрижвахме сами. Наистина мисля, че човек се чувства най-добре у дома, сред близките си хора.
Кураж, Юле! Ако имаш нужда от помощ - пиши - ще помагам с каквото мога!
Галя



Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано23.10.08 14:08



Физиологични разтвори,Рингер,и каквото каже друго.Мед. лице ще ми носи системите,и всичко останало.Липофундина вече несе произвежда. Днес е добре,
няма кризи,и е спокоен.Кръвното му е като на младенец

,но подържа температура 37.5.Но казаха,че това е нормално.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 18:17



Юлче, това са добри новини - стабилно кръвно, няма кризи - само така, а за температурата - и при мама беше така и лекарите казваха, че е нормално - аз от време на време успявах да я свалям с чорапки с оцет.
За Липофундина знам, че го няма по аптеките, но фирмата още си го внася - има и Липофундин 10 и Липофундин 20 (той е по-калоричен) - фирмата е Б.Браун Медикъл и утре мога да им изровя телефоните. Може директно на тях да се поръча - цената им е с 30% по-ниска от тази в аптеките, но могат да продават само на фирми - трябва да намериш каквато и да е фирма, за да могат да им издадат фактура и плащането става само по банков път и пращат после банките с куриер. Ако искаш утре ще ти пиша координатите.
Поздрави на Януш и Раичка! [


Галя



Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.10.08 12:50



Ако не те затруднявам ми ги изпрати,да съм подготвена като стане нужда.Сега се храни,малко,но трябва да дъвче,и със системите,и ще го закрепя.
Както казва Весето:
Нема начин, да нема начин!

Абе,няма нито да се даваме,нито да се предавеме?

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:41



Юле, ето координати на фирмата - Б.Браун Медикъл - София, бул. Андрей Ляпчев 66, тел. 02 807 67 40, 807 67 47 и 807 67 54 - даже имат и някаква нова храна - Nutriflen, другите са Lipofundine и Aminoplazmal.
Хубави почивни дни желая!
Галя





Тема Re: вливаниянови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано24.10.08 20:49



Благодаря ти много Галче!Жива и здрава бъди!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: вливаниянови [re: Юлия 48]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 10:05



Юле,ако решиш да внасяш храните кажи,ще измислим нещо със фирмата



Тема Re: вливаниянови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.10.08 10:13



Благодаря,и на теб!Ако имам нужда ,и немога да се справя ще пиша за помощ.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.