Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема АНУС ПРЕТЕРнови  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 16:23



Моля Ви, ако има някой или негов близък с анус претер да сподели опит, защото на баща ми му предстои такава операция - карцином на ректума и вероятно ще е с анус претер! Много съм притеснена!!!

Редактирано от *jull** на 10.05.09 20:04.



Тема Re: анус претернови [re: дъщepя]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано17.09.08 16:51



Здравей, баща ми е с анус претер от м.05'2007 г. В началото му беше трудно, но постепенно свикна. Не се притеснявай. По-важен е резултата от хистологията. Къде ще го оперират? След операцията ще споделим опит.
Успех!



Тема Re: анус претернови [re: дъщepя]  
Автор mim.i ()
Публикувано17.09.08 16:52



От 2006 майка е с анус претер. Това е неприятно състояние, но не е края на света. Втора година майчето си живее с него. Какво по конретно да ти кажа? Това е извадено дебело черво на стомаха. Слагат се едни торбички и периодично се подменят. Можеш да продължиш да си живееш по същия начин без притеснения когато си така. Просто психически трябва да се преодолее. Пожелавам лека и успешна операция. Да мине всичко и да се възстановите много бързо. Питай ако има нещо.



Тема Re: анус претернови [re: sara123]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 19:57



Много Ви благодаря за бързия отговор.Мислим да се оперира във ВМА ендоскопска клиника, но още не сме сигурни.Той до сега беше на лъчелечение.Вашите родители къде се оперираха. И преди операцията имаха ли лъчелечение.Как се регулира дефекациятя когато си с анус претер?Спонтанна ли е или можеш да контролираш нещата по някакъв начин? Извинявам се за неудобните въпроси, но съм много притеснена.Пожелавам здраве на вас и на родителите ви и ще чакам отговор!Благодаря!



Тема Re: анус претернови [re: mim.i]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 20:08



Все още съм нова в клуба и малко трудно се справям.Аз писах като си мислех че отговарям и на двете мнения, но мисля че това няма значение. Още един път ви благодаря за бързия отговор, при вашата майка каква беше предварителната диагноза. На баща ми е аденокарцином на ректума, но не му правиха скенер и туморни маркери предварително и това ме притеснява да не са сбъркали нещо. Знае ли човек при нашето здравеопазване колко му е да го оперират човек и анус претер при това, просто не знам, много се притеснявам и за това се радвам изключително много че открих този клуб и че мога да получа информация от хора които са минали по този път.Благодаря! Ще чакам да ми пишете!



Тема Re: анус претернови [re: дъщepя]  
Автор elb (непознат)
Публикувано17.09.08 21:26



На моята майка също и предстои такава операция.В момента е на предоперативен курс лъчетерапия в онкото в Дървеница.Ходихме на преглед при проф.В.Димитров във съща болница и той категорично заяви че ще е с анус претер.Трудно и е да го приеме но вече започва да претръпва.За операция смятаме да се обърнем пак към проф.Димитров,но има още време и ще видим как ще се развият нещата и дали той ще се съгласи.
Пожелавам на майка ти много здраве и късмет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: анус претернови [re: elb]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 21:55



На майка ти правиха ли скенер и туморни маркери?На колко сантиметра от аналното отвърстие е тумора?Стискам ви палци!!!



Тема Re: анус претернови [re: дъщepя]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 22:10



Нищо страшно няма.Свиква се.Мъжът ми вече 3 години е с анус претер и все пак дава отражение върху качеството на живота ни,а самият той все още не може да го преглътне.Важно е как ще се държат хората около болния,как ще му помогнат,защото отначало е трудно,но нещата полека лека тръгват в определена посока и се нагласят.Трябва да изберете най-правилния и удобен за вас вид торбички-има няколко фирми-да свикнете с технологията на поставянето,отначало някой близък,а после като закрепне и самият болен-и готово.Мъжът ми ползва торбички и плочки на;Конватек;-мисля че фирмата е датска,по здравна каса са безплатни,съвсем хигиенични са и е много доволен.Въздържа се от определени храни пие много хранителни добавки,а точно преди 2 месеца му направиха троен байпас-издържа и се възстановява.



Тема Re: анус претернови [re: koнцepт]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 22:32



Благодаря за информацията!Какви добавки пие!



Тема Re: анус претернови [re: дъщepя]  
Автор mim.i ()
Публикувано18.09.08 08:25



Мила дъщеря, за съжаление не мога да ти кажа какво са предоперативните действия, защото при нас беше операцията беше спешна. Половин година нищо не можаха да открият и нещата стигнаха до запушване на червото. Разбрахме за рака едва когато излезе опериащия. Много е важно как ще мине операцията. Самия анус претер трябва да е на правилното място, за да няма проблеми после баща ти. Но в крайна сметка човек успява да се нагоди към ситуацията и да се радва , че е жив. Пазете му психиката, защото майка се срина като се събуде след операцията с анус претер. Много е важно да знае, че това не е края на света и хората водят нормален живот. Относно контролиране мога да кажа, че съм чувала, че има хора , които го могат. Засега ние не сме от тях, но пък майка си е създала някакъв навик да си ходи сутрин и после цял ден си е чистичка. Понякога има и изключения, обаче в крайна сметка си е при мен и си я гушкам и обичам със или без анус претер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.