Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Стаята на Весела № 7  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 14:17



Колкото и да се въздържах да отварям нова стая, не се получава




Историята:
Рак на гърдата-1999г. След мастектомия жълта химиотерапия /CMF/- 5 курса.
Рецидив на мястото на операцията - 2003 г. Проведена лъчетерапия. Проведена хормонотерапия с Тамоксифен./прекъсната след 2,5 год/.
Рецидив - 2006 г. в лимфни възли на врата и мета разсейка в гръдната кост.
Проведена червена химиотерапия /FEC/- 6 курса. После лъчетерапия.
Вливам бифосфонати /Зомета/ за костите. Хормонотерапия с Фемара.
Рецидив - август 2007 - две метаразсейки в черен дроб. Химиотерапия с Таксотер и Цисплатина - 8 курса.
Февруари 2008 г. след скенер се оказа, че е останала една мета 22 мм.
Март 2008 - операция на черен дроб. Не успяхме да махнем метите.
Април 2008 - Начало химиотерапия с Кселода.
Май 2008 - след 1-ви курс Кселода поставяне на първата ваксина Ресан и за първи път от 9 години тумормаркера е със стойност 1000.
В момента провеждам химиотерапия с Кселода и Навелбин.
Засега схемата действа, има подобрение. Тумормаркерът е наполовина, чернодробните показатели постепенно влизат в норма след операцията.
Два месеца след операцията, черният дроб и с огромни размери, целият ляв лоб е в метастази, плътен моноблок. След два месеца терапия, моноблока от метастази се е "разбил", има здрав паренхим между метастазите.
Ще броим пилците пак наесен т.е. борбата продължава!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 17:12.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор elb (непознат)
Публикувано11.09.08 15:30



ТОВА СЕ КАЗВА СИЛА И ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ!!!
Не е ли ирония на съдбата едни искат да се самоубият от "свободия"имали проблеми и разочерования.....а на тези които толкова много им се живее и носят толкова сила в себе си са обречени непрекъснато да се борят за живота си,защото са наказани да са болни!!!!!!!!
Пожелавам ти неизчерпаема енергия в борбата,сили и не на последно място късмет ,защото той е водещия в много моменти!!!





Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.09.08 16:14



Какви пилци ще броиш бе човек,та ти си победителя!! Хвала на волята ти ,ще успееш ,то е ясно и хич не подлагай на съмнение крайния ртезултат,ами както каза елб долу,да вземат други болни
да се поучат от теб и борбата ти

Редактирано от Гaмбa на 11.09.08 16:16.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: elb]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 17:53



Ааааа Елб, да си имаме уважението, ама не съм съгласна с теб.
Ако някой се чувства така ок, негов си избор.
Ама аз не се чувствам нито обречена, нито наказана!
Нека сме наясно по тоя въпрос



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор elb (непознат)
Публикувано11.09.08 20:03



Добър отговор





Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано12.09.08 19:46



Весе, не съм казала, че косата ми е останала

, казах само, че веждите са ми паднали След Таксол за каква коса можем да говорим Ивинявай, че тук ти отговарям, ама не знам къде другаде да го направя, а и бързам, нямам време, че дъщерята идва да ме вземе с внуците и отиваме на мола Болки не болки, гълтам хаповете и отивам на разходка, нали така



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.08 20:28



Eeee, ама то си е нормално да ти изпопадат всички косми. Аз и мигли нямах даже. Ще пораснат пак няма проблем



Нема начин да нема начин!


Тема Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 17:31



Няма вливане днес.
Левкоцити 2,8, хемоглобин - 136. Отложиха ме, разбира се!
Чернодробните в почти същите граници от миналия път.
Тумормаркер - минимален спад - 723.
Това е положението.
Не се впрягам от отлагането. Имам мегдан за отлагане. По принцип Навелбина се влива на три седмици, аз го вливам всяка седмица. Така че не е фатално.
Иначе от няколко дни ми е попросветнало. Последните няколко седмици отново ми бе малко подут корема и ми тежеше.
Сега ще наблегна на почерпката на Буба от вчера - месо и вино


Днес не ми е ден. Сутринта преди да изляза ми протече меката връзка на бойлера. Сега ще дойде майстора да я смени. Отидох в диспансера - ниски левкоцити. Висях до 14 часа за да влея поне Зометата. Три вени надупчиха, докато ме нацелят....
После в тоя студ отидох да свърша малко служебна работа, ама не - забравила съм печата. Накрая си купих комплект нови чаршафи, напук на неползотворния ден Така де, няма да се стресирам от такива дребни работи

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 17:50



Весе, наблегни на стафидите, на суровите ядки за вдигане на левкоцитите. Хапни си и пилешки дробчета

Понякога като му тръгне на човек наопаки та цял ден така. И като стана въпрос за вените не е ли добре след вливане да се слагат риванолови компресчета .
С поздрав : писето



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: пиceтo]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 18:56



Весе, на това хората му викат "бели ядове", така, че споко

. Месце и винце хич не е зле. И за десерт шоколад!



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано18.09.08 19:50



Ех, Весе, сестро по неволя

И на мен вчера ми отложиха вливката. Във вторник ниски левкоцити, ама аз реших вечерта да ги вдигам с печени кюфтета и червено вино Е, не успях съвсем с вдигането, от 1.9 до 2.8 стигнах, но поне другите ми показатели бяха в норма и ми предложиха да направим вливането. Да, ама не Нали му се радвам на порт-чето дето ми сложиха, ама пусти късмет, от едната страна стърчи все още един конец с възелче на него и като го намокрих взе да гнои и докторката ми вика днес няма да можеш да го ползваш. Ама и не мога да го отрежа, защото уж бил от тези, дето се саморазлагат, ама се е заинатил та вече месец не се е разложил. Сестрата вика може да вливаш през порта, докторката вика не може И така хайде отлагане до следващата сряда, защото отказах да дам пак във вената да ми вливат.
Поне ми изписаха някакви инжекции за вдигане на левкоцитите, които сама ще трябва да си боцкам, а аз вече си поръчах от Бг Преднизолон, та може и да не влезне в употреба, ама поне да имам за всеки случай
Та, Весе, като те чета, ти пишеш все за тумор маркерите..... Да питам, на всеки кръвен тест ли ти ги правят? Защото на мен до сега са ми правили само веднаж точно преди първата ХТ, СА 15-3 и е във норма. Докторката каза, че те не са точен показател. От тогава не са ми правили, а за черния дроб никога не са ми правили тумор маркер. Дори вчера питах докторката точно за това, а тя каза, че за черния дроб нямало специфичен тумор маркер. Сега ме праща на СТ скенер и след като видим как протичат нещата ще видим и как ще продължаваме. За скенер на костите каза, че по-рано от 6 месеца от предишния няма смисъл да правим.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 21:36



Ето тук повече инфо за тумормаркерите.



И не е необходимо да ти правят туморен маркер за черен дроб, такъв се прави само ако имаш първичен карцином на черния дроб.
Ти си с рак на гърдата и правиш само тумормаркер за гърда.
Дори и с метастази в черен дроб /както е при мен/ терапия се провежда за първоначалната диагноза, когато се овладее тя, тогава се овладяват и метастазите. Метастазите са вторични, не първични образования и затова се следи маркера на първичния карцином. Надявам се да си ме разбрала

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: Гaмбa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 22:21



Ей Гамба, появи се най-накрая, бе човек.
Ще носиш палмата на първенството заедно с Весела.
Къде беше толкова време?



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: aaa!]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:26



Ама къде прочете за "ядове" бе жена? Някъде да съм написала, че ми е нервно?

Просто маркирах един ден дето "не ми е ден". Нищо фрапантно не се е случило, че да ме изкара от нерви. Вече съм толкова спокойна и много малко неща могат да ме изнервят... Е, с времето човек се учи Ето, бойлера е оправен, изкъпана съм, имам си нови чаршафи, утре ще си свършва служебната работа и така. Кво толкоз се е случило. Чак черния дроб ми се усмихва в момента

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:28



Същият въпрос мога да ти задам и аз на теб. Щото и ти се губиш отвреме навреме



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 22:28



Веселуше, майката им на левкоцитите са червено месо, дроб, мед и вино.
А на другото, майката му.....
А колкото до пилците, къде бе скъпа ще ги броиш - на Патриарха или на Графа? Де ти е кокошарника? Да дода да сАберА някое яйце!
Пилците скъпа...в някой друг живот.....
Сега имаш други приоритети и ти се справяш перфектно до момента - зАрежи ги пилците.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:30



Аз ги броя така профилактично пилците, за респект!
Ред трябва да има, не анархия



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.08 22:36



За ниските левкоцити хич няма да давам акъл-ти си знаеш най-добре как да ги вдигнеш,всеки който може прави нещо и аз съм им треперил и сутринта меря тук преди да тръгна са добре(да не бия напразно път) ,когато отида в Пловдив-паднали ,но--не искам да предизвикам съдбата-- с вените как се оправяш толкова години химиотерапия.За първи път ме дупчиха само два пъти сега преди да отидем на море, когато си правих изследвания(от миналия август не бях ходил),иначе все по няколко пъти ме дупчат докато улучат вената и то само една година по болници ,а ти от толкова време направо .........



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:00



Аз винаги съм имала страхотни вени, като въжета. Освен това химиотерапията се прави само на едната ръка - дясната. Лявата не се дупчи, щото тази е оперираната страна и има извадени лимфни възли и по принцип /не е задължително, но се препоръчва/ тази ръка трябва да се щади. От нея ми вземат кръв, при операцията системите бяха на тази ръка, но химията е на дясната. Нооо вече издиша, Навелбина я довърши, той тотално унищожава вените. Днес доктора ми настоя да си сложа порт. Ще мисля до другата седмица...



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.08 23:12



И двете ръце са ми ликвидирани вените,последната операция крих накрая термометъра ,че ми писна и докарвах показанията до 36,7-8 за да ме изпишат,никой нищо не ми казва,сега от теб разбирам ,че на едната ръка само се прави ама тогава нямаше клуб ,откъде да разбера ,ей такива дребни неща как са от полза



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:15



Чакай малко бе човек. Става въпрос за рак на гърдата, оперирана лява гърда и извадени лимфни възли от нея. Тази ръка не се дупчи.
Доколкото знам, на теб не ти е оперирана гърда, така че това за теб не важи



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 23:19



Гамба, при тебе може и на двете ръце бе човек. Нали не си с диагноза РМЖ

. Извинявай ама ми стана смешно.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 23:24



При колапс и калциране на всички вени се пристъпва към поставяне на абокат във вената на врата.
Ужасно гадно е, но това е крайния вариант.
Дано не ви се налага!



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:28



Абокат се държи не повече от ден-два, възпалява се вената. Аз говоря за порт, той се поставя с упойка на вена подкожно и се ползва с месеци.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: aaa!]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 23:34



Ей, оставете човека!
Нали знаете онзи апел - остави човека, остави човека!
Той се реши от един вагон време да влезе в клуба и вие го емнахте!
Гамба, дупчи се братко, където ти душа иска и където може да ти се влее химията. Зарежи ги дамите!



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:40



Стига де, не сме го емнали. Наистина и аз не съм уточнила в моя постинг защо пазя лявата ръка и го подведох човека


Добре, че изяснихме въпроса, че и другите мъже могат да си помислят същото.
А той отдавна е свършил химиотерапиите и вече ги е забравил /и ти не си в час/

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 23:52



Е добре де, не съм в час, ама не съвсем.
Плюй ме, плюй ме.....



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:54



Теб ли да плюя? Не се познаваме от вчера пък и няма причина, аз така си се задявам....



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.09.08 00:21



Ей момиченце

,хич не ми пожелавай това с дупченето на годината веднъж ходя само на изследвания,че съм намразил всички болници ,никога не искам повече да се повтаря и на всички го пожелавам.А за емването няма страшно ,аз нося на майтап и на мен ми стана смешно от какви теми се интерсувам ,ама на ученолюбив съм си ,...а и дами зарязват ли се



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано19.09.08 02:08



А така, а така!!!! Кефиш ме!
Болниците ги за.......и, а дамите в никакъв случай!
Ние сме си проклети, ама без нас.......?
Ееееех, без нас това живот ли е!
Кой ще ви трови деня, нощта, живота?
Дали ще ти е комфортно през деня без жена да ти е казала нещо напреко?
Гадост, братко, гадост! Това въобще не е нормален ден. Това е нещо изчекнато, нещо ненормално.
Друго си е да те нахокат, да те навикат за нещо незначително! Що не си вдигнал чорапите, а?
Е те това е нормален ден!

Веселуше, повече няма да ти бламя в темата, обещавам, ама пусто много му се изкефих на Гамбата, че се появи от сто години.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано19.09.08 04:32



Добро утро Веси!Това за чаршафите,най ми хареса.
Целувки,лек и спорен ден,и много,много смях на черния дроб

,
и въобще на цялото тяло!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Добро утро и от меннови [re: Юлия 48]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 07:46







Тема Re: Добро утро и от меннови [re: Kaлoянa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.09.08 09:17



Калояна, този линк е по-уместно да го пуснеш в някоя от темите по предназначение "Психотерапия на рака", Позитивно мислене и т.н.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано19.09.08 10:25



Да ама ми правиха тест за бременност

...........спирам да спамя,ако искаш изтрии мненията ми ,снощи още си го помислих и се чудех да пиша ли да не пиша ли,няма да се обидя ,изтрий ги ако искаш



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.09.08 11:48



Как ще изтрия такива бисерчета?


Само че за всеки спам от теб и Кет по чаша вино ще вземам, така да знаете

Нема начин да нема начин!


Тема Поредно вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.09.08 22:45



Пак е сряда.
Левкоцити - 4,8. Хемоглобин - 136. Вляха ме.
Ама като имам предвид, че тая седмица съм освен на Навелбин и на Кселода, не съм сигурна, че другата сряда няма да са паднали пак левкоцити. Ама каквото, такова, няма да си разплета чорапите заради това, пък е и студено в момента. Парно не очаквам скоро от Топлофикация

затова чорапите си ми трябват
Иначе от една седмица вече се чувствам поносимо добре.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.09.08 00:10



сакън,няма да мислиш за разплитане ,с тая ваша Топлофикация по-добре вземи още няколко чифта


Поздравления за за левкоцитите и хемоглобина



Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 09:00



Бой по левкоцитите

,дет падат и не слушат.
Това за чорапите-никакво разплитане,щото лошо на краката.Абе ВесИ,едно време баба ми плетеше шушони,и все ми викаше дай да те науча ще дойде време когато ще ти трябва това умение,ама аз неееее,хак ми е сега,щото то и при нас е студено.Ама поне ние засега ще имаме парно,па макар и увеличено с 25% .


Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Поредно вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.09.08 09:11



Юлче, и сега не е късно да се научиш да плетеш чорапи


Все ще намериш някоя баба от блока да ти покаже...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано25.09.08 09:27



Оооо Весе,надали,бабите ,дет са с 10год. по-големи от мен ако ги видиш ще кажеш,че аз съм на тяхната възраст

.
Нагласени,и червило и лек грим,прическа и всеки ден барчето до нас,след това разходка и сериалите,пушат и си пийват и клюките оправят Ходи чакай от тях да плетат чорапи,даже ако ги питам ще ме помислят за луда.
Ади чао,щото Рая се събуди

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Авторtrendafil (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 13:32



Весела като чета през какво си минала в написаното в стаята на Весела 7 намирам че е подобно на моето преживяване но при мен в течение на последните две години . Първо гърдата лъчева после мета в лимфните зад ключицата и в черния дроб . След химия с таксол и авастин 10 курса на скенера не откриват нищо . Но скоро след 2 месеца и то с подържаща терапия на авастин си откривам доста подути лимфни възли не ехографа вижда около 1см оголемени но химиотерапевката казва че е нормално защото ръката ми е с оток от ппреди . Не знам да предприемам ли нещо. Ръката ме боли и тези топчета ме притесняват .Мисля за някакви по силни билки или да посетя някой добър лечител .Обръщам се към теб като много преживяла и видяла а и с подобни премеждия.



Тема Re: Поредно вливаненови [re: trendafil]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.09.08 14:03



Хормонални препарати вземаш ли?
Питам, защото при мен се получи така. След проведената червена химия 6 курса, в лимфите останаха две образувания по 10-11 мм. Просто химията не можа да ги изчисти. Спряхме химията и ми предписаха Фемара, като лекарката каза, че тя ще доизчисти останалото. И така стана - след три месеца лимфите бяха чисти. Такива са и до момента. Имах подувания зимата от таксотера и цисплатината, но само подувания, не образувания.
За билките не зная какво да ти препоръчам, аз лично не съм пила билки за лимфните възли. Но съм чувала за добри смески, изчистващи лимфната система. Можеш да пробваш нещо подобно. Докога ще си на авастин?
Ето пример за това, как всеки лекар си има свое виждане за терапиите.
На мен за лимфите ме почнаха с обикновената червена химиотерапия. След всички рецидиви, правих Таксотер и Цисплатина, след това Кселода и Навелбин. Досега никой не ми е предлагал Авастин. Как ти е тумормаркера?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор viarna (непознат)
Публикувано25.09.08 14:49



Момичета и момчета, привет!
От два дни съм попаднала на вашия сайт - чета и се опитвам да навляза в структурата му. Засега не особено успешно. Затова и трудно се ориентирам къде какво да напиша. Простете ми! Та основния ми въпрос е - защо няма нищо за "рак на ендометриума"?! Според статистиката това е една от най-срещаните форми при жените, но аз трудно попадам на подобни случаи. Моля ви - отворете и такава тема! Много ми се иска да почерпя опит от някого с подобно на моето заболяване.Ще ви бъда безкрайно благодарна!



Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Авторtrendafil (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 15:10



Благодаря че ми отговори .Аз съм от Пловдив още в началото д-р Томова ми предложи да ме лекува по програма на Рош с авастин който спира кръвоснабдяването на тумора .Незнам да ли за добро аз се реших и до сега продължава но ако се появят метаст. веднага ми спират програмата.Никакви други хормонални не вземам само Легалон за черния дроб.Ти Весе имаш ли химиотерапевка при която ходиш.Къде мога да видя за такива билки .Имали билкар от който си доволна повече .къде даго намеря.Не съм пила Натанал чудя се с какво да се захванаот многото неща за които се пише .Ти имаш ли проблеми с ръката.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано25.09.08 15:18



Случайно Ви открих, но съм много щастлива от това! Възхищавам се от силата на духа Ви!
И аз имам диагноза "рак". Макар и вероятно по-възрастна от Вас , има какво да науча.
Желая на всички много здраве и късмет, да бъдете желани и обичани , весели и щастливи през идващите десетилетия! Да забравите за всички болести! Благодаря ви, че поддържате този клуб!



Тема Re: Поредно вливаненови [re: trendafil]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.09.08 15:54



Никой билкар не мога да ти препоръчам, защото както ти казах не пия много билки. Но тук във форума има хора, доста запознати с билките, например Джул, надявам се тя да ти препоръча нещо или някой.
Аз с ръката не съм имала проблеми досега, нито отоци, но съм и оперирана отдавна. Разбира се, че имам лекуващ химиотерапевт, който ми води лечението.
Разрови се в Справочника, имаме теми и за билките и рецепти и за хранителните добавки. Избираш си нещо и започваш. Всички действаме така, на принципа на "опита и грешката". При едни хора едни неща помагат, при други - други. Затова пробвай. Сама ще разбереш от кое се чувстваш добре и от кое не.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: viarna]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.09.08 16:15



Можеш и сама да си отвориш темата. Но както ти е писала Маги в темата Рак на матката, то си е едно и също и може би затова....



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.09.08 16:59



Ами елате да ви науча как се плетат чорапи и търлички бе момичета!Всяка година плета на внуците,защото ги късат търличките де.Не можех да плета като се омъжих,но свекървата не миряса докато не ме научи.Но виж на една кука не мога!Иначе,пуловери,шалове,полички,панталончета плета та пушек се вдига.да ама сега напоследък нещо не ми харесват плетените неща били демоде,според внучката и иска само шалове най-различни.А и аз съм забродирала един гоблен на сина...коя петилетка ще го свърша само господ знае.по цял ден само с децата се занимавам и уча с тях,няма много време за бродерии.А това лошо време ми разболя внучката и сега ред сополи,ред мърсоли,ужас...Весе а разплитането е най-приятната работа,дърпаш нишката разплиташ и намотаваш на кълбо,кеф.Ама после трябва да се оплете наново е тук вече който може го може!





Тема Re: Поредно вливаненови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.09.08 17:27



Флорче, чорапи не мога да плета и ръкавици...но иначе мога да плета и обичам. А на внучката й кажи, че тя е демоде. Точно сега есенно-зимните колекции на големите модни къщи налага точно плетива, а шаловете-плетени на дебели игли...
А гоблените са ми такава краста, ама нема време за тях...Харесала съм си три - ваза с рози, ваза с макове и ваза с люляк.. Не знам кога ще стане, ама се надявам някой ден да се отдам на това удоволствие.
Утре ти пристига дъщерята, нали? Колко време ще е тук? Леле как тръпнеш от кеф в моментаааа....



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано25.09.08 17:58



Флори,не обвинявай детето!Признай си,че интернет е по-интересен от плетенето

.



Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано25.09.08 19:39



Далеч не е едно и също "рак на шийката на матката" и "рак на лигавицата на тялото на матката /ендометриума/".



Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 16:43



След вливането в сряда нещо не ми е наред. Коремът балонира, тежко ми е, боли ме глава и всичко по тялото.
Имам три варианта:
1. Че са ме вляли с по-голямо количество от предвиденото /ще проверя в сряда/. Просто усещанията са много по-силни от другите вливания.
2. Че съм хапнала не много читава храна и затова балонирах.
3. Че съм пипнала вирус и се опитва да ме свали грипа. В петък имах и температура 37,4, слава Богу нямам вече.
Трудно изкарах тези два работни дни. На всичкото отгоре се успах тази сутрин. Уморено ми е. Ама сега като опъна крака на диванчето, ще релаксирам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:10



Весе,има грип със симптомите които описваш,отделно от това ако си свалила и някой килограм,а те вливат на повече кг. ,и от това може да е.Преди вливка Я. го тегля,и там също го качват на кантара,и според кг. го вливат.Ако беше хапнала лоша храна,щеше да изхвърлиш храната и да ти олекне.
Хайде,дано вече си се опънала на диванчето,и утре да ти е по-добре

.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Поредно вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:31



В нормалните си килограми съм, но може и грешка да е, вместо 3,5 мл да са ми пуснали 5 мл. Нещо ме усъмни, но не му обърнах внимание. Оня ден беше малка лудница в химиотерапията. В сряда ще проверя, какво е изписано и какво е влято.
Ега ти и горчиляка в устата, езика е като изгорен, гади ми се...такова нещо досега не ми се е случвало дори от българския Навелбин



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:44



Какво да ти кажа?Стискай зъби,знаеш си повече течности,и това ще мине,и ще остане само лош спомен

,до следващия път.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.09.08 16:19



При мен такъв латиноамерикански сериал се заформя, че май ще бия по брой на серийте дори и "Дързост и красота"...........
Днес не е сряда, но ме вляха. Както споменах тези дни не ми беше ок. Няколко дни привечер имах температурКа - 37 до 37,4

Коремът е балонирал, гадене и тежест. От 3-4 дни ми направи впечатление, че урината е малко по-тъмна. И понеже снощи ми беше доста зле, днес се замъкнах при доктора. Направихме изследване на урината - нормално, никакви отклонения. Направихме кръвна картина - нормална - левкоцити - 6,3, хемоглобина - 128.
Бе не знам вече какво да кажа за тези изследвания - как може миналата сряда левкоцитите да са 4,8, следва вливане и една седмица Кселода и днес левкоцитите да не са паднали, та даже да са се увеличили. А по-предишната седмица се бяха сринали до 2,7... Е не мога да си го обясня.
Направихме и ехограф /последният е преди 3 месеца/.
Добрата новина е, че черния дроб се е "прибрал" доста /преди беше стигнал до пикочния мехур/ сега е вече на ниво пъп. Много малко свободна течност - преди 3 месеца беше повече. Дотук добре.
Чернодробните обаче, едни показатели паднали, други /ГГТ-то/ леко пак се е покачило.
Най-обезпокоителното ми е билирубина, досега не беше излизал извън норма, сега е 21,7 при горна граница 21. Започвам да пия Трансметил известно време.
Та така, объркана съм от всичко това, ама това е положението.
И така и така бях горе за изследванията и понеже и левкоцитите в норма, та ме наляха, за да не ходя утре пак. Вляха и но-шпа за подутия корем. Ще видим тия дни как ще е положението.
Докторът ми предполага, че съм хванала някакъв вирус, те влияят и на гастроинстеналния тракт. Само това ми липсваше...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 18:33



Браво, Веси!
Само така - прибирай го тоя черен дроб още, а и щом левкоцитите растат - екстра


Лека вечер!



Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.10.08 08:53



Здравей Весе,за изследванията и аз се чудя,и коментар нямам щото и при нас се е случвало така.Хубаво е,че са те вляли,да не се разкарваш пак.Най-хубавото обаче е,че черния дроб е започнал да се прибира

.За чернодробните занаеш,че са като асансьор,нагоре на долу.За билирубина,не е хубаво дето е започнал да се качва,но това за сега да те те притеснява,и при Я.
е така,и ние започнахме с Трансметил,първо на таблети 5 дни,после му купих на ампули,и му вливаха още по 5 дни след всяка вливка.Сега като започнем пак вливките ще му влеят и другите 5 ампули дето съм ги купила.При последното изследване,билирубина беше се застопорил,и не мърдаше.Но незная от какво?
Аз си мисля,че е от Трансметила,защото той е новия медикамент който започнахме.
Няма да се объркваш,щото след това идва побъркване, но ти няма
да го допуснеш,сигурна съм!
За но-шпа,аз му го бия на Я. с трамадола като коктейлче,през ноща когато има болки,а има още време до Оксиконтина.И да знаеш ,че му действа много добре.
Много се пази от тия гадни вируси,ама то ти си знаеш де
ама аз пак да си кажа
Хайде със здраве,и от здраве,и смях да несе отървеш!Щото знаеш,че черния дроб се лекува със смях

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.10.08 09:20



Благодаря ти, Юлче. Ми борим се, кво да правим друго?


Странното е, че аз си се чувствам съвсем по различен начин от изследванията.
И май установих, че колкото по-малко се фиксирам в резултатите от изследванията, толкова по-добре

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.10.08 09:40



Изобщо не ги гледай,наистина е важно как се чувстваш

И аз съм стигнала до това,че колкото по-малко знаеш толкова по добре.
Пък и знаеш ли лаборантката,като прави пробите,на колко ракийки е била,и дали е в кондиция когато пише,и гледа,и като обърне някоя цифра
и айдееее,отиде коня в ряката.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.10.08 09:50



Аааа и това ми се е случвало, тумормаркер 52,3, а той всъщност - 523....
Една запетайка само, ега ти колко съм дребнава била


Или пък първата ми хистология от 1999 г. хормонални рецептори - отрицателни. А те на 95% положителни....хехе...
Така е, докато изследванията зависят от човешкия фактор....

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.10.08 10:00



Затуй,вече не си взимам очилата

,и немога да видя нищо,и не питам,
важното е да правим вливките,и той да не се влошава
Щото като тръгна да питам,и се задълбавам,и много се притеснявам,и вече немога и да скривам от него моите тревоги.Направо ми било изписано на лицето,че нещо не е наред,така ми казва Януш.
И после каквото и да му кажа-невярва,затуй сега тактиката е друга

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Юлия 48]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 11:02



Веси, здравей!

Да, бактериална или вирусна инфекция ( в зависимост от вида) може да повлияе на билирубина. Твоя е само с 0.7 над норма. Като отшуми това дето си хванала, повтори пак изследванията. Ти знаеш ама и аз да кажа.





Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Пpoлeт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.10.08 12:38



Пролет, надявам се да е така. Като сравнявам билирубина с предишните изследвания, а те са през 2-3 седмици виждам, че за седмица-две е мръднал нагоре или надолу с по 10 единици. Аз доколкото знам, билирубина трудно спада, а като гледам моите изследвания не е така....вече се съмнявам и в изследванията.

Наистина увеличението е много малко, надявам се да го овладеем и да не му позволим да продължи нагоре
Засега наистина не съм притеснена и уплашена... Не може черния дроб да намалява много увеличените си размери, всички показатели да са му в норма /само един е извън/ и някакси билирубина изведнаж висок...
Това си е моето логичноопростено /без особена медицинска обосновка/ положително мислене. Просто ми светна лампичката да се стегна малко по отношение на витамини и усилване, за което Джул с право ми чука сол на главата
Мисля си да настоявам на химиотерапевта да разредим малко вливанията. От четири месеца вливам всяка седмица, а нормалната схема е през 3 седмици. Усещам, че започвам да "издавам багажа" на тази агресивна терапия + Кселодата. Щото тя химиотерапията може и да работи, ама прави и много други бели... та ще видя какво ще измислим другата седмица

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано01.10.08 14:46



За черния дроб, както и за обща детоксикация при химио- и лъчетерапия, много полезен е розмаринът.
Продава се във вид на чай, а също и на капсули.





Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 03:21



Добре Весе, радвам се, че ти се изяснява картинката и започваш да реагираш все по-адекватно на "противника"

.



Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 07:33



Веси, от добавки и витамини имаш нужда точно сега по време на XT. Що си се отпуснала така ваканционно?


Умората идва и от натрупаните терапии, в момента имаш и вирусна инфекция и смяната на сезона всичко е комплексно. Разговаряй с химиотерапевта ти и после да споделиш.




Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Пpoлeт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.10.08 09:12



Ами запуснала съм се малко наистина, но когато не ми е добре съм като роботче, нямам много мисъл в главата


В момента нямам никаква вирусна инфекция, не съм се разболявала, температура нямам, всичко е ок.
А пък тази нощ се наспах като бебе /предишната хич не спах/.
Вчера си купих Detox и Antioxidant на AD Medicine


Отдавна знам за тях, ама чак сега стигнах да ги пробвам. Не са никак евтини, 41 лева шишето, количеството е за около 15-20 дни.
Така че - вземам се в ръце

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.10.08 09:20



Весе,и Януш пи Detoх няколко месеца,затова смело напред,казват,че била добра тази добавка

Пий и не бой се

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.10.08 09:29



Детокс на коя фирма е пил Януш, Юле?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.10.08 10:18



Ей тва немога да ти кажа

,но мога като ходя до аптеката да видя опаковката и ще ти кажа,той го пи до м.юли.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор njia (непознат)
Публикувано02.10.08 18:23



Веси, откъде си купи Детокса?



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: diana1OO]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 20:01



Здравейте на всички!
Онкологът ни каза, че на баща ми може да му се бие Неупоген, но не разполагат с него!Въпросът ми е някой знае ли откъде можем да го купим? Знаем, че е скъп, но е спешно!



Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: njia]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.10.08 21:50



Детокс купих в аптека "Ремедиум" на ул. Граф Игнатиев зад Нотариата.
Аз май само оттам пазарувам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: Hope]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.10.08 09:12



Поръчай Неупогена в някоя аптека да ти го намерят. Нищо конкретно не мога да ти кажа, на мен ми е изписван от химиотерапевта и не съм го купувала. Имаш време, една седмица преди вливането да го поставите, дава резултат.



Нема начин да нема начин!


Тема Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.10.08 19:45



Хора, как понасяте тези температурни аномалии? Аз зле...
Все едно ме е газил валяк, имам нощи, дето не заспивам до 4 часа сутринта. Ходя като невменяема, боли ме глава....бе "не ми пее петела", както казват хората.


Вече две седмици едва си понасям корема - до снощи. Тази сутрин ставам, отоците по краката ги няма, корема мнооого спаднал, човешко. Само дето следобяд слончето ме навести, ама и него ще го издържа.
С две думи - стабилизирам. В сряда категорично ще откажа да вливам. Искам почивка, организмът не издържа на такава агресивна терапия.
Чудя се само как се случват тези неща при мен - от раз ми става зле, от раз ми изчезват болки и всичко. Странно ми е, но е факт!
Ще докладвам пак!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано07.10.08 11:35



Здравей Весе, и при мен е така,само дето освен валяк,и влак ме гази.Няма какво да се чудиш,всичко е възможно.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: Юлия 48]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 19:09



Весе,при този маратон ,който си започнала не е чудно защо се чувстваш така.Аз съм само на хормонално лечение ,а съм като разглобена-костите ме болят,будя се нощем и не мога да спя,уморявам се лесно.Почивай си повече и помисли за разреждане на терапийте , ако това е възможно разбира се.Когато съм съвсем изцедена на мен ми помага диета - предимно плодове,зеленчуци , пресноизцедени сокове и ядки.Но не знам дали това е удачно за тебе тъй като трябва да бориш и стойностите на левкоцитите и хемоглобина.
Това стихче е поздрав за тебе и съвсем не смятам ,че не си се взела в ръце

Когато без тебе замине
щастливият утринен влак,
когато по релсите сини
танцува самотният сняг
не свивай обидено устни.
Не викай с ранено сърце.
Щом нещо в живота изпуснеш
ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ!

Когато вълна те удари
внезапно сред тихо море
далече от бряг и другари,
когато тревога те спре
не свивай уплашено устни.
Не падай с безволно сърце.
Щом всички пространства са пусти
ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ!

Когато в живота огромен
не спира при теб любовта
и става нерадостен спомен
най-нежната твоя мечта
във свойта самотност голяма
не скривай ти бледо лице...
КОГАТО РЪЦЕ ДРУГИ НЯМА,
ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ!



Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано08.10.08 21:57



Момичета,изпитал съм го,отстрани лесно и каквото и да кажа ще е смешно ,ама все пак: дръжте се.Иначе времето е хубаво ,нито горещо,нито студено,горе главите!



Тема Ще я караме някакси!нови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.08 22:44



Днес левкоцитите 3,3, хемоглобина мъъъничко се е вдигнал - 130. Успокоих се за него, че беше тръгнал да пада много.
Та хора и Господ работи за мен в това отношение, ниските левкоцити ме улесниха много в разговора с химиотерапевта. Резултатът е, че минавам на стандартната терапия - през 3 седмици, а не всяка седмица, както досега.
Края на месеца ще направя пак скенер.
Иначе продължавам да съм премазана като от валяк, днес май валяка го кара слона - много ми е тежко и едвам се влача. Та днес реших, че в моят случай е по-добре, че съм сама. Защото, ако имаше кой да ме носи, просто нямаше да мога да се изправя, камо ли да ходя..... Знам, че с тези си думи може някой да се депресира отново от тази моя борбеност...не се депресирайте хора, просто мърдам и се боря сама, затова съм силна и продължавам напред.
Та в тоя дух, и това ще го преживея


Джул, от една седмица пия мед, зехтин, лимонов сок /по П.Димков/, ям и овесени ядки с пшеничени трици и стафиди и май нещата влизат в релси. Дано да не се объркат пак нещата, че от днес ми е ред да пия Кселодата

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.10.08 23:01



"от една седмица пия мед, зехтин, лимонов сок /по П.Димков/, ям и овесени ядки с пшеничени трици и стафиди и май нещата влизат в релси."



Рецептата с меда, зехтина и лимоновия сок в твоя случай за какво е? Би ли написала съотношението на съставките?
Искам да я сверя с друга.
А триците почнаха ли да вършат работа по "предназначение"?



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.08 23:30



Рецептата с меда, зехтина и лимоновия сок в твоя случай за какво е?

Ами Джул, в случая си правя "свободни съчинения" или просто експериментирам.
Нали за първи път билирубина ми излезе извън граници, та четейки какво аджеба е билирубина и навръзвайки думите на лекаря, че явно имам проблем с жлъчката /от химиотерапията разбира се/, където се открива и билирубина...той пък се преработва от черен дроб, дебело черво и т.н. медицински щуротии... Та тази рецепта на П.Димков е за прочистване на жлъчката, макар че я слещнах и при черния дроб. Затова я направих и започнах, след 2 седмици като направя чернодробните изследвания, включая и билирубин, ще видя дали е проработила рецептата /докторите да не ми се смеят/


500 гр. мед + 250 мл. лимонов сок + 250 мл.зехтин се смесват.
Взема се по 1 суп.лъж. три пъти дневно 30 мин. преди хранене /на друго място я срещнах да се пие 2 часа след хранене/. Както и да е, ама нали аз не съм много стриктна в тези неща под часовник и с мензурката или с пипетката да меряпия го сутрин и вечер след хранене, щото иначе ми се гади, ако го вземам на гладно.
Понеже съставките се разделят в буркана, не е хомогенна смес, взех че налях в пластмасово шише от мин.вода. Преди употреба раздрусвам силно шишето и отпивам една голяма глътка /въобще няма да цапам и да мия лъжици/
За една седмица урината ми се изчисти, беше тъмна. Както прочетох билирубина е една от причините за потъмняване на урината.
Пшеничените трици дали работят по предназначение? Нали това казах. Но смятам, че в това отношение работи и зехтина от рецептата.
Това е Джул! Ще докладвам за резултата след още две седмици

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.10.08 23:46



Благодаря! То тая триада мед-зехтин-лимон за какво ли не е полезна! Ако не работи за едно, ще работи за друго...
Така че празно няма!



Пък и като чета, не е като оная гадост със зехтина и лимоновия сок по една чаша наведнъж. Тази доза е къде-къде по-щадяща!





Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано09.10.08 01:19



Чудя се само как се случват тези неща при мен - от раз ми става зле, от раз ми изчезват болки и всичко. Странно ми е, но е факт!
И при мен е така,има дни в които без никаква причина съм труп, подуват ми се очите, главата ми ще се спука от болка.После на другия ден се чувстам като новородена ,няма и следа от неразположение.И съм така от поне 15 години.
Дай боже и на тебе поне 5 по 15 такива :) е може и без аномалиии :)))

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано09.10.08 06:41



Весе, здравей!
Аз пак да попитам. Какво точно прочиства на жлъчката тази рецепта? Защото моята жлъчка е пълна с камъни, бъбреците ми също. Да не би да отваря каналите и камъните да тръгнат да излизат?
Защото аз имам една друга рецепта с вино, мед и алое, не е по Димков. Щях да я правя, но Калояна ме предупреди, че отваряла каналите и може да ми се запушат ако тръгнат тези камъни да излизат. То не камък, а цяла кариера


Весе, в третата ти стая четох, че си си била инжекции за вдигане на левкоцитите. Аз от утре започвам да ги бия 3 дни, ама така ме е страх, защото освен да си меря захарта не съм се боцкала с нищо и не знам как ще го направя ама и аз ще кажа като теб, неволята учи. Щом хора го правят не е невъзможно, нали така?
Аз ще си бия Неупоген и като чета колко струва в Бг и колко струва тук направо ми става смешно как може да има такова разминаване в цените. Тук цената е от $1500, $3000 до $7000 за една ампула, а на мен са ми изписали 48 броя и аз плащам за тях $12 Не знам кой от къде ги внася, ама се чудя от какъв материал са правени та да струват толкова много. Просто необяснимо.



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 08:49



Наистина Джул, зехтина не се усеща толкова силно в тази смес. Поносимо е, може би щото меда е повечче



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 08:51



Оооо Деа, привет! Ти къде зачезна?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 09:00



Наистина тази рецепта се дава и при пясъци и камъни в жлъчката. Но аз нямам такива. Затова всеки да си преценява за себе си....
За Неупогена не знам какво да ти кажа. Може би цената за теб е такава, защото си здравноосигурена. Тук също ти изписват Неупогена безплатно, когато го има, разбира се. Само се чудя каква е тази доза при теб - 48 броя. Чела съм, че американците правят много агресивни химиотерапии, та може би затова ти изписват такива количества, не знам.
Неупогена не е ампула, а цяла спринцовка, така се продава в кутия и лекарството в спринцовката. Не знам как ще си ги слагаш, подкожни са, но ще се оправиш. На мен Неупогена са ми го слагали, иначе съм се дупчила с Дексаметазон. Голяма мъка беше докато свикна, не че сега ще ми е приятно, ама дано не ми се налага



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано09.10.08 10:15



Ха така,Весе,няма нито да се даваме,нито да се предаваме!


От вчера и аз се ровя,за тоя билерубин,и чета,ще му направя и аз на Януш от тази смес дано и на него да помогне.Защото ако го смъкнем пак да започнем вливките.
Хайде със здраве,и валяка да си отива в гаража,а слона в зоологическата градина

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.10.08 11:28



Красани,всичко се върти от зехтина,а лимона и меда са по-лесно да бъде приет .Почиства и жлъчка и черен дроб,но ефекта е само от студено-пресования зехтин,марките в момента не се сещам,но обикновено почти всички от големите фирми го имат,обикновенно на бутилката има надпис Extra Virgin ,това значи ,че извлека от маслината е студено-пресофан и това е истинският зехтин,особено избягвай салатения ( наименование което го има само в БГ),който е с най-никсо качество и използва само имиджа на зехтина като здравословен продукт и освен това не се знае в какво съотношение е зехтин/олио,най-вероятно мошенниците почти са избегнали зехтина вътре.Цената на Екстра Върджин е около 16-20 лева за бутилка,аз си го пия директно от бутилката ,сутрин на гладно една юнашка глътка удрям преди кафето си,жена ми и тя си има бутилка

,лимони и мед не слагаме вътре,свиква се ,а вкуса ми понася



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: Юлия 48]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано09.10.08 13:05



Весе, този лимон няма ли да те "затегне" и да нямаш полза нито от зехтина, нито от триците! Според мен, ако си със запек, не трябва да приемаш лимони, макар, че като се замисля, като е в комбинация със зехтин може и да се получи! Харесва ми комбинацията иначе...



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: llina]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано09.10.08 13:24



Весе, направих от елексирчето,и аз по твоя почин в бирена бутилка,даже му дадох и пи,и аз го опитах не е лошо,даже е приятна тази комбинация- сладко киселко блажничко.
llina,аз пък си мисля,че зехтина даже,може и да доведе до разхлабване,но знае ли човек?То при всеки е различно.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема верно ли е?нови [re: vesela.bg]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 14:01



Весе верно ли е че сладкото подхранва ракоеите клетки?



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 19:47



Юлче, тъкмо снощи щях да ти пускам бележка да направиш и на Януш от това, ама реших че ще прочетеш тук. Действай...
Илина, не смятам лимоновия сок за затягащ, досега нямам този проблем, даже ме разхлабва


Мими, задаваш ми такъв въпрос, дето никой не може да ти отговори
Дали сладкото подхранва раковите клетки, откъде да знам миличка, едни казват че подхранват, други казват че не е вярно.
Не забравяйте обаче нещо много важно -раковата клетка е точно копие и на здравата клетка, притежава абсолютно всички рецептори, като при здравата клетка..... Сами преценете дали да се храните или не, и коя клетка ще издържи и коя не..
Аз лично не се ограничавам от сладко, не съм спряла да употребявам мед. Понякога раковите клетки надделяват, понякога здравите клетки надделяват, един Господ знае само какво се случва. Иначе теории има много по този въпрос

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано09.10.08 19:52



Бях по горите тилилейски,както се казва -на кънда мънда в дивия:)))
Нямах нет (а и по -добре,малко да си почина)
Честно казано дорбе ми се отрази и сега айде пак -цивилизация, стрес и пукотвица, живот здравей здравей :))Ама няма начин ;)

Раздвам се да ви видя всички отново,-живи ,здрави,подобрени :)Само така :)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано09.10.08 20:47



Явно не съм обяснила правилно

Изписани са ми 48 броя, за 4 месеца, по 12 за месец, защото имам 3 ХТ всеки месец и се бият по 3 последователни дни след всяка терапия. Не са ампули, а са в малки шишенца, не са в спринцовки тук. Спринцовките са отделно. Игличките са малки, ама пак си е игла А и като знам, че боли самото място, а и след това може да имам и от тях като страничен ефект болки в костите....
Аз пия Дексаметазон на хапчета преди дългата ми ХТ, 5 броя преди лягане и 5 броя сутрин в 6 часа. Но по Бг сайтовете не намирам описание на хапчета, има го май само на инжекции. Не знам колко ми е агресивна терапията, аз мисля, че във визитника съм написала какво ми слагат и колко често. 1 месец имам 1 дълга и 2 къси, само Гемзар, а следващия месец имам 2 дълги и 1 къса ХТ. Дългата е Таксол и Гемзар + Зомета. Имам дълга, следващата седмица къса и 1 седмица почивка, та след късата не мисля да си бия Неупоген, защото за 14 дни левкоцитите ми сами се вдигат.

ПС: Абе като погледнах сметката ми не е правилна, защото на месец ми трябват по 9 инжекции Ама кой да види Както и да е, решила докторката , изписала ми. Аз дори не знам още колко ХТ ми остават. Правих СТ Скенер на 3-ти октомври и следващата сряда като видим резултата докторката ще прецени как ще продължим нататък.

Редактирано от krasani на 09.10.08 20:55.



Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 20:59



Завиждам ти малко за релакса.
Ако знаете само колко трудно вече понасям мръсотията, трафиците и тълпите от народ в София.... Много пренаселено стана и е малък кошмар и по градски транспорт и по улици и навсякъде. Преди не ми пречеше, но сега вече ми идва в повечко.
Ама кат си купя къщурка на село ще си релаксирам на воля по всяко време



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: Гaмбa]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано09.10.08 21:02



Гамба, благодаря за информацията. Тук има хиляда вида зехтин, но до сега никога не съм обръщала внимание, че Extra Virgin е студено пресован, аз дори не знаех до скоро, че съществува нещо студено пресовано

Научих го тук във форума. Ще си купя и ще си направя тази смес с мед и лимон, ама преди това май ще трябва да се стопят камъните. Имам изпитана рецепта за стопяване на камъни в бъбреци и жлъчка. Та ще пробвам.



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.10.08 21:56



А коя е изпитаната ти рецепта за стопяване на камъни на жлъчката?





Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Авторkrasani (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 23:13



В момента не съм си у нас. Като се прибера ще я напиша, само не знам в коя тема да я сложа. Имам я от мой братовчед, който е имал страхотни проблеми с камъни в бъбреците и си ги е стопил с тази рецепта.



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано10.10.08 01:55



4 вида са





Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.10.08 07:04



А студенепресовано слънчогледово олио (шарлан) не става ли?





Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано10.10.08 12:05



И то става,а и е и по-евтин с около 20-25% от олиото, и аз като дойде ноември месец си купувам винаги от село по 10 литра,много вкусни стават варените и пържените картофи с него и туршийката също,зимата само го ползваме,като се затопли времето не може да го съхранява дълго



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.10.08 17:04



Е, аз го намирам на цена горе-долу колкото олиото, но това няма значение.

По-важни са лечебните му свойства - дали могат да се сравняват с тези на зехтина? Аз употребявам шарлана през лятото в салати, също и към варените картофи, защото много ми допада изявения му слънчогледов вкус.

А колкото до пържените картофи - нали нерафинираните масла не трябва да се подлагат да термична обработка, за да не загубят полезните си качества?





Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано17.10.08 05:29



Хей хубавице, къде си се покрила?

.
Покажи се де, да те чуем, че нещо ни липсваш.



Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: aaa!]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.10.08 21:37



На кого липсвам?


Не може да ви угоди човек. Когато пиша - все аз съм пишела и пречела другите да се изкажат. Когато не пиша - къде си, що не пишеш?
Няма угодия на този свят

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 04:14



Хей Кума Лиске, на мен не ми пречи да си пишеш, колкото ти душа иска. Нали затова сме демократично общество

, в което лично аз малко се съмнявам, че точно така, ама нейсе, така сме го нарекли. Като си leader в този клуб, ще ти държим сметка, както е редно.
Радвам се че всичко при тебе е наред.



Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: aaa!]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано20.10.08 06:38



Ами, караме я някък.Здравей,и от мен

,и добро ти утро и лека седмица!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор renetage ()
Публикувано20.10.08 07:51



На мене ми липсваш. Бях пет дни в болница и като не видях да си писала от девети, се притесних. Чета редовно, нищо , че не пиша.ПОЗДРАВИ!



Тема Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано22.10.08 20:24



Дойде време да преброя пилците


Днес - левкоцитие -10, хемоглобин - 141 - направих 13-то вливане с Навелбин.
Обаче:
Чернодробните показатели - всичко е завишено отново, едни показатели с малко, други с повече. Билирубина се е качил от 21,7 сега е 31,7.
Тумормаркер - 742.
Освен това вчера правих и скенер с контраст - пилците /Метастазите/ в черния дроб са си пак толкова, колкото и преди 3 месеца, пък не само това, ами и плуват във водичка, сиреч асцит Т.е. няма нови мети, но и старите си стоят.
От месец корема е подут, затова направих скенера. Дори и 3-седмичната почивка от вливания не помогна.
Другата седмица ще направя 5 венозни Трансметил, май и едно вливане Хуманалбумин. Спиронолактон 3 пъти дневно и Кселодата по 1 мг дневно вече без прекъсване. Това е засега.
Не ме питайте какво оттук натам. Не зная, действаме според ситуацията.
Изводи: Комбинацията мед+лимон+зехтин не помага при висок билирубин. До момента изпих 1 литър, както се вижда от изследването билирубина освен че не е спаднал, ами се е и покачил.
Ето ви пълен доклад, който се интересува!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 22:15



Аз се интересувам,и затова благодаря,


Весе,трябва ти (според мен)по-голяма почивка,тая интензивна химия,направо срина Януш,та затова така си мисля.
Като станат изследванията ще ти пиша за нашия билерубин,да видим при нас дали е подействала комбинацията дето и той я пие.
Хубавото е,че няма нови мети,за другото без коментар,и както писа ,според ситуацията.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: Юлия 48]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 03:35



Без да ви плаша, но според мен точно химията му "разказва играта" на черния дроб!!! И от там на целия организъм! Защото както сме учили едно време в училище черният дроб е химическата лаборатория на организма, грижи се да преработва и чисти всички отрови от тялото. Е, колко може да издържи и на останалата отрова, която непрекъснато му се влива?!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.10.08 19:11



Днес приключих с 5-те вливки на Трансметил. Днес влях и албумин.
Състоянието ми е същото. Много подут корем, тежи, боли, не мори, а мъчи.
Обмисляме варианта - източване на водата! Ще видим в понеделник...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 19:28



Ще ти олекне, ако източите течността, знам го от личен опит с мойта майка. Но пак премисли дали няма друга възможност, а не чрез пункция.
Целувки и стискам палци!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: aaa!]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано01.11.08 00:10



Веселуше, не се шашкай!
Зная, че го можеш!
Стискай зъби, сестро и нещата ще потръгнат към по-добро!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.11.08 03:12



Весенце,мило,незная нито какво да ти кажа,нито какъв съвет да ти дам.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано02.11.08 00:36



Веси защо не пробваш рецептата с праза, поне сега още го има. На майка и повлия много добре. Тогава ми беше казала да ползвам пасатор - оказа се права, сместта стана много по- бързо и по-гладка.
Между другото незнам какво знаеш за Фотостима - руско лекарство, жената от която го взиаме ми беше споменала преди време, че е много добър за черния дроб. Една друга жена изкарала 3 червея (каквото и да значи това) от него, а на майка чернодробните изследвания не са излизали извън норма. Тя го взема от началото на май, т.е. преди началото на терапиите.



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.11.08 18:02



Днес източихме 2 литра вода от корема.
Утре ще видим резултата от цитологията.
Сега имам опит и с източването на вода от корема от асцит.
Не виждам за какво някои ме упрекват, че съм толкова "компетентна".
Не пожелавам такава компетентност на никого.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Marи (член)
Публикувано03.11.08 18:21



Браво Весе, сега коремчето е добре-сигурно ти е леко.
Дано и резултат утре да е добре!





Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано03.11.08 23:09



Ще се помоля и за теб, утре резултатът да е добър.
Човек остарява,не когато започва да трупа години,а когато престане да се бори!
А ние продължаваме борбата,продължаваме да вървим напред!
А и ние несме стари,напротив .......



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано04.11.08 00:41



Никой няма право да те упреква след всичко което преживяваш.Успех ти желая и стискам палци !



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.11.08 06:36



Не виждам за какво някои ме упрекват, че съм толкова "компетентна".

Ти пък не гледай към тях, изобщо не ги забелязвай!
Те и за панорама не стават.



Ето нещо далеч по-хубаво за гледане!



Желая ти успешен ден!






Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.11.08 08:50



Аз също ти желая прекрасен ден миличка!А Юлчето с какво хубаво стихотворение ни поздрави тази сутрин-вярвам,че днес на всички ни ще ни върви!





Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: jordidj]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:33



Весе, успех и дано всичко е наред! Стискам палци.
С поздрав:писето



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: пиceтo]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 13:33



Веси, и аз стискам палци и на краката даже

всичко с резултата да е наред! Важно е, че сега ти е по-лекичко и комфортно на тумбата и ще можем да се видим на срещата - ако има такава, де - нещо никой не пише?!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: gali4]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.11.08 17:00



Въобще не ми е по-леко на тумбата, напротив - още по-подуто, тежко и болезнено....
Иначе цитологията е наред - водата от корема е съвсем чиста, няма туморни клетки, което е добре засега


В понеделник ще правя кръвни изследвания, да видим как е биохимията, това е засега

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано04.11.08 17:03



Радвам се, че няма лоши неща в течността. Цял ден си мислех за теб и ти стисках палци. Желая ти и кръвните проби да са в норма. Както ти казваш "Няма начин да няма начин!"Здраве и успех ти желая!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано04.11.08 17:07



Ти си ми кучи марка,и това ще издържиш.
Браво на водата в корема,браво и за туморните клетки!И биохимията ще ти е наред,ще видиш!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.11.08 19:44



Днес ми е Денят на Добрите Новини!
Поздравления за прекрасния резултат!







Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: *jull**]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано05.11.08 14:21



Весе,мила всичко ще е наред,моля те прочети темата на Фифи-там писах нещо което вярвам ,че е така и започни лечение сама.НЕ СЕ СМЕЙ...А ДЕЙСТВАЙ...СТИСКАМ ПАЛЦИ.





Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: misticna-toni]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.11.08 14:58



Въобще не ми е до смях, Тони



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 16:59



Дръж се моето момиче. И по-лоши времена си видяла. Прегръдки и целувки от мен.



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано05.11.08 18:22



Весе пак не си разбрала-имах предвид да не се смееш на моята теория за ле4ение на болестите.То да не мислиш,4е не знам,4е на никой тук НЕ МУ Е ДО СМЯХ.Просто вярвам в собствените оздравителни способности на организма.



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.11.08 18:23



Аааа не докторе! Няма да минеш само с едно "дръж се".
Моля те, дай съвет какво да правя - нема начин да нема начин - в това никой не може да ме убеди



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: misticna-toni]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.11.08 18:25



Много добре съм те разбрала Тони, затова и ти отговорих по този начин.
Наистина тия дни като ми е зле, ръцете ми са все върху корема


Не се шегувам въобще...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано05.11.08 18:30



Опитай,мисли си,4е вси4ко ще из4езне(това което няма място в тялото ти)С теб съм!Успех!



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: misticna-toni]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано06.11.08 19:46



Дръж си го тумбака здраво. Току виж излязло нещо хубаво!
А пилците ще броим другата есен. Тази есен с пилците свършихме. Чакаме зимата.



Тема Re: Пилците се броят наесен!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано07.11.08 21:57



За асцит - една лесно изпълнима рецепта и подходяща за сезона:
50 r пъпешово семе се заливат с 1 литър студена вода (вечер). На сутринта се слага
да ври до кипване и се оставя да кисне още 2 часа, след което се прецежда. Пие се в продължение на 24 часа на малки глътки.





Тема Re: ми...нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано09.11.08 01:17



Добро утро!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от Юлия 48 на 09.11.08 01:18.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.11.08 08:28



Весе,как си?Драсни само два реда.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Добро утро!нови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.11.08 08:57



Кофти Юле, нямам промяна!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.11.08 09:34



Днес ще ти правят биохимията, нали? Дано се изясни проблемът!
Стискам палци!





Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.11.08 13:45



Проблемът си го знам какъв е Джул!

Днес доживях да чуя, че вече нищо не могат да направят за мен и да отивам в някоя болница за палеативно лечение.

Корема е адски подут, краката също. Едва ходя!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
Автор joia73 (новак)
Публикувано10.11.08 13:50



Ох,изтръпнах ,като прочетох тези ти думи ,Веси!Кои са тия идиоти да говорят така?Тия "лекари" значи могат да убият с думи човек .
Трябва да успееш,Веси! И това трябва да победиш! С теб съм!



Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.11.08 14:03



Нищо вече не може да ме очуди,преживях го това два пъти. Съжалявам,че ти се е наложило да чуеш това.Просто нямам думи


Весе,значе ли това,че ти отказват и химия?
Питам те защото при всеки е различно.В онкото при нас,когато вливахме имаше хора дето хем вливаха,хем им източваха течноста.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание

Редактирано от Юлия 48 на 10.11.08 14:17.



Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.11.08 14:12



Може би трябва да се свържеш с д-р Омуртаг Мутафчиев. Доколкото чета тук отзиви за него, той прилага
успешно алтернативи и изправя пациентите на крака. Все пак е друго да те съветва и наблюдава лекар.

Другата възможност е да се свържеш с една от клиниките в Европа, за които писахме тук.
Би могла да поискаш и консултация в МОКЦ с други лекари от чужбина (независимо че си правила в Италия).

В крайна сметка може да започнеш сама една от животоспасяващите алтернативи, които сме коментирали.

Ей, няма начин, както сама казваш!





Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 14:23



Боже, Весе,
Как не ги е грях!!
Можеш ли да понесеш някои други билкови отвари?
Аз в момента си правя тази с по 50 г. невен, жълт и червен кантарион, бял имел и кръвен здравец.

Прегръщам те мила, дано ти предам моите надежди и силно желание да се възстановиш полека-лека!



Тема СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ ОТ ХТнови [re: vesela.bg]  
Автор estoyanov (съпричастен)
Публикувано10.11.08 18:21



Дали спря кселодата? - това много ми прилича на страничен ефект от нея - както вече ти писах веднъж подобно беше положението с майка ми - запушването на лимфните пътища може да е в резултат на твърде много умрели клетки в резултат на твърде агресивното действие на химиотерапевтика. Имаше много предложения в случай на подобни възпаления на сайта cancertutor.com -

- в частта "Для тех у кого опухоли или области высоких концентраций раковых клеток (скопление, воспаление, разрастание и блокировка)" - може би може да прегледаш отново материала?

Редактирано от *jull** на 21.03.09 15:44.



Тема Ще се справиш!нови [re: Thea]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:22



Веси, корема пак ли се наду след източването? Сигурно пиеш Спиронолактон, вземай тогава по-силния Фурантрил - верно, че е с по-драстично действие, ама щом се налага


Джул е права - опитай нещо от алтернативите, дори и тези по-крайните - като газта например! "Палиативните грижи" - как ли пък не, да имат да вземат - имаш още сили и хъс за борба, нали, Веси! Ако се чувстваш изтощена - направи си вливания на течна ентерална храна. Свържи се наистина с д-р Мутафов - той прави посещения по домовете и консултации, чела съм за него и от други форуми - наистина се заема с тебе като човек, а не като поредната бройка пациент...
Знам, че ще се справиш! Целувки!



Тема Re: Добро утро!нови [re: vesela.bg]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано10.11.08 22:09



Е ти нали знаеш, че на докторите не трябва много да се има вяра.
За майка първоначално казаха, че операция не може да се направи и че не и остават повече от шест месеца. Пък и и доста си си патила от "компетентните им мнения".
Майка каза, да пробваш праза. И между другото и давах една храна БИОГЕЙМ 84 - защото много падали белтъците при източване на асцит. Малко за културисти я дават, но поне е приятна. Има с най-различен вкус.
Стискаме палци!



Тема Re: Добро утро! на 11.11.08нови [re: vesela.bg]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано11.11.08 03:36



Добро утро на 11.11.08 за теб и лека нощ за мен,защото тук е вечерта на 10 .11.08.
С една дума ,аз отлетях, а не се видяхме. Но за нас и есента отлетя, и преброихме пилците отдавна, а на пролет ще се срещнем!Я горе главата! Аз си набрах , какво мислиш, БУЧИНИШ, ха,ха,ха, направих си сок със сокоизстисквачка и си го пренесох успешно. Мале, на излизане като видях как на един му подложиха багажа на скенер и замръзнах, ама за секунда де, на втората секунда като побегна след един носач на много куфари и тихо, кротко ,та навън. Много съм горда със себе си- донесх си сок от бучиниш, сок от змийско мляко , сок от бъз, та и корените на бучиниша и змийското мляко. Реших да пробвам, сигурно не е по отровен от Химиото? Търсих къде да си задам въпроса си дали някой го е ползвал и се спрях на темата "Рак на бял дроб", дано ми отговорят.
Та, Добро утро!!! още веднаж! Горе Главата!!! И ако намериш сили звънни на сина ми да ти даде онова китайско чудо ,може пък този корем точно това да иска, знае ли човек?
Благодаря Ви, че Ви има!



Тема Re: Добро утро! на 11.11.08нови [re: ren51]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 10:58



Здравей Веси! Кураж и вяра! Мисля, че имаш и двете, толкова пъти си ме успокоявала и си ми давала сили да се измъкна от черната дупка , благодарение на този клуб преодолях много болка. Вярвай мила, че това е само поредния тежък момент. Ще се справиш , сигурна съм . Успех





Тема Re: Добро утро!нови [re: пиceтo]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано13.11.08 08:22



Весенце,отмина ли кризата,краката поспаднаха ли?Ако имаш сили,и желание драсни ми два реда.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Добро утро!нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.11.08 08:27



И на мене миличка пиши ми как си?Най-вече пиши тук в клуба,не ни плаши!Ето ти една хубава песен да те разведри,сладурано!





Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано13.11.08 08:32



Весе, ако можем с нещо да помагаме, тук сме!





Тема Re: Добро утро!нови [re: N_O6O6]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 09:36



Веси, как си? Пиши нещичко... Дано да си по-добре!



Тема Re: Добро утро!нови [re: gali4]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.11.08 19:15



Зная, че всички (включително и аз) се вълнуват, че Весела не се обажда. Не зная подробности за състоянието й, научих само, че се намира в болница и вероятно се е обърнала към лекар, но когото има голямо доверие. Надявам се, че там ще направят всичко необходимо, за да стабилизират състоянието й.
Вярвам също, че не след дълго, тя сама ще се влезе в Клуба с голямата си усмивка и ще разказва подробности!

А до тогава, мили момичета и момчета, нека стискаме палци и всеки по своему да отпраща положителната си енергия и пожелания за по-бързото стабилизиране на Весела!
Ако искате, можем два пъти на ден да го правим и заедно - предлагам часовете 9 и 21 ч. за по 5 мин.
Колективната енергия е велика сила!





Тема Да подкрепим Весето!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.11.08 19:38



Да Джул съгласна със с теб.В уречените часове пет минути ще отдавам от положителната си енергия на Весето.Знам,че и другите ще се съгласят.Колективната медитация е наистина велико чудо и то ще стане.Весето ще се оправи и пак ще влезне в клуба.



Тема положителна енергия и мисли за Весетонови [re: *jull**]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано13.11.08 19:47



Ще се молим, Джул ! ... за Весето
Два пъти дневно, в 9 и 21 часа ! Весето ще се оправи, аз вярвам в нея и в силата й да се пребори с поредното предизвикателство... А ние ще помагаме - с положителни мисли и енергия

Гледай напред, не се обръщай назад !


Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: ceceto]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано13.11.08 20:14



Ще се моля и аз.
Весенце,изпращам ти още сега всичката си положителна енергия която имам!

Молитва за болни
..........................................
Обърни, Господи, погледа Си към страдащата сестра ВЕСЕЛА, дай внимание на страданията и,и ги облекчи. Ние вярваме твърдо на думите, когато си казал:

“Възвзори към мене и ще ти отворя, защото Аз Господ Бог Твой съм, Който подкрепя десницата ти и ти казвам: Не бой се, Аз ще ти помогна! Не бой се, защото Аз те избавих, призовах те по име. Мой си ти, когато минаваш през водите. С тебе ще бъда, когато ходиш през огъня, ти няма да се изгориш и пламък не ще те опари, и в немощ не бой се, защото Аз съм с тебе!”

И сега, чуй молбата ми, Господи, и излей върху й от обилната Си милост!

Амин.

Весенце,ще се справиш!
Вярвам в ТЕБ,както вярвам в СЕБЕ СИ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: Юлия 48]  
Автор Dobi-5O (непознат)
Публикувано13.11.08 20:27



Изпращам цялата си положителна енергия и ще се моля заедно с всички вас за Весела



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: Юлия 48]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано13.11.08 20:59



И аз се моля за Весето и изпращам положителна енергия!



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: diana1OO]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 21:34



Мило Весе,кураж и не се предавай,ти никога не си падала духом,винаги си била пример за всички.Затова вярвам че и този път ще успееш.
Знаеш че можеш да разчиташ на подкрепата на всички.
Изпращам цялата си положителна енергия.............................



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: koleva]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано13.11.08 21:38



Весенце, с теб сме!



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: koleva]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано13.11.08 21:39



Мила, Весела, гушкам те и ти пращам цялата си положителна енергия.


И да знаеш, че напролет ще ядем цаца в Градската, това лято не успяхме, но напролет непременно.




Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: Lali]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 21:50



С теб съм.Силно вярвам в теб и зная,че няма да ме разочароваш.Успех !



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: Dobi-5O]  
Авторпиceтo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 22:01



Ще се моля със всички вас за Весето.
Весе, кураж и сила!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор renetage ()
Публикувано13.11.08 22:57



и аз те подкрепям миличка и ти давам цялата си положителна енергия! Вярвам в тебе!



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: zara]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано13.11.08 23:47



И аз се присъединявам към всички вас да помогнем да Весето!С теб съм Весе,вярвам в теб!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: renetage]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано14.11.08 07:29



Силата на мисълта прави чудеса!С вас съм, момичета!Весела е боец и ще излезе и от тази битка победител.

Редактирано от iliana.k на 14.11.08 07:31.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: iliana.k]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано14.11.08 08:43



Момичета, аз също се присъединявам към вашите молитви и се моля от цялото си сърце за Весела...



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: llina]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.11.08 08:52



Браво момичета и момчета!Сле минути ще стане девет часа.Моля всички,които от сърце желаят Весето да се пребори и този път с коварната болест да застанат н усамотен ъгъл без други хора.Да издигнат ръце нагоре към небето и с рамките на няколко минути всеки да отправи със свои думи идващи дълбоко от сърцето му-молба за помощ към висшите сили и най-вече към БОГ!Ще успеем момичета,това ще го правим всеки Божи ден в девет сутрин и следобед.БОГ да е с Вас и с нея в нашето начинание!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано14.11.08 11:03



Весе, мисля те с цялата си позитивна енергия, моля се заедно с другите, стикам палци, чакам с нетърпение мига, когато телефона ти отново ще е вкючен, а най-вече да седнеш пред компютъра и да си отново центъра на нашето прекрасно виртуално семейство - най-обичливия клуб, който ти създаде и, на който винаги си била опора!



Тема Re: Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Neli_S ()
Публикувано14.11.08 11:23



Вярвам, че Бог ще чуе искрените ни молитви! Пожелавам на Весето една нова Слънчева Стая с много топлина, в която да се чувства здрава и щастлива!



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: misticna-toni]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 13:09



Весе, знам, че можеш, знам, че си силна! Знам, че ще се пребориш! Трябва!!!



Тема Re: положителна енергия и мисли за Весетонови [re: gali4]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 14:23



Весе,
Мисля за теб с много вяра и оптимизъм!
Прегръщам те!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: lumixx]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 17:29



Изпращам цялата си позитивна енергия към Весито. Моля се за нея. Знам, че и този път ще се справи.



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: Пpoлeт]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.11.08 20:12



Момичета наближава девет часа -вечерен.Нека отново се сплотим мислено и точно в девет започнем да изпращаме положителна инергия към Весето.Ако някой знае нещо за нея нека пише.Къде е този наш доктор да каже две думи,не може да не знае нещо за нея.Ние тук се притесняваме за нея насериозно а не ей така да си минава времето.Тъй,че ако доктора знае нещо нека каже,за да не се стресирваме.Много клубари споделят пс мен,че не им се пише нищо а и не смеят да пишат нещо весело ,защото незнаят какво е положението с Весето.Откъде знае Джул,че е в болница,в каква болница?нали се отказаха да я лекуват?Ей софиянки я се позаинтерисовайте в един град сте.Научете нещо,пишете,кажете...



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано14.11.08 20:50



Да ,точно в девет!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: flora bg]  
Автор Marи (член)
Публикувано14.11.08 21:01



Звънях й, но не вдига. Дано да е добре,щом може ще се обади. Толкова много я обичаме.......!!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: Marи]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано14.11.08 23:55



Момичета, съвестно ми е, че от много време не бях влизала да чета... Присъединявам се към колективната медитация с положителни мисли за Весето, в 9 сутрин и в 21 вечер. Направете си напомняне на телефоните, че да не пропускаме..... Весето заслужава да стане чудо!!! Наистина много я обичаме!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: ggs]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано15.11.08 01:17



Весе с тебе съм.Дръж се момиче!!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: ren51]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 02:08



Ей, Веселуш...отправям най-положителната енергия към теб...

Искренно, много искренно се надявам нещата да се оправят!



Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: yraaa]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 10:39



Момичета с вас съм.Весе , нали не си мислиш, че ще те оставим?



Тема БОГ ДА ТЕ ПРОСТИ ВЕСЕ!нови [re: sv3]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.11.08 12:43



Момичета,моля Ви всички,които обичахме нашата весела в три часа следобед да се помолим за нейната душа.В този час е погребението й в гр.Лом.Преди малко говорих с пнейната сестра и тя ме помоли да пиша в клуба.Голяма загуба за клуба!Отиде си един човек с голямо сърце и висок дух!Осиротяхме момичета!Весе скъпа знам,че ни чуваш -ще мислим винаги с любов за тебе!Ти ще останеш в нашите спомени с твоята сила и винаги ще ни бъдеш за пример!Молим те помагай ни и от горе.Сега вече нищо не те боли,но си отиде с пълното съзнание,че си направила всичко по човешките ти възможности!Почивай в мир мила!Амин!



Тема Re: БОГ ДА ТЕ ПРОСТИ ВЕСЕ!нови [re: flora bg]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 13:03



Господи,как е възможно!

.Това не може да бъде истина......



Тема Късметлии сме тези, които я познаваменови [re: flora bg]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 15:42



Една от най-страхотните личности, които съм срещал е нашата Весела. Тялото и се умори, но духът и живее тук. А можеше и да не я познаваме - загубата би била по-голяма си мисля. Благодаря за човешките уроци Весе. Почивай в мир.



Тема Re: Късметлии сме тези, които я познаваменови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 23:24







Тема Знам, че някой ще затвори тази стая, нонови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 03:08



преди да го направи искам да изпратя поздрав към душата на Весето, където и да е тя (на земята, на небето, в Рая) и да я помоля да бди на нас, да ни пази и обича, а когато дойде и нашия ред да ни посрещне като добри приятели






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.