Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.10.08 23:01



"от една седмица пия мед, зехтин, лимонов сок /по П.Димков/, ям и овесени ядки с пшеничени трици и стафиди и май нещата влизат в релси."



Рецептата с меда, зехтина и лимоновия сок в твоя случай за какво е? Би ли написала съотношението на съставките?
Искам да я сверя с друга.
А триците почнаха ли да вършат работа по "предназначение"?



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.10.08 23:30



Рецептата с меда, зехтина и лимоновия сок в твоя случай за какво е?

Ами Джул, в случая си правя "свободни съчинения" или просто експериментирам.
Нали за първи път билирубина ми излезе извън граници, та четейки какво аджеба е билирубина и навръзвайки думите на лекаря, че явно имам проблем с жлъчката /от химиотерапията разбира се/, където се открива и билирубина...той пък се преработва от черен дроб, дебело черво и т.н. медицински щуротии... Та тази рецепта на П.Димков е за прочистване на жлъчката, макар че я слещнах и при черния дроб. Затова я направих и започнах, след 2 седмици като направя чернодробните изследвания, включая и билирубин, ще видя дали е проработила рецептата /докторите да не ми се смеят/


500 гр. мед + 250 мл. лимонов сок + 250 мл.зехтин се смесват.
Взема се по 1 суп.лъж. три пъти дневно 30 мин. преди хранене /на друго място я срещнах да се пие 2 часа след хранене/. Както и да е, ама нали аз не съм много стриктна в тези неща под часовник и с мензурката или с пипетката да меряпия го сутрин и вечер след хранене, щото иначе ми се гади, ако го вземам на гладно.
Понеже съставките се разделят в буркана, не е хомогенна смес, взех че налях в пластмасово шише от мин.вода. Преди употреба раздрусвам силно шишето и отпивам една голяма глътка /въобще няма да цапам и да мия лъжици/
За една седмица урината ми се изчисти, беше тъмна. Както прочетох билирубина е една от причините за потъмняване на урината.
Пшеничените трици дали работят по предназначение? Нали това казах. Но смятам, че в това отношение работи и зехтина от рецептата.
Това е Джул! Ще докладвам за резултата след още две седмици

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.10.08 23:46



Благодаря! То тая триада мед-зехтин-лимон за какво ли не е полезна! Ако не работи за едно, ще работи за друго...
Така че празно няма!



Пък и като чета, не е като оная гадост със зехтина и лимоновия сок по една чаша наведнъж. Тази доза е къде-къде по-щадяща!





Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (минаващ)
Публикувано09.10.08 01:19



Чудя се само как се случват тези неща при мен - от раз ми става зле, от раз ми изчезват болки и всичко. Странно ми е, но е факт!
И при мен е така,има дни в които без никаква причина съм труп, подуват ми се очите, главата ми ще се спука от болка.После на другия ден се чувстам като новородена ,няма и следа от неразположение.И съм така от поне 15 години.
Дай боже и на тебе поне 5 по 15 такива :) е може и без аномалиии :)))

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано09.10.08 06:41



Весе, здравей!
Аз пак да попитам. Какво точно прочиства на жлъчката тази рецепта? Защото моята жлъчка е пълна с камъни, бъбреците ми също. Да не би да отваря каналите и камъните да тръгнат да излизат?
Защото аз имам една друга рецепта с вино, мед и алое, не е по Димков. Щях да я правя, но Калояна ме предупреди, че отваряла каналите и може да ми се запушат ако тръгнат тези камъни да излизат. То не камък, а цяла кариера


Весе, в третата ти стая четох, че си си била инжекции за вдигане на левкоцитите. Аз от утре започвам да ги бия 3 дни, ама така ме е страх, защото освен да си меря захарта не съм се боцкала с нищо и не знам как ще го направя ама и аз ще кажа като теб, неволята учи. Щом хора го правят не е невъзможно, нали така?
Аз ще си бия Неупоген и като чета колко струва в Бг и колко струва тук направо ми става смешно как може да има такова разминаване в цените. Тук цената е от $1500, $3000 до $7000 за една ампула, а на мен са ми изписали 48 броя и аз плащам за тях $12 Не знам кой от къде ги внася, ама се чудя от какъв материал са правени та да струват толкова много. Просто необяснимо.



Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 08:49



Наистина Джул, зехтина не се усеща толкова силно в тази смес. Поносимо е, може би щото меда е повечче



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Как я карате в това време?нови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 08:51



Оооо Деа, привет! Ти къде зачезна?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.10.08 09:00



Наистина тази рецепта се дава и при пясъци и камъни в жлъчката. Но аз нямам такива. Затова всеки да си преценява за себе си....
За Неупогена не знам какво да ти кажа. Може би цената за теб е такава, защото си здравноосигурена. Тук също ти изписват Неупогена безплатно, когато го има, разбира се. Само се чудя каква е тази доза при теб - 48 броя. Чела съм, че американците правят много агресивни химиотерапии, та може би затова ти изписват такива количества, не знам.
Неупогена не е ампула, а цяла спринцовка, така се продава в кутия и лекарството в спринцовката. Не знам как ще си ги слагаш, подкожни са, но ще се оправиш. На мен Неупогена са ми го слагали, иначе съм се дупчила с Дексаметазон. Голяма мъка беше докато свикна, не че сега ще ми е приятно, ама дано не ми се налага



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано09.10.08 10:15



Ха така,Весе,няма нито да се даваме,нито да се предаваме!


От вчера и аз се ровя,за тоя билерубин,и чета,ще му направя и аз на Януш от тази смес дано и на него да помогне.Защото ако го смъкнем пак да започнем вливките.
Хайде със здраве,и валяка да си отива в гаража,а слона в зоологическата градина

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Ще я караме някакси!нови [re: krasani]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано09.10.08 11:28



Красани,всичко се върти от зехтина,а лимона и меда са по-лесно да бъде приет .Почиства и жлъчка и черен дроб,но ефекта е само от студено-пресования зехтин,марките в момента не се сещам,но обикновено почти всички от големите фирми го имат,обикновенно на бутилката има надпис Extra Virgin ,това значи ,че извлека от маслината е студено-пресофан и това е истинският зехтин,особено избягвай салатения ( наименование което го има само в БГ),който е с най-никсо качество и използва само имиджа на зехтина като здравословен продукт и освен това не се знае в какво съотношение е зехтин/олио,най-вероятно мошенниците почти са избегнали зехтина вътре.Цената на Екстра Върджин е около 16-20 лева за бутилка,аз си го пия директно от бутилката ,сутрин на гладно една юнашка глътка удрям преди кафето си,жена ми и тя си има бутилка

,лимони и мед не слагаме вътре,свиква се ,а вкуса ми понася




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.