Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано25.09.08 19:39



Далеч не е едно и също "рак на шийката на матката" и "рак на лигавицата на тялото на матката /ендометриума/".



Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 16:43



След вливането в сряда нещо не ми е наред. Коремът балонира, тежко ми е, боли ме глава и всичко по тялото.
Имам три варианта:
1. Че са ме вляли с по-голямо количество от предвиденото /ще проверя в сряда/. Просто усещанията са много по-силни от другите вливания.
2. Че съм хапнала не много читава храна и затова балонирах.
3. Че съм пипнала вирус и се опитва да ме свали грипа. В петък имах и температура 37,4, слава Богу нямам вече.
Трудно изкарах тези два работни дни. На всичкото отгоре се успах тази сутрин. Уморено ми е. Ама сега като опъна крака на диванчето, ще релаксирам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:10



Весе,има грип със симптомите които описваш,отделно от това ако си свалила и някой килограм,а те вливат на повече кг. ,и от това може да е.Преди вливка Я. го тегля,и там също го качват на кантара,и според кг. го вливат.Ако беше хапнала лоша храна,щеше да изхвърлиш храната и да ти олекне.
Хайде,дано вече си се опънала на диванчето,и утре да ти е по-добре

.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Поредно вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.09.08 19:31



В нормалните си килограми съм, но може и грешка да е, вместо 3,5 мл да са ми пуснали 5 мл. Нещо ме усъмни, но не му обърнах внимание. Оня ден беше малка лудница в химиотерапията. В сряда ще проверя, какво е изписано и какво е влято.
Ега ти и горчиляка в устата, езика е като изгорен, гади ми се...такова нещо досега не ми се е случвало дори от българския Навелбин



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Поредно вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано28.09.08 19:44



Какво да ти кажа?Стискай зъби,знаеш си повече течности,и това ще мине,и ще остане само лош спомен

,до следващия път.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.09.08 16:19



При мен такъв латиноамерикански сериал се заформя, че май ще бия по брой на серийте дори и "Дързост и красота"...........
Днес не е сряда, но ме вляха. Както споменах тези дни не ми беше ок. Няколко дни привечер имах температурКа - 37 до 37,4

Коремът е балонирал, гадене и тежест. От 3-4 дни ми направи впечатление, че урината е малко по-тъмна. И понеже снощи ми беше доста зле, днес се замъкнах при доктора. Направихме изследване на урината - нормално, никакви отклонения. Направихме кръвна картина - нормална - левкоцити - 6,3, хемоглобина - 128.
Бе не знам вече какво да кажа за тези изследвания - как може миналата сряда левкоцитите да са 4,8, следва вливане и една седмица Кселода и днес левкоцитите да не са паднали, та даже да са се увеличили. А по-предишната седмица се бяха сринали до 2,7... Е не мога да си го обясня.
Направихме и ехограф /последният е преди 3 месеца/.
Добрата новина е, че черния дроб се е "прибрал" доста /преди беше стигнал до пикочния мехур/ сега е вече на ниво пъп. Много малко свободна течност - преди 3 месеца беше повече. Дотук добре.
Чернодробните обаче, едни показатели паднали, други /ГГТ-то/ леко пак се е покачило.
Най-обезпокоителното ми е билирубина, досега не беше излизал извън норма, сега е 21,7 при горна граница 21. Започвам да пия Трансметил известно време.
Та така, объркана съм от всичко това, ама това е положението.
И така и така бях горе за изследванията и понеже и левкоцитите в норма, та ме наляха, за да не ходя утре пак. Вляха и но-шпа за подутия корем. Ще видим тия дни как ще е положението.
Докторът ми предполага, че съм хванала някакъв вирус, те влияят и на гастроинстеналния тракт. Само това ми липсваше...

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 18:33



Браво, Веси!
Само така - прибирай го тоя черен дроб още, а и щом левкоцитите растат - екстра


Лека вечер!



Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.10.08 08:53



Здравей Весе,за изследванията и аз се чудя,и коментар нямам щото и при нас се е случвало така.Хубаво е,че са те вляли,да не се разкарваш пак.Най-хубавото обаче е,че черния дроб е започнал да се прибира

.За чернодробните занаеш,че са като асансьор,нагоре на долу.За билирубина,не е хубаво дето е започнал да се качва,но това за сега да те те притеснява,и при Я.
е така,и ние започнахме с Трансметил,първо на таблети 5 дни,после му купих на ампули,и му вливаха още по 5 дни след всяка вливка.Сега като започнем пак вливките ще му влеят и другите 5 ампули дето съм ги купила.При последното изследване,билирубина беше се застопорил,и не мърдаше.Но незная от какво?
Аз си мисля,че е от Трансметила,защото той е новия медикамент който започнахме.
Няма да се объркваш,щото след това идва побъркване, но ти няма
да го допуснеш,сигурна съм!
За но-шпа,аз му го бия на Я. с трамадола като коктейлче,през ноща когато има болки,а има още време до Оксиконтина.И да знаеш ,че му действа много добре.
Много се пази от тия гадни вируси,ама то ти си знаеш де
ама аз пак да си кажа
Хайде със здраве,и от здраве,и смях да несе отървеш!Щото знаеш,че черния дроб се лекува със смях

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.10.08 09:20



Благодаря ти, Юлче. Ми борим се, кво да правим друго?


Странното е, че аз си се чувствам съвсем по различен начин от изследванията.
И май установих, че колкото по-малко се фиксирам в резултатите от изследванията, толкова по-добре

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Дванадесето вливаненови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано01.10.08 09:40



Изобщо не ги гледай,наистина е важно как се чувстваш

И аз съм стигнала до това,че колкото по-малко знаеш толкова по добре.
Пък и знаеш ли лаборантката,като прави пробите,на колко ракийки е била,и дали е в кондиция когато пише,и гледа,и като обърне някоя цифра
и айдееее,отиде коня в ряката.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.