Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано18.09.08 19:50



Ех, Весе, сестро по неволя

И на мен вчера ми отложиха вливката. Във вторник ниски левкоцити, ама аз реших вечерта да ги вдигам с печени кюфтета и червено вино Е, не успях съвсем с вдигането, от 1.9 до 2.8 стигнах, но поне другите ми показатели бяха в норма и ми предложиха да направим вливането. Да, ама не Нали му се радвам на порт-чето дето ми сложиха, ама пусти късмет, от едната страна стърчи все още един конец с възелче на него и като го намокрих взе да гнои и докторката ми вика днес няма да можеш да го ползваш. Ама и не мога да го отрежа, защото уж бил от тези, дето се саморазлагат, ама се е заинатил та вече месец не се е разложил. Сестрата вика може да вливаш през порта, докторката вика не може И така хайде отлагане до следващата сряда, защото отказах да дам пак във вената да ми вливат.
Поне ми изписаха някакви инжекции за вдигане на левкоцитите, които сама ще трябва да си боцкам, а аз вече си поръчах от Бг Преднизолон, та може и да не влезне в употреба, ама поне да имам за всеки случай
Та, Весе, като те чета, ти пишеш все за тумор маркерите..... Да питам, на всеки кръвен тест ли ти ги правят? Защото на мен до сега са ми правили само веднаж точно преди първата ХТ, СА 15-3 и е във норма. Докторката каза, че те не са точен показател. От тогава не са ми правили, а за черния дроб никога не са ми правили тумор маркер. Дори вчера питах докторката точно за това, а тя каза, че за черния дроб нямало специфичен тумор маркер. Сега ме праща на СТ скенер и след като видим как протичат нещата ще видим и как ще продължаваме. За скенер на костите каза, че по-рано от 6 месеца от предишния няма смисъл да правим.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 21:36



Ето тук повече инфо за тумормаркерите.



И не е необходимо да ти правят туморен маркер за черен дроб, такъв се прави само ако имаш първичен карцином на черния дроб.
Ти си с рак на гърдата и правиш само тумормаркер за гърда.
Дори и с метастази в черен дроб /както е при мен/ терапия се провежда за първоначалната диагноза, когато се овладее тя, тогава се овладяват и метастазите. Метастазите са вторични, не първични образования и затова се следи маркера на първичния карцином. Надявам се да си ме разбрала

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: Гaмбa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 22:21



Ей Гамба, появи се най-накрая, бе човек.
Ще носиш палмата на първенството заедно с Весела.
Къде беше толкова време?



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: aaa!]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:26



Ама къде прочете за "ядове" бе жена? Някъде да съм написала, че ми е нервно?

Просто маркирах един ден дето "не ми е ден". Нищо фрапантно не се е случило, че да ме изкара от нерви. Вече съм толкова спокойна и много малко неща могат да ме изнервят... Е, с времето човек се учи Ето, бойлера е оправен, изкъпана съм, имам си нови чаршафи, утре ще си свършва служебната работа и така. Кво толкоз се е случило. Чак черния дроб ми се усмихва в момента

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 7нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:28



Същият въпрос мога да ти задам и аз на теб. Щото и ти се губиш отвреме навреме



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано18.09.08 22:28



Веселуше, майката им на левкоцитите са червено месо, дроб, мед и вино.
А на другото, майката му.....
А колкото до пилците, къде бе скъпа ще ги броиш - на Патриарха или на Графа? Де ти е кокошарника? Да дода да сАберА някое яйце!
Пилците скъпа...в някой друг живот.....
Сега имаш други приоритети и ти се справяш перфектно до момента - зАрежи ги пилците.



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 22:30



Аз ги броя така профилактично пилците, за респект!
Ред трябва да има, не анархия



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.08 22:36



За ниските левкоцити хич няма да давам акъл-ти си знаеш най-добре как да ги вдигнеш,всеки който може прави нещо и аз съм им треперил и сутринта меря тук преди да тръгна са добре(да не бия напразно път) ,когато отида в Пловдив-паднали ,но--не искам да предизвикам съдбата-- с вените как се оправяш толкова години химиотерапия.За първи път ме дупчиха само два пъти сега преди да отидем на море, когато си правих изследвания(от миналия август не бях ходил),иначе все по няколко пъти ме дупчат докато улучат вената и то само една година по болници ,а ти от толкова време направо .........



Тема Re: Ниски левкоцитинови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.09.08 23:00



Аз винаги съм имала страхотни вени, като въжета. Освен това химиотерапията се прави само на едната ръка - дясната. Лявата не се дупчи, щото тази е оперираната страна и има извадени лимфни възли и по принцип /не е задължително, но се препоръчва/ тази ръка трябва да се щади. От нея ми вземат кръв, при операцията системите бяха на тази ръка, но химията е на дясната. Нооо вече издиша, Навелбина я довърши, той тотално унищожава вените. Днес доктора ми настоя да си сложа порт. Ще мисля до другата седмица...



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Ниски левкоцити [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано18.09.08 23:12



И двете ръце са ми ликвидирани вените,последната операция крих накрая термометъра ,че ми писна и докарвах показанията до 36,7-8 за да ме изпишат,никой нищо не ми казва,сега от теб разбирам ,че на едната ръка само се прави ама тогава нямаше клуб ,откъде да разбера ,ей такива дребни неща как са от полза




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.