Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема РАК НА МАТКАТА - 1нови  
Автор Marи (непознат)
Публикувано03.11.06 20:50



Здравейте момичета! Реших да отворя тема за рак на маточното тяло, защото няма информация и се чувствам сама....
Може би е по-рядко срещан, затова не се пише. Аз съм на 45г. и след пълна хистеректомия се установи рак на матката. Правя лъчетерапия и следва хормонолечение.
Бих искала, ако има някой с подобно заболяване да сподели каква терапия прави, какво хормонолечение е назначено?!
Благодаря!

Редактирано от Buba67 на 23.03.12 18:52.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Marи]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 22:41



Здравейте!Немога да разбера как след пална хистероктомия е установе рак на матката?Нали тя се маха?
Майка ми претарпя такава операция след диягноза карцином на маточната шийка.Сега се вазстановява!Млако трудно,но се надявам всичко да е наред,и лекарите да са изчистили всичко.Сега чакаме да ни назначат лачетерапия!
Искам да ми кажете как след такава операция са ви казали че имате рак?



Тема Re: рак на маткатанови [re: Haдeждa]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано23.11.06 07:08



Здравейте!Надявам се майка ви бързо да се възтанови!При мен възтановяването беше много бързо/на 10 ден заминах на море/Сега тече трети месец от операцията и вече забравих за нея.
Диагнозата се поставя след като се изследва материал от операцията/едни стъкълца се гледат в патологията/трябва да са ви казали ,до 15-20 дни излиза резултата.Въз основа на резултата се назначава лечение-лъчетерапия,химиотерапия ,хормонолечение.Ако е добър, а дано да е такъв -нищо!Ако нещо друго ви интересува...насреща съм!
Поздрави!!!



Тема Re: рак на маткатанови [re: Marи]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 09:19



Здравейте,аз пписах и в другия форум!Незнам как толкова барзо сте се вазстановили,маика ми вече почти месец стои сас катетара,от Майчин дом така ги изписват,и сега много трудно се научава да уринира самостоятелно.Днес чакаме окончателните резултати които ще се разгледат от съвета на онколозите.Незнам дано резултатите да са добри!
А вие как сте сега?Има ли някаква болка?



Тема Re: рак на маткатанови [re: Haдeждa]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано23.11.06 09:54



Аз съм оперирана в Шейново и там махат катетъра след реанимацията веднага.Операцията при вас с шев ли е или безкръвна?
Аз се чувствам добре, само дето ми предстой нова операция-за махане на лимф.възли.Но още мисля по въпроса.
Дано са ви добри резултатите!'



Тема Re: рак на маткатанови [re: Marи]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:02



Операцията беше кръвна-цели 6 часа.Лекарят каза че е минала успешно,но това никой неможе да каже.Тя още е с катетър,който излиза от страни на корема-казва се Цистофикс.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Haдeждa]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано23.11.06 10:14



Стискам палци ,резултатите да са добри. Ако мога да помогна с нещо, пишете и на :Schantal@abv.bg



Тема Re: рак на маткатанови [re: Marи]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:20



Допълвам добри думи за Шейново.
След пълна хистеректомия (рак на яйчниците) се върнах на работа на 14-ия ден.


Доколкото зная, ракът на матката не трябва да се подценява. Моля прегледайте темите с добавките и преценете какъв контрол и кои показатели да се следят.
Поздрави!



Тема Re: рак на маткатанови [re: Thea]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 10:24



Забравих да допълня - лекуващата лекарка от Онкодиспансера каза, че за сега последствията от махане на лимфните възли били по-рискови, отколкото да се махат превантивно лимфните възли.
Истината е, че по този въпрос специалистите дават противоречиви мнения.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Thea]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано23.11.06 10:44



Thea, при мен по време на хистеректомията не са пипани.Така е преценил хирурга ми/а той е много отговорен и добър специалист/ Но, сега попаднах
на проф.Горчев и той е на мнение да ги маха.Ако се окаже,че няма нищо-добре, но ако се окаже процес -това ще спаси развитието му.При професора отидох за хорм.лечение, а то ново изникна....
И аз мисля още....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.