Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЯД МЕ Е!нови  
Автор zagrijena (непознат )
Публикувано30.08.08 22:30



Добър вечер, Аз съм "загрижена", която поиска съвет за обезболяващо.Още веднъж ще кажа, че се възхищавам на връзката която сте създали помежду си и си помагате в трудните моменти, но много ме заболя това, че не допускате нови сред Вас. Това е моето гневно писмо и ако пожелае Модератора може да го изтрие, знам, че има това право. Но МОЛЯ, ЧУЙ ТЕ МЕ. Извинявайте, но не съм искала да попадна тук/впрочем едва ли някой е искал/. Нуждата от повече информация и съдействие ме накара да ви потърся. Просто помолих за някакво обезболяващо да ми препоръчате/ако имаше друг начин-доктора, естествено, че и него щях да попитам, но как до го попитам, като и краката му "лизахме" само и само да ни приема за лечение/. Чета Ви от 21.07.2008 и се изненадвам защо избирателно допускате и други в тази ваша борба. Защо Модератора Весела избира този на кого ще даде шанс да получи отговор или не (ако тя отговори все едно дава права на всички останали). Извинявай Весела, прочетох твоята история и ти съчувствам на 100%, и се моля на Господ както Ти, моят татко така и всички други да се преборите с борбата с рака и не го казвам от куртоазия просто-наистина го мисля и чувствам. Аз самата съм с травма която ми е за цял живот, но не е за този клуб, пък и неискам да злоупотребявам с пространството тук.
Изчетох къде що е възможно в интернет и в този клуб за рака въобще и в частност на белия дроб, къде намерих, къде не съвсем отговори на въпросите които ме вълнуват. Весела Мила какво значение има какъв е точно рака с точност до дефиниция и какъв е стадий? Незная. Подяволите - никой нищо не ни казва с точност. На епикризата пише едно, което е прието за официално, но всички други консултации с "уж светила" в областта го отричат. Та кажете ми, как да аз да кажа/без мед.образование, но работеща в Здравната Каса, с някакви връзки по подразбиране да ви отговоря на това-за диагнозата де!/. Хораааа, бедете солидарни с всички в това положение, не превръщайте този клуб в "шуробаджанащина" и по видове трагедия,клуб на раково болните от София, от Пловдив и т.н. Няма значение от къде си, тая гадна болест поразява всеки без значение от местоживеене и материален статус. Как може един контингент от хора свързани с това заболяване да бъдат толкова близки, среща по кафенета, в болници и пр., запознати с болестта дотолко, че могат и научни трудове да напишат, но неискат и един елементарен съвет на някой Нов в клуба да дадат? Изумена съм. Мили хора всички Вие пишете, че трябва да сте солидарни в борбата срещу това гадно ЗЛО, но Вас ви обединява годините опит и за съжаление претърпелите загуба на близки хора/моите най-искрени съболезнование за което/ и никой не може да навлезе във вашето пространство. Защоооооооооооо? Озлобихте ли се вече? Мислите, че ако разкриете по-важна информация относно лечение, действие, ефект и резултати ще предизвикате съдбата или какво? Весела вчера каза нещо за психиката на болния човек, но аз мисля, че ние здравите сме още по-болни и от наистина болните. Аз самата така го чувствам. Ако можех би взела болестта на баща ми, той не заслужава това, и аз съм готова да го приема и искам тая Гадост да дойде при мен. Не бих се борила за моя живот защото той е нищо, е на скоро на 15,09 ще навърша 32, но не ме е страх, аз вече съм се примирила със себе си, но немога и с неговата болест. Ето затова пиша през цялото време. Дано не се наложи да вляза в Изповедалнята след някое и друго време и напиша за моето ТАТИ за да ми обърнете внимание, но хора отново Ви моля, давайте и отговаряйте на всички поставени въпроси.
Еее, това е. Може би ядосах много хора с това писмо, но трябваше да го напиша. Немога да приема, че и Вие сте се превърнали като цялата друга "паплач"-прощавайте за думата. За Бога, та това би трябвало да обединява ВСИЧКИ, не определена група от хора.
ДАНО ДА СТЕ СМЕ РАЗБРАЛИ ПРАВИЛНО И ДА НЕ МЕ КРИТИКУВАТЕ МНОГО/АКО ВЪОБЩЕ ГО ПРОЧЕТЕТЕ/. ПРОСТО ТРЯБВАШЕ ДА ГО КАЖА. БОЛИ МЕ И НЕИСКАМ ДА ПОВЯРВАМ ЧЕ И ТОВА СЕ СЛУЧВА С МОЕТО СЕМЕЙСТВО.



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: zagrijena]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.08.08 23:00



Защо мило дете така си се ядосала?Ще ти отговорят тези,които знаят какво да ти препоръчат.Повечето не сме запознати още с обезболяващите...дано да даде Господ този момент да е още много далеч от нас!Мисля,че съвет могат да ти дадат тези,на които близките получават такива лекарства.Защото едно е да знаеш лекарствата на теория,друго е да си ги изпробвала нали?Не се притеснявай ще ти се отговори.Не си права,че клуба е само за някакви си отбрани и тем подобни.Тежко ти е мило момиче,но имай вяра и кураж и търпение!



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: zagrijena]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.08.08 23:01



Загрижена, не виждам какво те е засегнало. Но си имам свое си обяснение. Толкова си уплашена от всичко, което ти се случва, че търсиш вина навсякъде.
Не разбирам, откъде оставаш с убеждение, че ако аз не отговоря, не отговарят и другите.
Защо не помислиш, че всички са на твоето дередже, всички тичат насам-натам и се борят с болестта и с проблемите си? Повечето от нас провеждат активно лечение, лежат и повръщат вкъщи. Ми не можеш да очакваш всички да сме накрак и да стоим непрекъснато пред компютрите.
Не забравяй също, че ние не сме лекари. Как ще ти изписваме обезболяващи? Затова те попитах за каква диагноза става въпрос и в какъв стадии е. Защото в различните стадии са различни обезболяващите. А такова нещо изписва само лекар. Ако сте в краен стадии, тогава са силните лекарства, които се изписват само от лекар и се дават безплатно. Как очаквдаш ние да преценим такива неща?
Не можеш да изискваш давайте и отговаряйте на всички поставени въпроси.
защото не можем и нямаме право! Отговаряме само за неща, които знаем и сме пробвали.
Тук отговарят хора само в областта, в която имат опит. Свободни съчинения с тази болест и с това лечение не си правим.
Отговарят хора, които в момента са в кондиция, без болки, не повръщат от химията и могат да седят пред компютрите.
А аз отговарям почти винаги за да не останат хората с убеждение, че никой не ги чува. Т.е. покривам останалите, които ФИЗИЧЕСКИ не могат да ти отговорят. Както и те покриват мен, когато съм зле...
Така че въобще не ти приемам упреците, защото просто са безпочвени.
Не ти се и сърдя за изказванията, защото те разбирам.
Надявам се и ти да ни разбереш нас.
Защото ти си само уплашена. А докато ти си само уплашена, ние освен че сме уплашени и изпитваме болките, които баща ти изпитва.
Когато се поуспокоиш, ще видиш че съм права.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: zagrijena]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано30.08.08 23:22



Добър вечер,загрижена!Ти не само си загрижена,но и много объркана,и изплашена,но в това няма нито срам ,нито лошо.Но неприятно ми е това,че нападаш както Весела,така и целия клуб.Това е един клуб за взаимопомощ,и това не е вярно,че тук се допускат избирателно членове.Весела по никакъв начин не решава кой да пише,и кой да отговаря,всеки сам взема решенията си,дали да пише,или да не пише.Просто си в голяма грешка,оверявам те.Ето и аз
не съм те чела,въпреки че чета всичко,но понякога пропускам,и аз и всички останали тук,не винаги имаме възможност,и сила да пишем на всеки.Може да минат дни докато някой ти отговори.А ти бъди по търпелива,и по малко сръдлива

.Всички тук имаме своите болки,и тревоги.
Шуробаджанащина,ще прескоча тази дума,и няма да я коментирам, защото ти си много наранена,и уплашена,а аз много уморена,и изнервена,и неискам да кажа нещо което ще те нарани още повече.
Никой не може да вземе болеста на никой, защото ако това можеше да стане ,аз бих била първата повярвай ми.
Никой не се е озлобил,и никой не крие инфо тук.Имаме прекрасен справочник
и хора от близо и далеч от другия край на света които пишат.
Пишеш за нашето пространство?Кое е нашето?Кое е твоето?Няма такова тук ние всички сме едно семейство!
В грешка,голяма грешка си мила моя- загрижена,ние тук се борим,и ще продължаваме да се борим!
Някой от този клуб,наистина изгубиха борбата,но тя продължава за всички тук!
Постарах се да бъда толерантна към теб,бих желала да се извиниш на Весела,и всички останали в клуба,защото вярвам,че всички се чувстват засегнати,а това което си написала,е плод на твоето безсилие,и страх от неизвесното.Но в това няма нищо срамно,и аз се страхувам,и то много.
Кажи какво обезболяващо търсиш,за кой?
Тук също се включват и лекари,но за да ти отговорят,трябва да зададеш въпроса си в тем.Въпроси към MD,те ще ти отговорят но трябва време и търпение.
Ще те боли много,и няма никога да повярваш,че това се случва с твоето семейство,както се случи и с моето,и със семействата на всички тук.
Никой,никой не е застрахован,или богопомазан.
Дано да ме разбереш правилно!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: Юлия 48]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано31.08.08 06:08



Добър вечер и от мен! По същото това време /21 07 08/ и аз открих този клуб.Всяка вечер отварям страница след страница и чета всичко и всички.Отначало само четях,като се заблуждавах, че лесно ще го открия втори път, но не е така.Сега съм си отворила специална страница и това, което ми се струва интересно го прехвърлям там.Знаеш ли колко е полезно/ за мен/ да чета всичко , написано от различни хора съдба по съдба,ден по ден ,година по година и отсявам зрънце по зрънце.Знам, че никога не е късно, но ти все пак си в по-добра позиция от мен - научила си за този клуб,когато си в начален сблъсък с ужаса, а аз го открих две години по късно и въпреки това съм доволна.Вече познавам по "ИМЕ" почти всички от тях, те не ме знаят и не защото не искат, а просто за всичко трябва време. Не се ядосвай, "че те са кръг, че си пият кафето" . Та те са тук от 5, 6 ,7 или повече години, почти всеки ден, можеш ли да си представиш какъв обем от информация, болка, радост, надежда са обменили по между си..... Само това ги прави повече от роднини.Доколкото вече ги "познавам" половината от тях са на моята права, т.е. болните, а другата са при теб, т.е. грижещите се.Какво и колко могат да кажат те - да! могат да кажат малко, но то е 100 пъти по ценно, защото е лично проверено. Тук има и доктор/СЛАВА БОГУ ,ЧЕ ГО ИМА/, но той е доктор с някаква специалност, която е една или две, а ние не само,че сме с различни диагнози,но и тези които са с еднаква диагноза знаят,че тази болест при всеки се проявява и повлиява различно.Как искаш той да отговори на всичко? За мен лично неговото присъствие тук е МНОГО ЗНАНИЯ и не по малко героизъм,защото на никого времето не е в излишък. Колкото до отговора, аз съм убедена,че ще получиш, но не губи време в чакане, отваряй страниците и не само в справочника , а 1,2,3, и т.н./ аз съм стигнала до 45/,изписвай това което търсиш в търсачката и все нещо ще се яви.А въпроса "Защо се случи с..." просто го забрави, не се терзай в търсене на този безмислен отговор.Твоето време е ценно.

Благодаря ви, че ви има!



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: Юлия 48]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано31.08.08 11:10



Добър ден, съжалявам, че не сте ме разбрали правилно и ще кажа само едно голямо ИЗВИНЯВАЙ, на всички засегнати.
Пожелавам Ви успешен изход от борбата с тая гадост.



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: zagrijena]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано31.08.08 11:58



Здравей загрижена,приемам извинението ти,и да продължим на пред

.Пътят по-който вървим,и ще трябва да извървим,е труден и дълъг,много дълъг но не и невъзможен!Пиша това често,защото ми дава сили в борбата,а също така искам да вдъхна сила,и надежда на четящия тук!
Тъй като неможах да намеря въпроса който си задала,пък и нямам време за това,
ако правилно съм разбрала търсиш съвет за обезболяващо.Аз съвет немога да ти дам,но мога да ти кажа какво пие,и ще пие съпругът ми.Като пак ти казвам за всеки е различно и дозата и часовото приемане.
За обезболяващите трамадол,теч аналгин,ацефеин,оксикотнин,тилидин,
и най-накрая морфин.Но всички тези обезболяващи,ги е назначил лек.онколог
Комбинирам трамадол+аналтин,или през устата,или инжекция спазвам часа на приемане,правя комбинация веднъж трамадол след това оксиконтин,но тъй като кризите се увеличават,и след консултация сега ще увеличим мг. от 20 на 40 ,и така..... Но пак ти казвам,а и не само на теб,това което ти написах важи САМО И ЕДИНСТВЕННО ЗА СЪПРУГА МИ.
Забравих да ти кажа и за пластирите -Дюрогезик50 микрогр.,обезболяват ~72
часа,има и по силни от 100микрогр. и те са по специално лекарско предписание.
Неможе,без консултация със спец. да се приемат каквито и да е обезболяващи.
Бъди,здрава,и много силна!
Успех!


Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: Юлия 48]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано31.08.08 16:33



Благодаря ти



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: zagrijena]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано31.08.08 22:04



Здравей Загрижена,

и аз съм родена на същата дата

така че сме една зодия.

На никого не казваме "Добре дошъл", защото никой не е добре дошъл в този клуб на болката. Но щом болката е застигнала и теб можеш да разчиташ на нас, доколкото имаме общи теми.

За съжаление аз лично не мога да ти помогна на конкретния въпрос за обезболяващите, защото, слава на Бога не са ми били необходими, а и съм с рак на яйчника.

Пиша ти само за да ти покажа, че не сме някакво затворено общество.
Що се отнася до срещите аз съм била на 2 такива, но това зависеше само от мен, дали ще се поинтересувам и отида. Отидох и никой не е искал да ме върне-момичетата ме приеха така сякаш сме стари приятели и ние наистина ставаме приятели. Стига да искаш и ти можеш да дойдеш следващия път.

Трябва да се овладееш за да намериш верния път. Трябва да се затегнеш, да си набележиш план за действие за да бъдеш по-полезна на баща ти. Ако и ти се панираш тогава кой ще се погрижи?!

Стискам палци и те прегръщам!
Успех в борбата!



Тема Re: ЯД МЕ Е!нови [re: Ekna]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано01.09.08 01:38



Здравейте,моми4ета.Предлагам да си спретнем купон на 15.09. 4е и аз съм родена тогава-пак да вземем да се НАПИЕМ ,4е и мен така ме е яд за разни неща...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.