Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА № 2нови  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано11.07.08 17:19





Тема с продължение,за съпругът ми,един прекрасен човек,със който 30години
сме заедно,и в добро и в зло,и във радост и във болка !


Блага Димитрова-Гонг

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Редактирано от vesela.bg на 11.07.08 21:45.



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.08 18:24



Юленце, отговарям на постинга ти от първото "издание" на темата!

По повод диетата с елдата, пишеш, че мъжът ти не иска никакви добавки. Искам само да уточня, че елдата не е добавка, а растителен продукт, като лещата и ориза, например. Просто всеки ден за определен период се яде елда и се пие вода. Това е всичко.
Както спомена Изгрев, в книгата има и меню за всеки ден и аз го преведох, но цял ден ДИР-ът не ми изпращаше съобщенията, та сега ще опитам отново (в темата за елдата).





Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: Юлия 48]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.07.08 18:39



Юлче,сестро понякога когато остана насаме с мислите си/вечер естествено по късни доби и седнала на стола вън на двора,гледайки звездите/си задавам много въпроси.Отговорите ги чакам от звездите.Но те мълчат ,примигат,светкват и сякаш с безмълвието си искат да ми кажат нещо...а именно,че отговора ще го получа горе а не долу!
Минаха години откакто го няма вече моя мъж но болката не минава и празнотата си остава.Питам се дали е хубаво,че си отиде така внезапно за минути,както се смееше и разговаряше и нищо не е усетил или беше по-добре да го бях гледала болен поне малко...за да мога да се сбогувам с него,да изживеем последните му дни,да си кажем неказаните думи...Спомням си,че той много искаше да си отиде от този свят когато му дойдело времето,светкавично,да не се мъчи и нищо да не разбере.Е Господ винаги изпълнява желанията ни.Точно така пси отиде!Но за мен това беше повече от стрес,това беше наполовина вземане на живота ми.Все още се упреквам,че имаше неща ,които не можах да му кажа,да направим,защото не влизаше в програмата ми неговата кончина.Но човек винаги си прави сметките без кръчмаря!Затова казвах на етървата си да се гледат с девера,да си живеят живота и да не му се кара толкова,когато си пийне с приятели.Но тя в разгара на критичната,като я хванат нервите му викаше и крещеше като се върнеше подпийнал от мъжка среща.Сега когато и той си отиде/рак 4 стадий/за шест месеца,тя съжаляваше,че не ме е послушала.Юлче мила дано Господ спаси мъжлето ти дано!Но дотогава го гледай като в първата брачна нощ!Всеки ден си спомняйте и се гледайте като малки влюбени пиленца и се милвайте,милвайте!Запечатвай тези мигове в съзнанието си,защото ще живееш с тях!Аз и досега не мога да си простя,че тогав вечерта когато стана лошото в моята къща аз си легнах с внучката и оставих мъжа ми с приятелите му да си продължат мохабеда.И в пнай-дълбокия сън ме събудиха за да ми кажат,че като ги изпращал приятелите мъжа мши паднал и вече не стана...
Ако бях приспала детето и се бях върнала на масата,може би нещо щях да почуствам,да предчуствам...Пред очите ми е все последната картина,в която той казваше на внучката:"хайде сега да видим как ще избягаш от баба ти"-и се смееше ,защото тя не искаше да спи а още да стои на врата му като конче.
Много ,много боли когато се разделиш с човек внезапно-така се разделих няколко години преди кончината на съпруга ми с моя скъп баща.Майка ми я гледах две години на легло и по-леко и подготвена приех края й.Не бях така стресирана ниочаквано.И ето стресовете ми се отразиха!Пази си здравето,защото разчитат на тебе,както и на мене.Останах сама да се грижа за къща,деца за себе си.Имаме да гледаме внучета мила и не можем да се отпуснем.Не ми пука,че имам рак ако ще и щука да е-аз трябва да живея и да помагам на деца и внуци в този тежък живот!А мъката си я изливам насаме под звездите-защото само те могат да ни разберат и помогнат-те са сърцата и очите на нашите обични хора !Обичам те сестро и се моля да издържиш на изпитанията!Дано ти поне имаш късмет и любовта ти оздравее!Дано!!!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.07.08 17:24



На 12.07 стана един месец,откакто направих,и стрикно разклащах буркана със зелените орехчета и мед.От утре започвам да му давам по 1 чаена лъж. три пъти на ден преди ядене-срок на прием 40дни.
Снощи имаше криза която продължи почти цяла нощ,боли го бъбрека,а всичко останало му тежи.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: flora bg]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 20:05



Прочетох какво сте написали,плача и плача..А на мен не ми остава време да напиша повече,източиха асцита на мъжа ми и е толково жълт.Имам чувството,че всичкО което ви пиша - вие разбирате ,че това е може би края.НО АЗ НЕ ГО ПРИЕМАМ И ЩЕ СЕ БОРЯ ДО КРАЯ!!сС НЕГО ЖИВЯХ 35 ГОДИНИ И НЕ МОГА ДА СЕ ПОДГОТВЯ"ПСИХИЧЕСКИ"КАКТО МЕ СЪВЕТВАТ НЯКОЙ.Утре отиваме при чернодробен специалист и с просто око се вижда че този така чакан нисък билирубин не може да се получи с този черен дроб.НО АЗ И ТОЙ НЕ СМЕ СЕ ОТКАЗАЛИ,СИЛНИ СМЕ И ЩЕ ГЛЕДАМЕ ВНУЧЕТА!!!!ЩЕ ГО ПОБЕДИМ,ЩЕ СТАНЕ ЧУДО,ГОСПОД ПРАВИ ЧУДЕСА НАЛИ???
НЕ МОГА ДА ПИША ПОВЕЧЕ..ПОМОГНЕТЕ



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.07.08 22:33



Един съвет Юлче...дай му лъжичката и буркана сам да си вземе, а ти излез бързо от стаята и си запуши ушите. Много е горчиво....



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: миpaндa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.07.08 22:39



Миранда, успокой се мила, макар че в такива моменти трудно се запазва спокойствие. Стискам палци и много се надявам да се постабизират нещата и да е само поредната криза.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано15.07.08 10:30



Ох Весе,незнам как ще го яде ,или пие тоя горчиляк,днес пропуснахме първия прием,само като го помириса и взе да му се гади ,и го остави????
Аз го изядох,голям горчиляк е наистина,но пред мивката ,стиснах кълките,и очите и го здъвках и глътнах.Ама той неще

,какво ще го правя незнам? Но ще мисля???

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: миpaндa]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано15.07.08 10:39



Миранда,много,много искам да помогна на теб, и съпруга ти,а така също и на моето слънчице,но кажи ми КАК????
Аз вече не зная,правя всичко,и дори пряко силите си,както и ти самата.Дано наистина стават чудеса,и те дойдат и в нашите домове!
Много към отчаяна и изморена,въртя се в един омагьосан кръг,от който няма излизане.И при нас нещата се задълбочават.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА 2нови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.07.08 11:09



Юле, не си ли склонна да му даваш каша от елда? Не е лоша на вкус, а е много усилваща имунната система, особено ако добавиш и шипково брашно.

Мога да ти препоръчам и една РЕЦЕПТА ЗА РЯЗКО ОТСЛАБНАЛ ОРГАНИЗЪМ:
сваряват се по 20 г пшеница, ръж, ечемик, овес, царевица и пшенични трици.
Цялото количество ври 2 часа в 3 л вода. Изврялата вода се долива.
След като се прецеди, се добавя 1 кг мед или течна глюкоза.
Пие се 3 пъти дневно по 200 мл след ядене.

Да не те смущава присъствието на мед или глюкоза в рецептата. Ако са му противопоказани,
напитката може да се консумира със стафиди или плодове по избор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.