Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема рак на матката  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 22:52



Здравейте! Имам един въпрос на който ако има специалисти в този форум, а и не само много бих искал да получа отговор, за което предварително благодаря. Става въпрос за майка ми, която преди месец беше оперирана, като и бяха отстранени матката, яйчниците и т.н. Диагнозата и е Са ендометрии. ЛХТ кум аднескибус. Много бих искал да разбера какво точно значи това, защото лекарите нищо разбираемо не ми казват. Благодаря много предварително.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Mишo]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 17:00



Означава точно това, което вече знаеш - рак на матката, премахнати са матката и яйчниците. Само дето е написано на латино-български и със съкращения.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Mишo]  
Автор sunflower_@abv.bg (непознат )
Публикувано10.07.14 02:03



Привет на всички!

След прехвърляне на повечето теми, реших че тук е правилното място и за моя въпрос.

Става въпрос за майка ми, която е на 63 год. От повече от 10 г. е в менопауза. Докато имаше цикъл имаше и миома, която редовно се следеше - 1 път годишно. От Март тази година започна да се появява прокървяване, като цикъл, но не точно, на около 2-3 дни. Понякога е било по обилно, понякога ръждиво, с доста неприятна миризма. Ходи на няколко прегледа при различни гинеколози, и с ехограф са я гледали, но никой от тях не е отчел проблем. Кървенето обаче продължава на същият интервал от време и последният лекар решава да я прати на кюртаж. Изпратен е материал за хистологично изследване. Дават и епикриза с диагноза: Ca endometrii 1/II, G3. Като по-надолу в епикризата пише, че се е изкюретирало обилно количество материал. Лекуващия на момента казва, че трябва да се чисти всичко наред. Отиваме при онкогинеколог, който ни хвърля на най-дълбокото и казва, че ще прави хистеректомия и ще се махат лимфни възли. Беше готова да ни пише в графика за операция. Аз отказах тактично, за да потърся и други мнения. Стори ми се твърде бързо всичко, исках време да помисля. Тогава започна интензивното четене и в този невероятен форум! Още на другия ден започнахме оздравителна програма с доказано противоракови храни и само те, нищо друго. Коренна промяна във всичко, движение, стрес на минимум, суровите плодове и зеленчуци, зелен чай и др, знаете ги :). Редом с това я манипулирам психически и и казвам, че всяка една клетка от суровия бадем или др. убива по една ракова клетка. Карам я да си го повтаря на всяко ядене.
На втория ден кървенето избледня съвсем, на третия го нямаше вече. През това време тичах с епикризата при гинеколози и те всички казваха, че операцията е наложителна. На своя глава реших малко да я забавим, като упорито продължаваме с оздравителната програма. Изминаха 8 дни, течение никакво няма, кървене съвсем. тя казва, че дори болките в колената - гонартрозата сякаш е намаляла драстично. Пак на своя глава реших да направим туморни маркери. Проверих в 3 различни лаборатории и ми казаха, че точно за рак на ендометриума специфичен маркер няма! Посъветваха ме да направим един общ, един за рак на гърдата и един за рак на яйчника. Речено сторено. Днес взех резултатите и лаборантката, понеже бях разказала всичко подробно, заяви: според данните, тази жена рак няма!! Тя самата ме прати и при друга гинеколожка в клиниката, само с изследванията и епикризата, която като видя маркерите каза, че всичко е супер - в златната среда. После видя епикризата и каза "оо, трябва да се оперира". На излизане питах лаборантката, ако има някъде нещо поне един от трите трябва да отчете, нали? Отговора и беше "Задължително!"
Ето, че дойде време и за въпросите ми. Възможно ли е при тази диагноза нищо да не се отчете от туморните маркери? Възможно ли е да сме се справили с рака, ако е било такова, с атаката по всички фронтове? Какви други изследвания бих могла да направя, защото, ако можем да се разминем с операцията защо пък не?
Пропуснах само да добавя, че майка ми е с исхемичен инсулт преди 11 год, почти изцяло възстановена. Пие лекарства за кръвно и др., за които всички гинеколози бяха уведомени.
Към днешна дата - 8 ден от оздравителната програма, никаква кръв, никакви течения, бельото е абсолютно чисто. Колената не болят, не се изморява дори при продължително ходене ...както беше преди, чувства се физически много добре.
Ще съм безкрайно благодарна за всяко едно мнение!

...и нека да е здраве в изобилие и радост до безсилие ....



Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано10.07.14 07:35



Според мен дори и да са овладени нещата това не е шега работа. Да си направи хистеректомия, много жени са така, аз също, живота продължава, особенно като сте хванали и хранително оздравяване нещата ще си дойдат на мястото, но ... без риск и без страх ще живее. В скандинавските държави лекарите предлагат на жени приключили с ражданията си, с раждането на последното дете да им направят хистеректомия, така изключват по-късно развитието на рак и ред други болести. Живеят пълноценно, само, че немогат да раждат. При мен да споделя, че на два теста не ми се хванаха раковите клетки, но при по-сериозно изследване се видяха. Не виждам причина да не направите операцията, като се отвори корема може да се видят и други проблеми, не се бавете, това е скрита картинка с много неизвестни, понякога невидими за обикновенното око и недотам компетентните хора с които се срещате. Живота е един и втори шанс няма. Ако така се лекуваше рак за 10 дни ... и с храна, охооооооооо - нямаше да има болни хора, ами заблудени под път и над път... Удари си един шамар сама и се събуди...

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 10.07.14 08:42.



Тема Re: рак на маткатанови [re: kaloyana_-177704]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано10.07.14 07:59



И аз мисля като Калояна. Не се бавете с операцията ! Кървенето при мен беше през няколко месеца даже, не само през дни.Лекарите ме съветваха да изчакаме с операцията, но аз настоях и смятам, че затова съм жива вече 12 години след нея.
Тумор маркерите също не са пълна гаранция за липса на рак.
Желая ви успех в борбата !



Тема Re: рак на маткатанови [re: diana1OO]  
Автор Безмълвна (непознат )
Публикувано10.07.14 08:58



Добре, евентуално ехография не би ли дала по-точна информация?



Тема Re: рак на маткатанови [re: diana1OO]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано10.07.14 09:08



Аз не съм много наясно, но си мисля, че кървенето след кюртаж до няколко дни спира. Туморните маркери невинаги са фактор дори когато се смятат за специфични при даден вид рак. Има много видове рак за които изобщо няма такива. Здравословния режим на хранене е чудесен, сега е време да направите операцията и то бързо - това е шансът! Разбира се, изборът си е Ваш.
И да знаете, диагноза се поставя само с хистологичен анализ, а не с туморни маркери.
Потърсете си добър гинеколог - хирург. Сестра ми преди 3-4 месеца се оперира при д-р Янчо Делчев. Той е ученик на доц. Мария Попва. За него тук няма много мнения - тя е доволна, но мисля, че момичетата с повече опит ще дадат по-компетентни съвети.
Успех!

Редактирано от MamaD на 10.07.14 09:21.



Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор Безмълвна (непознат )
Публикувано10.07.14 09:29



Пропуснах да добавя, една от гинеколожките каза,че е твърде възможно по време на операцията да получи втори инсулт и това е, което ме притеснява най-много. Не знам дали сте наясно, но възстановяването след инсулт трае години наред.



Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.14 12:14



Има мнения за д-р Делчев, няколко души от Клуба сме ползвали мнението му. Чудесен лекар и специалист!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на маткатанови [re: *jull**]  
Автор sunflower_@abv.bg-218132 (непознат )
Публикувано10.07.14 16:36



Намерих сайт на този лекар, ще се свържа с него. Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.