Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на маткатанови [re: Безмълвна]  
Автор sunflower_@abv.bg-218132 (непознат )
Публикувано25.07.14 21:47



Привет на всички!
Както обещах ...като има нещо ново да пиша. Значи, направихме въпросната хистероскопия. Понеже беше само наша инициатива, нямаше намесени лични лекари и т.н казахме на целият екип, че е имало прокървяване в последните 2-3 месеца, което вече го няма и искаме да проверим какво се случва. Умишлено не дадох епикризата, за да може изследването да е напълно безпристрастно, неповлияно от други мнения. Говоря за "Доверие" и д-р Янчо Делчев - той беше в главната роля. Резултата, който д-р Делчев обясни супер подробно и на достъпен език беше следния: след обстойният преглед на абсолютно цялата вътрешна повърхност се вижда,че става въпрос за миомно възелЧЕ, което е прорастнало навътре в матката. Обясни, че ако продължава това прокървяване най-много майка ми да си докара анемия. Каза, че ако не се проследява евентуално един ден би могло да прерасне в рак. Но за момента и дума не може да става за рак!
В този момент така силно ми се прииска да му дам да види епикризата, която имах и която говори за втори стадии и то от най-агресивният тип - G3 ... но се сдържах. Важно беше това, което е в момента. След няколко дни ще е готова и неговата епикриза заедно с хистологичното изследване.
Към днешна дата майка ми продължава абсолютното спазване на хранителния и двигателен режим. Не съм медицинско лице, просто чета много не само тук - изобщо, а тя изпълнява всичко безпрекословно. Мисля, че в предни постове писах, че се състои единствено и само доказани противоракови храни, антиоксидантни и алкални. Вече я научих да си пуска релакс музика и да се отпуска за половин час на ден. По нейни думи никога не се чувствала по-добре и заредена с енергия. На своя воля спря хапчетата за кръвно, холестерол и др., които пиеше в продължение на 11 години след инсулта. Кръвното го мерим всяка сутрин и е 130/80 (напомням, че е 63 годишна). Направи си изследвания на кръвта за глюкоза, холестерол и триглицериди и показаха, че единствено холестерола е в горната граница - другите са перфектни. Колената от гонартрозата вече не я болят, дясната и ръка вече не изтръпва нощем до болка, ходи доста без да се изморява.
Пред себе си - ако е имало рак, макар и начален стадии - значи сме се справили добре за 1 месец, ако не е имало рак .... мъка ми е за медицината ни ... или както е казал народа "когато пациента има желание за живот - медицината е безсилна".
Една приятелка наскоро ми сподели разговор с известен наш лечител, билкар, който казал:" ние не режем крак, ние го лекуваме"
И в заключение - пожелавам безумно много здраве за всички Вас и ако ми позволите съвет - премислете пак храненето и стреса си!

Редактирано от sunflower_@abv.bg-218132 на 25.07.14 21:50.



Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.07.14 22:37



Мила sunflower, много благодаря за споделеното! Надявам се прогнозата на д-р Делчев да окаже точна - била съм негова пациентка и му имам голямо доверие.
Прекрасно е, че майка ти има воля и желание да смени напълно режима си. Още повече, че той вече дава реални резултати! В този връзка ще предложа да го опишеш подробно, за да могат и други да го приложат. Напр. как протича един ден при вас, по кое време и какво закусва, обядва, вечеря, кога и какъв двигателен/дихателен режим прилага, медитиране, пиене на билки, сокове, какво и т. н. Това ще е от голяма помощ за много хора, защото не е лесно да се изработи такъв режим, още повече ефективен. Всеки минава през много грешки, докато намери оптималното за себе си. Затова ще е чудесно да споделиш вашия опит.
Стискам палци за добра хистология!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано26.07.14 10:20



Всички сме щастливи от такива "сгрешени" диагнози!
Здраве на всички!



Тема Re: рак на маткатанови [re: *jull**]  
Автор sunflower_@abv.bg-218132 (непознат )
Публикувано26.07.14 11:17



Първо започнахме с храните, които са директни убийци на раковите клетки, а именно броколи, брюкселско зеле(още го няма по хипермаркетите), чушки зелени и червени, чесън, домати. Силно препоръчително е всички те да се купуват от пазара (ние проучихме кои продавачи са производители), защото в големите магазини са кръщавани с какви ли не противогъбични и антибактериални средства и не е останал и помен от полезните вещества. Ясно е, че броколите и брюкселското зеле не се произвеждат у нас, само тях сме купували от Кауфланд. Ще изброя и останалите храни, които тя приема, а после ще опиша как. Краставици - не че има кой знае какви свойства, но заради шопската салата си струва

, лимон, зехтин - студено пресован, морска сол, сурови бадеми, кайсиеви ядки, слънчогледово семе, тиквено семе, ленено семе - смляно, куркума, морков, червено цвекло, лук, магданоз, череши, праскови, кайсии, скумрия, таранка(каракуда), пълнозърнест хляб - има един на Вита с 6 вида семена,кафяв ориз, зелен чай, мед.
Сутрин на гладно пие топла вода, преварена, охладена с 3-4 кубчета лед и няколко капки лимон или зелен чай с малко мед. Някъде четох, че меда не бил препоръчителен заради захарта в него, но според мен първо - захарта е преработена от пчелите и второ меда е единственото нещо на този свят, което съдържа 745 или 750, не помня точно, различни полифеноли.
Примерна закуска е: настъргани моркови на ситното ренде с малко зехтин и поръсени с ленено семе. Тъй като е ниско калорично и е нормално да огладнееш след час имаш на разположение плодове и ядки. Плодовете по всяко време на деня могат да се ядат, ядките също. Добре е специално от кайсиевите и бадемовите да не се приемат повече от 10-15 за ден.
Примерен обяд е: пълна купа от салата домати, краставици, зехтин, сол, чесън, магданоз, чушките - зелена, червена, поръсени с малко ленено семе. Може филийка пълнозърнест хляб.
И пак леките закуски между храненията плодове, ядки.
За вечеря: или само броколи (не знам дали някой може да изяде цяла брокола наведнъж) или рибата. Скумрията я пече в печката в плик в собствена мазнина и малко сол. После се гарнира със леко сварените броколи, сок и парченца лимон.
Зеления чай я карам да го пие поне 2-3 пъти на ден. Таранката я вари с малко сол, може и печена в печката със зехтин.
След закуска или прави леки упражнения вкъщи на тиха, лека музика или отива на разходка в парка. Там има уреди за стрийт фитнес и съм и казала да ги ползва. Парка е на около 50 мин път в посока, отделно самия парк е дълъг около час ходене.
Отделно имаше активна психологическа атака от моя страна. Постоянно и повтарям и тя вече сама си го повярва как докато яде бадема, кайсиевата ядка или броколата всяка една клетка от ядката убива по една ракова клетка. Втълпявам и постоянно как едните храни са директни убийци, другите спират образуването на кръвоносни съдове за раковите образувания, трети им правят средата алкална, четвърти им спират храненто, пети засилват имунната система ... а когато вече я накараме да работи за нас, да е силна - сама започва да изтребва мутиралите клетки.
Не на последно място е спокойствието - пълна липса на негативни емоции и стрес. Тя е емоционален и припрян човек, способна е да вдигне кръвно от притеснение само докато е при личния лекар. Когато ми каза, че не е толкова лесно и едва ли не невъзможно да запази спокойствие, че така и идвало отвътре аз и отговорих:" когато осъзнаеш, че от това ти зависи живота - тогава ми говори, че е невъзможно". Знаете всички предполагам - стрес-> свободни радикали-> киселинна среда ... и сме на кота нула отново.
Кървенето спря на 2-3 ден от началото на новият режим на живот. След още толкова започна да ме радва като каза за коленете и ръката. За около месец свали 4-5 кг, а тя има откъде. В началото ядеше хляба веднъж седмично, но го увеличихме за да не отслабва толкова бързо. Същото важи и за ориза.
Още отдавна съм чувала за трите бели отрови, захар, сол и брашно(не си мислете, че съм ги избягвала досега, даже напротив). Казах и да забрави за всичко де що е сладко освен мед, тестено, пържено. Месо и млечни продукти са изключени, освен рибата. И ако се чудите откъде ще дойдат белтъчините - ядките, рибата и ориза са пълни с белтъчини.
Сокове не е пила, не че не съм ги мислела, но е добре да се пие толкова сок, колкото плодове или зеленчуци можеш да изядеш. В допълнение - в плода има влакнини, които в сока почти липсват.
И когато атаката е по абсолютно всички фронтове - победата сама идва. Любимата ми латинска поговорка е Amat victoria curam - победата обича подготовката!
За статистиката - първият кюртаж беше на 23.06, след който получихме диагнозата рак, втори стадии,G3. Хистероскопията беше на 23.07, разказах за нея.
Когато в началото четях за химиотерапия и лъчелечение и как падането на косата и загубата на слух са като небесна благословия в сравнение с другите странични ефекти реших, че от здрав донякъде, прав човек аз жив труп няма да правя. Четях как отровите увреждат периферните нерви в крайниците и започват болки, четях как една от тях като страничен ефект прави дупки в червата, четях как всеки от методите поотделно срива имунната система наполовина, а двата заедно я погребват съвсем. И няма как да очакваме от умрялата имунна система да се бори. В Wikipedia като страничен ефект е отбелязан и смърт! Търсих, повярвайте ми, адски много търсих някъде статия "излекуван с химиотерапия или лъчелечение" ... не намерих. Не отричам обаче, че има удължаване на живота ...
Защо при операция махат лимфни възли, когато много често като рецидив рака се появява в белия дроб, а той е единствения който няма допир с лимфната система? Защо, както казва медицината раковите клетки се пренасят с кръвта, а когато се дарява кръв не се изследва за рак? Защо никой никога досега не е чувал за рак на сърце, а през него минава всяка капка кръв в тялото ни?
Твърде много неизвестни и няма как да очаквам от тази медицина да лекува. Имам теория, подкрепена с доказателства, защо този начин на лечение с отрова и радиация е приет за стандарт, но ще я спестя ... не искам нападки срещу себе си.
Осъзнавам добре, че доста от хората тук са избрали именно традиционния начин на лечение. Държа да отбележа, че това е само и единствено мое мнение, не ангажирам никого с него, не задължавам никого. Всеки винаги има право на избор кой път да поеме.
Твърде много беше заложено на една карта - живота на майка ми. Решението, което взех, да се разделим с химията и облъчването, беше адски трудно. Означаваше да се изправим срещу една цяла гилдия, но поех дълбоко въздух и поех риска. На мнение съм, че процеса е обратим, стига атаката да е масирана и по всички фронтове - както вече казах и ... it works(проработи)!



Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.14 12:09



Мила sunflower, много, много благодаря за подробния "отчет"! Надявам се този режим да помогне не само на твоята майчица, но и на всички, които имат нужда, воля и желание да го приложат, най-малкото като допълващо лечение.
Колкото до химиотерапията... вече и много онколози я отричат. Признават го само "на ухо", пред много близки хора. Чух го лично преди дни. Но докато не се въведе като стандарт на лечение нещо друго, това е пътят на официалната медицина. Вероятно химията помага в малки дози и при начален стадий... и при много силен организъм. Не се знае, обаче, дали в подобен случай болният не би се справил и без нея. Естествено е, че повечето хора се страхуват да експериментират със себе си, а и доверието в лекарите все още е голямо (друг е въпросът дали самите те вече вярват на това лечение!)
Позволявам си този коментар, защото преди 3 дни изгубих близка приятелка... Тя премина послушно през всичко, което онколозите й назначаваха. Оказа се, че 6 месеца е била на химия, която по никакъв начин не й е помогнала, напротив, през това време ракът се разразил с пълна сила!... После почнаха да сменят лекарствата, да я лекуват на принципа "проба-грешка", при това с истинско желание да й помогнат, защото лекуващият онколог беше неин близък. Докато накрая всички терапевти вдигнаха ръце и казаха, че "медицината е до тук". А пациентката е "до къде"...?!


Жената имаше силна вяра и огромно желание за живот, беше изключително слънчев, позитивен човек, умът и сърцето й никога не са раждали и задържали негативна мисъл и емоция. Всичко, което зависеше от нея, го имаше - силна психика, оптимизъм и вяра в Бог. Уви, оказа се недостатъчно, за да се пребори с... "лечението"! Само да допълня, че при нея РМЖ беше наследствен - майка й също се разболя преди години, отстраниха й гърдата, но предвид напредналата възраст, не й приложиха никакво лечение. Жената почина на 91 г. от сърце, от което боледуваше много отдавна. Във всички случаи не премина през нито един от кошмарите, които преживя нейната дъщеря... Тъжна история и още по-тъжното е, че е една от многото.

Затова, мила sunflower, се надявам, че сте избрали добър подход, най-малкото без убиващи странични ефекти. А другото... другото е Господ и съдба. Пожелавам да вървите успешно по този път и се надявам да продължиш да споделяш.
Стискам палци и поздрави на мама!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на маткатанови [re: TheaO5]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано26.07.14 12:10



Уау, това си е за добрата новина! Браво на вас, браво!



Тема Re: рак на маткатанови [re: *jull**]  
Автор sunflower_@abv.bg-218132 (непознат )
Публикувано26.07.14 13:25



С най-голямо удоволствие *jull**!

И двете ми баби починаха от рак, едната точно от рак на матката(но не е майката на майка ми, а свекървата), другата от рак на дебелото черво. Явно при мен гена ще е по засилен, но вече знам какво да правя и смятам не само аз, но и цялото ми семейство да се храни подобаващо. На 32 г. съм и още имам време да променя начина. Ако не се беше случило по този начин сигурно още щяхме да си купуваме от Кауфланд пушени меса, тортички, шоколадови изкушения и всички други боклуци.
Успех на всички!



Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.14 23:13



Така е, тази болест обикновено отваря очите на човек за много неща...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на маткатанови [re: *jull**]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.07.14 23:03



sunflower, извинявай, но не знам къде очакваш да прочетеш че химио и лъчетерапия са излекували някого

. Както самата пишеш, тя удължава живота и подобрява качеството му, но не лекува, защото универсално лекарство срещу рака не е открито.
Всеки е свободен да избере пътя, който ще следва и аз много се възхищавам на труда и усилията, които си си направила, за да проучиш и приложиш този хр.режим. Това ще бъде от полза на всички от семейството, здравословното хранене е много важно за превенцията. Тук имаме много примери за изключително грижовни и всеотдайни дъщери, шапка ви свалям за това!
Но аз искам да погледнете нещата от другата страна, от страната на нас - болните. Знам, че си отделила много часове на това да прочетеш и проучиш и да предложиш най-доброто според теб.. Но аз питам: къде тук е мнението на майка ти? Извинявай, но ми звучиш доста авторитарно: аз реших, прецених, казах й, тук скоро едно момиче писа: "забраних на майка ми да яде еди какво си". Извинете, ама какво значи това? Знам, че го правите от любов и за добро, но разберете, че и ние сме човешки същества и може да сме болни, но не малоумни, та ние също искаме най-доброто за себе си. Най-важното за болния, независимо какъв начин за лечение и превенция е избрал, е да вярва, че всичко работи в негова полза, че е избрал най-подходящия вариант.
Искрено се надявам, че съм те разбрала погрешно и с майка ти сте седнали и заедно сте претеглили нещата за и против, предимства и недостатъци и тя е убедена, че върви по верния път. В противен случай, ако нещата се закучат /не дай боже/, давате ли си сметка какъв риск поемаш, как ще се чувстваш? Така че, моля ви, некая решението бъде на потърпевшия, освен ако не става дума за дете или на човек, изпаднал в неадекватно състояние. Ние сме здравомислещи хора и нека избора да бъде наш!



Тема Re: рак на маткатанови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.14 09:01



Наденце, признай, че скришно похапваш забранени храни, а? Или вече и явно?

... Шегувам се, разбира се!

А колкото до написаното от теб, разбира се, че имаш право по принцип, макар че не всичко може да се вмести в рамките на "правилното". Познавам доста хора, които без да са безпомощни или неадекватни, се нуждаят някой да ги напътства и да се грижи за тях като за малки деца. Причините може да са чисто психологически, но и не само. Например, не всички имат достъп или възможност да се ориентират в морето от информация, второ - понякога им липсват сили или воля да следват определен режим и пр. Най-често хората са изключително грижовни към другите, докато към себе си - не толкова последователни и упорити. Тогава наистина се налага ролите да се разменят и някой друг да поеме грижата за тях. Сигурна съм, че sunflower в никакъв случай не "тероризира" майка си и ако тя беше на нейно място, майка й щеше да действа спрямо нея по абсолютно същия начин. Най-важното е, че добрите резултати са налице, така че и двете имат достатъчно мотивация да продължават в тази посока.

Наденце, добре е, че поставяш и този ракурс на темата. Всяко нещо има две (че и повече) страни и най-доброто е, ако имаме повод да дискутираме. Очаквам и други да се включат - и от едната, и от другата страна на "бариерата".

Хубав ден, момичета!

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.