Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.14 19:41



Успех! И пак пиши.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на маткатанови [re: *jull**]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано12.07.14 10:07



Делчев работи в болница Доверие - кв. Овча Купел Дали той или друг хирург, когато разговаряш с тях, питай и за рисковете от инсулт - дали ще предпиемат някакви допълнителни мерки за майка ти, дали трябват допълнителни изследвания, лекарства....
Намерих тези тел. на които аз съм звъняла, когато сестра ми беше там - 02/403 6381 и 02/403 6214
Доверие е частна болница и на нас ни искаха допълнително пари за престой. Много е чистичко и приветливо, две легла в стая, банята и тоалетната светят! Персоналът е усмихнат и любезен, но явно това си има цена.
Стискам палци всичко да мине добре и чакам да споделиш хубави новини!



Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.07.14 15:32



Всичко ли се плаща в "Доверие"? Имам предвид, че някои частни болници имат договор със Здравната
каса и само определени изследвания се заплащат. А вие и операцията ли трябваше да платите?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор sunflower_@abv.bg-218132 (непознат )
Публикувано13.07.14 00:42



На всяка цена ще проверя на тези телефони, много благодаря! Искам най-вече да проверим за хистероскопията, защото имам леки съмнения в първоначалната епикриза и то не защото не ми се вярва, а по-скоро в лекаря. На някой правено ли му е подобно нещо? Доколкото прочетох в сайта му това е надеждно изследване, тъй като оглежда цялата вътрешна стена на матката с камера. Не, че съм против операция, ако има нужда - да, на драго сърце, но ако няма нужда защо тогава да се махат органи? Аргумента "само за наше успокоение" сякаш леко увисва във въздуха ... Според мен тя ще даде окончателен отговор. При другия случай - махат матката и прилежащите и органи, изследват ги и ако има нещо притеснително продължаваме с лечение, ако не ....ами всичко е наред, супер, само дето ги отрязахме .... Защото пак в сайта на д-р Делчев е описано, че причините за кървене от матката са 6, ако не ме лъже паметта и само 2 от тях са рак.
Не ме разбирайте погрешно, просто държа да съм максимално информирана, за да мога на база информацията да направя анализ и взема съответните решения.
Хиляди благодарности и здраве за всички!



Тема Re: рак на маткатанови [re: sunflower_@abv.bg-21]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано14.07.14 13:51



Аз ли нещо не съм разбрала? Не съм го чела на Делчев сайта, причини за кървене от матката може да има и 66, но във вашия случай причината се знае, имате диагноза - Ca endometrii 1/II, G3. По-скоро, направете консултация от типа "Второ мнение" - вземи тъканните проби на майка ти и ги занеси за повторна хистологична екстертиза. Само съветвам, решението е на майка ти.

Джул, в Доверие се плати за престой и за избор на екип - сумата не е някаква космическа. Освен това, така е във всички частни болници - Такуда...
Да, те имат договор с НЗОК, но ако погледнеш стойностите на пътеките, които тя плаща, веднага ще разбереш, че частните б-ци няма как да съществуват само с парите на НЗОК и ще разбереш защо държавните са затънали в дългове. Тези стойности са достъпни от сайта на НЗОК. Мисля, че за никой тук не е тайна, че здравеопазването ни е недофинансирано.

Редактирано от MamaD на 14.07.14 13:52.



Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано14.07.14 23:17



Не исках да пиша преди да си направя закъснелите с три месеца поредни контролни изследвания, но тук е мястото да припомня накратко моята история, тъй като съм почти на същите години, както майката на Sunflower: обилно кървене при цикъл, доказани множество миомни възли, няколко лекари категорично казват операция – тотална, за да нямам проблеми. Един лекар-гинеколог, който се занимава с частни прегледи и така наречената фитотерапия, ми даваше близо година билки и тези възли се свиха!
След извсетно време кръвоизливите започнаха отново, мислих си, че е от менопаузата, ама не – оказа се киста, най-напред в единия яйчник после и в другия. Гинеколожката, при която на всеки три месеца ходех на прегледи, винаги пишеше заключение с мнение за операция „за да нямам проблеми“. Аз обаче продължавах с билките, някакво там здравословно хранене, а кистите растяха. При един преглед се оказаха „с пипални разраствания“. Веднага ми стана ясно, въпреки че туморният маркер винаги беше в нормални граници!. При операцията се намериха разсейки, асцитна течност с туморни клетки и т.н. Дали бях във втора или трета степен няма значение. Молех се да има лекарства, за да направя редовни курсове химиотерапия, правех всичко възможно, за да оцелея, защото в моя случай вината беше само моя!
Няма да досаждам повече, подробности има в темата „Рак на яйчника“.
Последно ще перефразирам думите на един лекар, казвани от незабравимата Весела: да се спаси живот, а не орган!

Редактирано от TheaO5 на 14.07.14 23:19.



Тема Re: рак на маткатанови [re: TheaO5]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано14.07.14 23:56



Sunflower, тук всички сме засегнати яко от болестта, всеки си има своята история. Ракът не се шегува, понякога може дълго време да не дава индикации или те да са съвсем безобидни и подвеждащи, самите лекари често се подвеждат. Но същевременно може нещата да се развият страшно бързо. От гледна точка на сегашното ми положение, готова съм без да се замисля да си изрежа де каквото мога, само да не минавам през това! Ако бях здрава със сигурност нямаше да мисля по този начин. И никаква прецизна апаратура образна диагностика и даже пет скенера не дават представа какво се случва вътре в организма, единственият начин е операцията. Ако пък хистологията покаже, че няма проблем, ще изгуби орган, /без който може да се живее/, но ще си спечели спокойствие. Всеки сам трябва да си прецени риска, успех ви желая!



Тема Re: рак на маткатанови [re: N O6O6]  
Автор Безмълвна (непознат )
Публикувано15.07.14 00:26



Благодаря ви за съветите, при ново развитие ще пиша!



Тема Re: рак на маткатанови [re: MamaD]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано16.07.14 10:09



Да, юле, и аз платих за престой и избор на екип в Доверие, въпреки че се осигурявам ДОПЪЛНИТЕЛНО здравно точно във фонд Доверие. И даже доктора ми беше казал да се разбера с осигурителя и да не плащам. Та бяха разправии, но в крайна сметка това не може да се прескочи...



Тема Re: рак на маткатанови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.07.14 19:43



В такъв случай обясниха ли поне какво поема допълнителната ти застраховка във фонд "Доверие"?



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.