Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Доброто на раканови  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано24.07.08 23:54



За много от вас тая тема ще е странна, но пък това е истината. Ракът е добър за вярващият или за този, който вседствие на рака е повярвал в Христос като Бог.

Ако е вярващ, той ще благодари на Бога за този рак, като заслужено страдание заради неговите грехове и знаейки, че отива към смърт на тялото може да се подготви духовно, чрез пълна изповед и покаяние пред свещеник и да вземе причастие. Има и едно Тайнство в Църквата - Маслосвет, при което нелечими болести се изцеряват, ако болният осъзнава своя грях и се кае за него. Също и молитва за една седмица пред чудотворна икона на Богородица край крад Свищов /писаха за случая в местния вестник/ излекувала раково болна - доказан рак - била от София и мъжът й бил лекар.

Но дори и да не се излекува, кой от нас няма скоро да умре?! -то болният ще се примири с Бога и ще се спаси за вечното блаженство с Христос и ще избегне вечната огнена мъка на ада. За вярващите това са напълно реални неща.

Невярващият болен от рак има големи шансове да повярва и да се кръсти /ако не е кръстен/ - има и време да се просвети във вярата и да осъзнае своя грешен живот.

Старецът Паисий пише, че чрез рак много хора са стигнали и стигат до рая.
Бавната смърт е БЛАГОСТ Божия. Има една специална молитва към св. Варвара за бавна смърт /не внезапна/. И тя има такава дарба от Бога и помага на всички, които й се молят.

Разбира се, духовната подготовка за среща с Бога не пречи да се търсят земни средства за излекуване. Но който се е излекувал напълно от рака, без да е успял да стигне до идеята за Христос и спасението, той, макар че е спечелил земното, е загубил МНОГО. Загубил е Живота! А е спечелил Смъртта!



Тема Re: Доброто на раканови [re: Tимoтeй]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 06:31



Не съм съгласна, че Бог ни наказва чрез рака за греховете ни. Ракът си го причиняваме ние.



Тема Re: Доброто на раканови [re: Tимoтeй]  
Авторнeли-т (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 08:07



Още един дистрибутор





Тема Re:Без думи- това от мен!нови [re: Tимoтeй]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано25.07.08 09:39





,и накрая,без извинение........... циниме
Пък да ме прощават другите

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Доброто на раканови [re: Tимoтeй]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 09:46



ако болният осъзнава своя грях и се кае за него.
Не ми харесва някой непрекъснато да ми втълпява страх от Бога, страх от всичко или че аз съм толкова грешна, че Бог ме наказва.
Вярвам, че Бог е милостив, че Бог е мир, любов и хармония, че Бог помага и е упование в тежки моменти.
Не по тоя начин се привличат хора в църквата с насаждане на чувство за вина и греховност.

Нема начин да нема начин!


Тема Тимотей ти съвсем си изперкал батканови [re: Tимoтeй]  
Автор eднa-eднa ()
Публикувано25.07.08 10:50



Когато Господ иска да накаже някого първо му взема ума.
За какъв грях ще ми говориш, когато глава на БПЦ е един комунистически доносник, член на Партията, която обрече на бавна смърт хиляди българи заради аварията в Чернобил?





Тема Re: Доброто на раканови [re: Tимoтeй]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 11:33



Чувал съм, че когато Бог иска да накаже някого първо му взима разсъдъка... "Бавната смърт е БЛАГОСТ Божия"... По "изпращял" постинг не бях срещал в този форум. Моля ако има психиатър наоколо да се заеме да помогне на човечеца!



Тема Re: Доброто на раканови [re: MD]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 12:58



Какъв грях има едно 3 годишно момиченце? За какво да се покае? Незнаех, че такива хора влизат в този клуб!!!



Тема Re: Доброто на раканови [re: MD]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.07.08 12:59



Има си друг форум за психиатрична помощ!





Тема Re: Доброто на раканови [re: mim.i]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.07.08 13:22



"Какъв грях има едно 3 годишно момиченце? За какво да се покае?"...

Ами най-вероятно заради своите родители и роднини до 9-то коляно... Поне така е според законите на кармата.
Само че кармичните връзки и уроци са част от будистката религия.
Защото там има прераждане, а в християнската - възкресение.

"...Но дори и да не се излекува, кой от нас няма скоро да умре?!
Това "скоро" е много относително понятие. Измервано от гледна точка на вечността, то е съвсем скоро -
след миг (а може и вече да сме умрели!)

А от гледна точка на земния човешки живот - не е никак малко!
Във всеки случай е достатъчно, за да свършиш куп прекрасни неща, както и да сътвориш още повече поразии!

А колкото до вината - цинизъм е да се вменява вина на хора, които са "виновни" на държавата за това,
че са болни, че няма лекарства, пари, нормални условия за лечение и изобщо за живот...
И тъй като това е "Боже наказание", дайте само да се каем, без да се борим и да търсим вината у себе си, а не в държавата!

Уф, защо ли ми е позната тази смрад?!
Чак ме е гнус!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.