Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Олъчване и степен на диференциациянови  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано25.07.08 19:14



По повод спор с НЕмедик, човек, който е преживял онкологично заболяване и се смята за специалист в областта,повече от мен, който имам медицинско образование, питам - вярно ли е, че колкото по- високодиференциран е злокачественият тумор, толкова по- слабо се влияе от химио- и лъчетерапия?
Благодаря предварително за професионалните ви мнения.

Редактирано от vesela.bg на 26.07.08 00:42.



Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: БAPATOЧKA]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 19:22



За да поясня за какво става дума, бях постнала следната извадка от специализирана литература:
Степенуване на типа тумор:
- G1 – високо диференциран – ниска степен; слабо агресивен (low-grade, less aggressive);
- G2 – умерено диференциран – средна степен; умерено агресивен (intermediate-grade; moderately aggressive);
- G3 – слабо диференциран - висока степен; умерено агресивен (high-grade and moderately aggressive);
- G4 – недеференциран – висока степен; агресивен (high-grade and aggressive)

В тази връзка вярно ли е следното твърдение:

Колкото по-високо-диференциран е туморът, толкова е по-малко агресивен и по-лесно се влияе от прилаганото лечение.

Предварително се извинявам на MD.





Тема Re: Олъчване и степен на диференциация [re: БAPATOЧKA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 19:49



Май на неподходящо място задаваш въпроса си, ако очакваш медицински обоснован отговор от професионалисти.


Наистина имаме пишещи лекари тук, но моля да не се навлиза в спорове!
А ти каква специалност лекар си?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: Thea]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано25.07.08 21:59



Ти не си лекар, твоето "мнение" ми е ясно, моля не пиши повече. Да спориш с лекар в клуб за лекари е достатаъчно нагло, ако обичаш замълчи тук



Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: vesela.bg]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано25.07.08 22:06



Да, хирург - стоматолог съм. Проблемът е, че едно създание без лекарско образование спори, без да има необходимите за това знания и образование. И се тръшка, и дава доказателства от сорта на " в клуб раково болни ми казаха че съм прав/а..." Аз смятам, че да даваш мнения не е забранено, но когато те касаят човешки живот и здраве, а нямаш необходимите знания, това е безотговорно и най - вече опасно. Надявах се с помощта на този клуб да убедя същото създание да не говори повече неща, от които не разбира, но уви...май не е възможно. Интернет - какво да се прави...



Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: БAPATOЧKA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:25



Не смятам, че ти като стоматолог си достатъчно наясно с онкологията във вида, който ние тук коментираме. Не можеш да ми се изказваш за тумори на стомаха, панкреаса или рака на гърдата. Нещата са различни и 1+1 не прави две, когато става въпрос за химиотерапия на тези тумори.
Наистина форумите в интернет са свободно пространство, в което хората споделят какво ли не, питат - къде чули, къде недочули, твърдят неща, като от първа инстанция.... Ние тук споделяме опита си с болестта и лечението й, а не твърдим, че знаем всичко.
На мен не ми харесва тона ти, с който ни говориш. Не ми харесва и пренебрежителното определение едно създание без лекарско образование спори. Сега какво, ние без медицинско образование, сме илитерати ли?
Иначе сред нас можеш да срещнеш точно случаи, които абсолютно опровергават твърденията на медицината.
Затова моля малко по-кротко, всички сме хора, независимо от образованието си, виж различаваме се по опита си и не на последно място по възпитанието си



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 25.07.08 22:26.



Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: БAPATOЧKA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 22:29



Да уточня още малко, щото явно не си наясно.
Това е клуб за взаимопомощ, а не клуб на лекари!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: vesela.bg]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано25.07.08 23:26



Извинявай само едно не разбрах...ти лекар ли си? Ако не - не можеш да коментираш какви знания имам точно пък аз. Не ми пука дали ти харесва тона ми, стига това, което казвам да е вярно. А то е. Да споря с човек, който няма достатъчно знания е едно от достатъчно обидните неща на тоя свят. Да убеждавам друг награмотник че съм прав - това ми идва в повече. Не си ти , който преценява знанияти ми на стоматолог. Комисията, която ме е допуснала на държавен изпит за специалност е. Съжалявам за модераторството ти - то не те прави само по себе си медик.

Всичко, което поисках, беше мнение от лекар със знания, защото създанието толкова упорито спори, че започнах да се съмнявам в знанията си. Ако нямаш знания, нямаш какво да кажеш. Темата беше насочена към хора, които знаят, а не към администратор, на който не му харесва тонът ми.

Когато на някой малоумник му хрумне да дава компетентно мнение за карцином на долна челюст, какъвто съм виждал доволно много, това е опасно. Защото може да повлияе на решението на съответния човек за лечние. Що за взаимопомощ е това?!?

Съжалявам за острото изказване, - то е предивикано от възмущението, че човек без необходимия ценз си позволява да дава оценки на знанията и способностите ми.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от БAPATOЧKA на 25.07.08 23:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от БAPATOЧKA на 25.07.08 23:45.



Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: БAPATOЧKA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.07.08 23:56



Казах ти, че тук не е специализиран клуб на лекари, а клуб за взаимопомощ на раково болни. Тук или си помагаме или мълчим.
Ти имаш твоите знания, ние своите и нека се уважаваме.
Аз не оспорвам нищо. Нито знанията ти, докторе. Но всички знаем, че няма човек, който да знае всичко на този свят, нито лекарите, все пак затова специализирате и сте строго профилирани.
Оспорвам само тона, с който разговаряш и казваш кой да говори и кой не.
Ако търсиш компетентен разговор с колеги медици мисля, че клуб "Медицина" е по-подходящ за целта.
И пак ще повторя, че тонът ти е меко казано неприемлив тук.
Да убеждавам друг награмотник че съм прав - това ми идва в повече. Не си ти , който преценява знанияти ми на стоматолог.
Знам, че не мога да преценя колко са ти знанията като стоматолог, но със сигурност в онкологията нямаш опит. Щото ако имаше, нямаше да пишеш по този начин. А това, че не сме завършили медицина не ти дава право да ни наричаш неграмотници. Или ти освен с колеги медици с други хора не разговаряш?
Но аз като модератор на този клуб имам право и възможност да ти забраня достъп до този клуб, ако продължиш с агресивния си тон.
Защо бе хора сте толкова агресивни? Що не си пиете едно пиене пред телевизора в петък вечер?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Олъчване и степен на диференциациянови [re: vesela.bg]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано26.07.08 00:22



Нямам какво да кажа повече. Потърсих прост отговор на въпроса си, при това от колега и без да влагам съществени емоции- получих моралистични оценки от Мадам Модератор. Довиждане , без повече коментар. Онкологичното заболяване не прави човек всезнаещ и не му дава право да се прави на Господ - т.е. благо и неблаго да порицава тези, които не му се нравят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.