Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Стаята на Весела № 6нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.05.08 22:19



Нямах намерение да отварям нова стая, но ще има още доста писане.


Ако някой се дразни от тая стая, просто да не я чете.
Обещавам да я затворя при пръв удобен момент, но сега се нуждая от съвети и предложения и по-добре да пиша на едно място, отколкото в почти всички други теми

Март 2008 - операция на черен дроб. Не успяхме да махнем метите.
Април 2008 - химиотерапия с Кселода.
Май 2008 - след 1-ви курс Кселода поставяне на първата ваксина Ресан.
След 1-ви курс Кселода - тумормаркер - 523
След 2-ри курс Кселода - тумормаркер - 954
Следват още 2 курса химиотерапия и пак скенер и преценка на лечението.

Днес правих запитване на руснаците за ваксината Ресан. Руснаците ми отговориха веднага. Казаха колкото може по-скоро да започна терапия с гама-интерферон /както си е по предписание с Ресана, което пренебрегнах/, както и да използвам всички средства за детоксикация за очистване при евентуален разпад. Май ние точно този момент пропускаме при лечението си, отравянето на кръвта. Лекарите да не ми се смеят на разсъжденията, плийз
Търговските имена на този гама-интерферон са: Actimmune, Imukin, Ingaron.
В България май ги няма. Руснаците ги предлагат по 12 евро за ампула предполагам. Нещо по въпроса да ми кажете?

Нема начин да нема начин!


Редактирано от *jull** на 21.03.09 17:05.



Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.05.08 23:27



Аз обикновено вечер изпадам в едни размислииии....


Та тази вечер се размислих и се чудя, бе какви са тия рецидиви, какви са тия усложнения бе хора? И то такива, оперирани през последните 8-10 години.
Ето и тя /N_0606/ сега, 2004 год.оперирана, сега рецидив, кво става тук бе хора?

Как така хора, оперирани с диагноза рак по Татово време са живи и до днес без рецидиви, а тези оперирани в последните години рецидивират и рецидивират. Уж нови лекарства, нови химиотерапии, а резултата къде го?

Как да си обясня следното?:
Гемзар - първоначално разработен за рак на бял дроб. В последствие /уж фирмите производителки правили клинични проучвания и виждате ли стигнали до.../ започват да го прилагат при рак на панкреаса, пикочен мехур, оставете тях, ами и при рак на яйчника, вече и при рак на гърдата.
Навелбин - разработен за бял дроб, прилага се и при рак на гърда.
Авастин - знаете ли от какво е произведен? От някаква си ДНК линия от яйчника на китайски хамстер/. Когато се появи Авастина се тръбеше, че е последния вик на медицинските технологии за лечение на рак на дебелото черво. Фирмата производителка непрекъснато вади нови проучвания, че виждате ли Авастина в комбинации с други лекарства бил много успешен и при рак на гърдата. И така всички фирми производителки на препарати за онкологията процедират. За мен това са рекламни кампании за увеличаване на употребата на химиотерапевтиците им. Наистина става въпрос за пари и то много пари.
Всички сме чели за световната конспирация на фармацевтичния пазар.
Не искам да намацваме тази тема отново дебати за тези конспирации.
Само питам, къде остана човешкия фактор в цялата тази история.
Затова традиционната медицина, респ. фармацевтичната индустрия така категорично отричат всички алтернативни и по-евтини методи за лечение, щото ще им спре кранчето.
В никакъв случай не отричам постиженията нито на традиционната медицина, нито на алтернативните методики. Но и не залагам на 100% нито на едната, нито на другата. Просто среднощно си размишлявам

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 00:20



Какъв човешки фоктор бе Весе, това е ТЪРГОВИЯ! със здравето на хората

и нямат страх от Бога!!!
И аз съм убедена, че самите лекари, на които близките им са болни от рак едва ли прилагат всичките тези нови "лекарства"!



Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано31.05.08 00:21



Среднощно ти казвам, че в понеделник ще проверя за гама интерферона. Това нещо се ползва от доста време в Бг, по мои наблюдения. Ние произвеждахме подобен интерферон, след това се започна внос на такъв.
Ще те информирам, но в понеделник след работа.

А колкото до Татова време.
Тогава раците не бяха такива изчекнати. Поне аз така си го обяснявам.
Свекър ми го оперираха от рак през 82 г. и умря от инсулт 7 години след това, без абсолютно никаква химиотерапия.
Аз, докато поставят диагнозата на благоверния, непрекъснато повтарях, че има генетична обремененост, но никой от докторите не ме слушаше / да ме извинят тук четящите и пишещите/.

Та ти си размишлявай!
Нищо лошо няма в това. И аз така като теб, понякога си размишлявам.
В стаята в работата сме пет жени, и всеки има поне един близък болен от рак.
Било то майка - 1 брой, леля - 1 брой, братовчедка - 1 брой, моя благоверен - 1 брой.
И то къде излезе Киро на кирия?
Та среднощно размишлявай си, размишлявай си! И аз продължавам да си размишлявам!........



Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано31.05.08 00:28



Веси относно гама-интерферон има много противоречия.Преди ние да направим Ресана на майка се консултирахме с имуноложка която беше категорична да не го прилагаме.Но това мисля се отнасяше за нашия случай.Трябва да направиш консултация с имунолог преди да го поръчаш.А в България наистина го няма руснаците ни бяха изпратили адрес на който можем да го поръчаме.



Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано31.05.08 02:41



В отговор на:

Как така хора, оперирани с диагноза рак по Татово време са живи и до днес без рецидиви, а тези оперирани в последните години рецидивират и рецидивират. Уж нови лекарства, нови химиотерапии, а резултата къде го?



За мен отговора на въпроса ти е много прост,
прекаленото предоверяване в лекарствата и лекарствениет методи ,особено "новите" , "скъпите" , "модерните"...и т.н. и пропуска на важната подробност, че неминуема част от лечението е изчистването на организма
Аз за всичките тези години се изкушавах на няколко пъти да пробвам какви ли не ваксини, някакви "доказани" препарати ,но така и не го направих и се радвам ,че е е така, защото можеше да объркам нещо , стремейки се да намеря "по-лесен начин " да си реша проблема веднъж за винаги. Но каквито и терапии да се прилагат ,ако не се направи изчистване на организма ,резултата (ако има такъв ) ще е временен.А методи за очистване на организма има страшно много.
И ми е много тежко, болно и мъчително да гледам как толкова хора около мен страдат и умират ,само защото не искат да спазят това дребно условие.
Аз може да съм се преборила ,но какво от това след като мои близки и приятели за нещастие "капат като круши " пред очите ми и то само защото нямат воля да направят нещо простичко.
И аз така като тебе вечер се отдавам на размисли, анализи и терзания ,защото за мен факта ,че аз съм преодоляла този проблем ,не означава ,че проблема е решен.Точно това ме измъчва и тормози най много, че аз знам и съм убедена на 100% ,че има начин ,че има шанс за всеки ,но защо този шанс се пропилява?



Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: dea123]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано31.05.08 22:13



Здравей Веси,и аз като всички тук по цели нощи мисля и си говоря самичка,станала съм като зомби.И тъй като аз немога да си отговоря на мойте си въпроси ги задавам там където трябва,но най много ме дразни факта,че на повечето въпроси,отговора е вдигане на рамене.А това според мен значи ,или незнание,или безхаберие.
Относно Гемзара,до преди две години е бил наистина най чистия продукт ,без никакви странични действия, но сега вече не е така,мислих,че само при нас е така ,да ама не,всички дето си вливат се чувстват по един и същи начин.
Та като тръгнах да питам,най напред срещнах отпор,но аз си питам не се предавам,най-накрая получих отговор .
Та, до преди години го внасяли от Франция,а сега и от Изрел и от както вливат Изрелския продукт има странични действия........... значи продукта не е на нужното качество.
Но най много ме потресе това,че ми бе казано:
Абе вие се благодарете,че ви беше отпуснат...........,просто нямам думи...........
мисля,че коментара е излишен.
Та такива мити работи Веселушке весела.
На никой не му пука за никой,а на тези лекари на които им пука за болните,са вече толкова малко,че трябва с лупа да ги търсиш,за съжаление.Но важното на този етап е ,че все още ги има,макар да се броят на пръсти.
Прегръщам те !
И НЕКА СИЛАТА БЪДЕ С ТЕБ!



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: Юлия 48]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано31.05.08 22:47



Не се учудвам. Същото е и с Таксотера /Доцетаксел/ производство на Авентис.
Сега за тази година са договорили достатъчно голямо количество /щото досега все не достигаше/, по простата причина, че са договорили Доцетакс, който е значително по-евтин, щото е индийски....а какво му е качество ще се разбере след време



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано01.06.08 04:49





Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Стаята на Весела № 6нови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано01.06.08 07:34



В отговор на:

Как така хора, оперирани с диагноза рак по Татово време са живи и до днес без рецидиви, а тези оперирани в последните години рецидивират и рецидивират. Уж нови лекарства, нови химиотерапии, а резултата къде го?




Ох, и аз се чудя защо...

Мисля си за няколко неща - първо тогава са глобявали за неявяване на профилактични прегледи или поне така съм чувала (малка съм била...) и заболяванията са ги хващали в по-ранни стадии.

После покрай нашата операция чух за "американската система", при която не махат всички лимфни възли както си трябва, а смятат, че като се премахне основното огнище и лимфите сами ще се свият, а раковите клетки в тях ще изчезнат. И затова ние много държахме да оперира Аструков, за да изчисти всичко и да не го мислим.

Отделно онкологичните заболявания са много повече сега, заради Чернобил, заради замърсяванията, заради все по-некачествените храни... Докато пушех, едно приятелче ми разказваше, че сега цигарите са много по-вредни в сравнение с преди 20-50-100 години, защото растат на много по-отровна земя и въздух и от тях са погълнали още повече отрови. А и храната - много ни я промениха. Сигурно звучи смешно, но е вярно - преди всичко имаше различен вкус и не съдържаше толкова много Е-та.

За химиите нищо не знам, но се твърди, че американските статистики винаги са по-добри от европейските заради многото модерна химия, която прилагат - нали непрекъснато включват много хора в клинични изпитвания и въз основа на техните резултати препаратът се приема за добър или не. Но нямам идея в годините как са се движили тези статистики. Например за конкретно заболяване преди 20 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.