Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ами сега?! РАК НА СТОМАХА И ЧЕРВАТАнови  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано10.07.08 22:32



Здравейте всички!
От много време чета и препрочитам какво ли не и не се осмелявах да пиша. Имам чувството, че ако започна да пиша и ако изкажа всичко, което ми се насъбрало ще се срина.Само това, че виждам колко силни хора има тук ми дава надежда .. но съм много объркана. Не знам от къде да започна .. не знам какво да направя и кой да попитам. Миналата година август месец оперираха бащами - рак на стомаха. Премахнаха му целия стомах, далака, малка част от опашката на панкреаса и обвивката на единя бъбрек. Беше уйас .. сигурно не е нуйно да ви обеснявам. Лека-полека се въстанови и се закрепи на едно положение. .. до сега .. появи се ново образувание на коремната стена - нова операция. и сега го изписаха. няма назна4ена химиотерапиа, нищо не ми казаха какво да правим, не знам как да се възстановява и подържа. казаха че като са отворили друго не са видяли. .. ама тои продълйава да има някви неопределени болки. кажете ми какво да правя. всичко, което чета не знам дали е подходящо за него .. не може да приема много неща като лекарства .. и много от другите му дразнят така-нареченот "ново стомахче" .. сега след операцията беше с доста нисък хемоглобин. взех му алое и спирулина .. незнам защо .. това избрах .. но се оплаква, че му дразни и го разхлабва. ..оох .. всъщност .. изобщо не знам какво да ви попитам .. такава каша ми е в главата .. а и той е и с един характер .. а сега е и супер изнервен .. знам че му е много тежко .. и го изживавя, но .. аз не знам как е най-добрия начин да му говоря. Когато му предложа да започнем нещо .. той ми отказва .. после размисли .. или ми обеснява, че това са глупости и нищо няма да се получи. Толкова много се отчайвам и единствено като влеза тук и чета .. вие ми давате надежда. моля, кажете ми от къде да започна?! ..

Редактирано от *jull** на 28.03.11 00:34.



Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.08 22:45



Мила, според мен първо трябва да се консултирате с други лекари относно терапията му. Вярно е, че при нисък хемоглобин химиотерапия не може да се прави, но настоявай лекарите да ви обяснят какво от тук нататък. Имаш право да си информирана, затова настоявай. Стегни се и не се шашкай. Наистина трудно се контактува понякога с онкоболен. Влез в "Справочника", темата е на първа страница. Там ще видиш стари теми, коментирали сме психотерапията и как да кажем и колко и как да се отнасяме с болните. Писали сме и много за хранителните добавки. Прегледай и темите с Тибетски билки и...бе въобще камара инфо има тук. Стягай се за борбата, че паниката е лош съветник



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.08 23:01



Първо да попитам къде се лекувате, защото трябва да си намерите добър терапевт. За съжаление, практиката показва,
че в повечето случаи лекарите са внимателни и отзивчиви, когато приемат в частните си кабинети. Но пък има и такива,
които работят по договор със Здравната каса. Разбира се, има и изключения, но не това е най-важното. Наистина трябва
да си намерите лекар, който да следи и консултира състоянието му, да назначава терапия и контроли.
Мисля, че тук има хора, които ще препоръчат добър специалист, но трябва да се знае за кой град става въпрос.





Тема Re: ами сега?!нови [re: vesela.bg]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано10.07.08 23:02



Много ти благодаря, ч е веднага отговаряш. Не знам към кой лекар да се обрна. по принцип той е заведев към онко-диспансера за София-област, но без да искам да кажа нищо лошо за тях за тези няколко пъти ходене там, никои нищо конкретно не каза .. всъщност нищо не са казали. Едно изследване не са поискали да направят. Не знам дори там към кого да се обърна. А за химиотерапията, когато не се назначава, това означавали, че го "отписват" ???



Тема Re: ами сега?!нови [re: *jull**]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано10.07.08 23:08



Здравей *jull**
Баща ми живее в Ботевград, аз съм в София и двете операции бяха тук в окръжна болница или както е сега Св.Ана. Единствения лекар, който го е наблюдавал и консултирал е хирурга-оператор. Ходехме на контролни прегледи и не се оплаква, но що се отнася до допълнителни терапии или особено сега какво да правим .. нищо не каза. Доколкото разбирам от тук .. те лекарите не обичат да препоръчват алтернативна медицина, но аз като не знам кое би му навредило и кое не?! ..



Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.08 23:18



Не си този/тази който да преценява лечението.
В Онкодиспансера на първия етаж е ткабинета на д-р Големанова, там си подавате документите. Трябва документите да се разгледат от онкокомисията, която назначава и поема лечението на пациента. По същия коридор на първия етаж има и други лекарски кабинети - д-р Ганчева, Д-р Мангалджиев и т.н. Можеш с документацията си да влезеш и при някой от тях.
Назначаването на химиотерапията означава, че пациента се поема за лечение. Виж, отказ от химиотерапия вече БИ МОГЛО да означава, че пациента е отписан, но НЕ ВИНАГИ. Понякога, както писах по-горе, химиотерапия не се прави докато не се нормализират показателите на кръвната картина, в частност на хемоглобина.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ами сега?!нови [re: vesela.bg]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано10.07.08 23:52



Мерси Веси,
Явно карам на две-на три и не обеснявам много добре. Тази съм .. а за онкокомисията .. тя вече мина. Още докато беше в болницата, всеки четвъртак се събира комисията и преставят пациентите. Това беше единственото, което ми казаха ..и в деня след комисията ми казаха - комисията реши - остава под наблюдение.

След предишната операция ни казаха, че документите служебно ще си бъдат предадени на диспансера и ние само да се явим на преглед. И двата пъти когато ходихме (не знам кои лекари са били) .. той си влизаше сам в кабинета .. преглеждаха го, питаха го как е и това е. Третия път чакахме около 3 часа пред кабинета, нямаше лекар, накрая дойде и тъй като новото образувание вече се опипваше .. ни каза да се качим на 2ят етаж за ехограф. Отидохме, а там ни казаха - съжаляваме за днес приключихме, елате утре. Мисля, че ме разбираш как се почувства той. Със сигурност сега ще ги потърся тези лекари като отидем, защото не мога да разбера защоо отказват - това добре ли е или зле. Той е на 60 г. .. не се откриват други разсейки в момента, а никой не ми споменава за каквато и да е терапия и превенция .. това не го проумявам.



Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.08 23:56



Разбира се, че на първо място имате нужда от онколог!

По отношение на билковите рецепти, можеш да погледнеш в книжката на Петър Димков за рака (която излезе скоро с в. "24 часа") или да се свържеш с фитотерапевт. Мога да посоча имената на П. Димков-внук и Емил Елмазов. Има и още, разбира се.

За другите алтернативни средства прочети в Справочника. Отвори и темата за рак на стомаха.
После, ако имаш въпроси, ще помагаме!

П. П. За хемоглобина - накисвай вечер шепа стафиди в чаша с гореща вода и сутрин, преди да е станал, нека баща ти да ги изяде и да изпие водата.





Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.08 00:05



Е, не пречи, докато се чудите, да хващате "чудото на елдата"!
Лесно, безвредно и... чудодейно, както твърди авторът му! Ами знае ли човек!





Тема Re: ами сега?!нови [re: chudo.a]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 02:58



Здрасти и от мен!

Баща ти ще има винаги нисък хемоглобин, просто защото той няма стомах, а точно там се произвежда вит.В 12(най- общо казано) - т. е на него поне 1-2 месечно трябва да му се слагат инжекции с Б12+Желязо , иначе просто няма спасение....За съжаление ракът на стомахът не е много чувствителен на химиотерапия, макар, че пак всичко си зависи от докторът(онкологът)Тук пишеше една лекарка Калушка-чийто приятел беше с рак на стомахът-иди във визитника и там може да намериш координатите и.Но задължително трябва да говориш с личният ви лекар за регулярни инжекции с вит. Б12, иначе хемоглобинът винаги ще е много нисък, разтърсете се и за хирург-в онкологията, в мед академия, военна болница-новото образование може да е е операбилно....Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.