Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля ориентираните да подскажат!  
Автор пoMOЩ (сърдечна)
Публикувано02.07.08 23:00



Моя приятелка ме помоли да потърся информация. Тя е сама и няма кой да я посъветва.
След операция преди години на рак на гърдата и химиотерапия, след време й казаха, че има разсейки в черния дроб. И то само на база увеличен туморен маркер и ехография. Последва повторна химиотерапия за метастази на черния дроб. Правила е: 2 курса с Таксотер и Платина, 4 курса с Таксол и Цисплатина. (може да не ги пиша правилно) Лекарите казват, че уж вече е изчистено. Но след химиотерапията има увреждане на периферната нервна система (правена ЕМГ). Въпросът е дали периферната й нервна система на пръстите на ръцете и краката ще се възстанови след известно време?
И моля ви знаещите, кажете някакво алтернативно лечение за прочистване на черния дроб и последиците от химиотерапията!?! Изчетохме толкова много и се объркахме. Тук има за и против почти всичко. Сега ме пита за Антималигноцит и аз се чудя какво да й отговоря от многото инфо.... И билки, и добавки.... Аз се обърках, пък камо ли тя.


Много моля за съвет!!!

"НЕЗНАНИЕТО ни достига все по-далечни светове" - Ст.Лец

Тема Re: Моля ориентираните да подскажат!нови [re: пoMOЩ]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.07.08 23:32



Правилно изписваш лекарствата, всичко си е точно. Изтръпванията по ръцете и краката постепенно ще отшумят. Правих осем курса Таксотере и Цисплатина зимата. Сега вече всичко ми е наред, изтръпвания не усещам.
За алтернативите за изчистване на черен дроб сме писали много. Наистина има за и против. Но всеки, четейки изписаното взема решенията сам.
Готови рецепти няма. Има опити. Пробва се 2-3 месеца с нещо, после се сменя с друго и сам човек преценява дали това е за него или не е.
И алтернативите, както и лекарствата при едни проработват, при други не. Затова трябва да се опитва. Всеки организъм реагира по свой си начин.
Ето при мен Таксотер и Цисплатина не помогнаха, а при нея да.
Радвам се, че при нея черния дроб е изчистен за момента. Но не бива да оставате без нищо, започнете билки, хран.добавки... Просто трябва с всички сили да поддържаге ремисията. Сигурна съм, че ще се справите с морето от информация. Затова пишем тук! Успех



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Моля ориентираните да подскажат!нови [re: пoMOЩ]  
Автормиpaндa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 07:12



Ако прочетете за мен ще видите,че не съм човек ,който би дал уместния съвет.това е,защото след опити с какво ли не в същата насока за прочистване на черния дроб на мъжа ми,който е с множество метастази-сега лежи в болница с огромен корем пълен с асцитна течност,не може да направи химио и аз съм в пълно отчаяние.Снощи ходих и на гледачка и отчаянието ми е 100%.И все пак човек си прави изводи, а моите в тази насока са:от химиотерапията се получава полиневропатия,която моя лекарка невролог казва,че много трудно се възвръща чувствителността.За тази цел ако ви се наложат следващи химио,помолете да изключат платината,тя е тази ,която причинява увреждането./изобщо всички тежки метали/
по нататък:според мен прочистването може да направите така:
1/по проф.Мермерски сутрин на гладно по 1с.л.от смес/3смлени лимона поставени в 1/2кг мед и престояли 24ч./във 1 чаша вода.
2/според Дънов-яде лимони на парчета колкото може през деня
3/според мария Требер - най доброто прочистващо средство на черния дроб и средство,което спира растежа на мета е пресен невен набран на слънце на обяд и коприва в равни количества се варят и пият целия ден вместо вода.
4/пак според Требен - плавун ,прочети в книгата и прецени,обърни внимание на 6-те вълшебни глъдки от аир!!

Успех!!
Аз сгреших като опитвах от всичко,препоръчвам ти да се хванете за горните и нищо повече!И изобщо каквото и да прецениш ,че е правилно вярвайте в неговото действие и не сменяйте непрекъснато!все пак билките действат при продължителна употреба!



Тема Re: относно платинатанови [re: миpaндa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 11:36



Да помолите да изключват медикаментите със странични ефекти горе-долу значи да помолите да не ви лекуват. Аз бих посъветвал всички да разпитват подробно лекуващите ги химиотерапевти за очакваните странични явления и методите за предотвратяването им. Действията постфактум обичайно не са толкова ефективни, колкото превантивните. Например: ако приемате високи дози Гинко Билоба (някой от многото препарати, които са на пазара) по време на платина-базирана химиотерапия (вкл. оксалиплатина), вероятността да предотвратите певриферната невропатия е много голяма. Ако го пиете след като се е появила, обаче ефектът е почти нулев.



Тема Re: относно платинатанови [re: MD]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.07.08 11:51



Бихте ли препоръчал и други препарати (от достъпните на пазара), които са добри за превенция на страничните действия при химио- и лъчетерапия?
И дозировката, ако може. Какво да се разбира под "високи дози"?



Редактирано от *jull** на 03.07.08 11:52.



Тема Re: Моля ориентираните да подскажат!нови [re: пoMOЩ]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 16:42



И аз съм с полиневропатия след Таксол и платина. Минаха 3 години от химиотерапията, нещата доста се подобриха, но изцяло не отшумяха. Просто постепенно се свиква и със сигурност не се влошават.



Тема Re: Моля ориентираните да подскажат!нови [re: Aни]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано04.07.08 11:21



Вчера прочетох във в."Трета възраст" рецепта за черния дроб и ти я преписвам:
"Масаж за прочистване на черния дроб - Черният дроб може да се изчисти с мед. За тази цел дясното подребрие ( в зоната на черния дроб) се маже с мед с леки потупвания. Залепя се дланта върху кожата и рязко се вдига. При това могат да се появят болезнени усещания, но те са напълно поносими. След няколко минути медът побелява и посинява. "

Да бъдеш естествен е най-трудната поза


Тема Благодаря!нови [re: пoMOЩ]  
Автор пoMOЩ (сърдечна)
Публикувано05.07.08 15:48



Благодаря на всички, които споделиха и споделят тук опит, инфо. Много подкрепящо е!
А ние сега четем и премисляме, избираме. Засега тя пие една гъба и се старае да спазва режим на хранене с много плодове. От млечните яде кисело мляко, но отскоро и сирене. Четох доста информация, че спирането на млечните води до изчистване на организма от раковите клетки. А като се има предвид и, че днес в млечните слагат и доста пълнежи - маргарин, нишесте, сухо некачествено мляко, а и самите животни са тъпкани с хормони и антибиотици, които преминават и в млякото, то наистина спирането на млечните може да разтовари организма от доста отрови.
Тя не може да гладува, а разбрах за хора, които с гладуване са постигали чудеса.
Скоро четох и друг метод - пиене на сокове, но прецедени. Дори и варени, пасирани супи, но пак прецедени. В основата на метода е убеждението, че раковите клетки се хранят от твърдите частици.
Но от друга страна, несмилаемата целулоза (т.нар. хранителни влакнини) способстват за извеждане на токсините от организма. Даже и тежките метали. Така, че двете теории си противоречат. Някой пробвал ли ги е?

"НЕЗНАНИЕТО ни достига все по-далечни светове" - Ст.Лец


Тема Re: Благодаря!нови [re: пoMOЩ]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано05.07.08 20:23



Ами да, може да се правят и двете,като се започне с "твърдото" и се мине на "течното" прочистване.
Пълно изчистване на организма се постига при продължително приемане само на течности, като е добре по средата на такъв период да се мине само на вода за няколко дни.
А прочистването с несмилаема целулоза също има уникален изчистващ ефект върху организма,ефект на четка която минава и обира боклуците по гънките на червата ни.То е разтоварващо прочистване за организма ни.
Ленените кълнове например заради уникалната си слуз ускоряват храносмилането и регулират работата на червата, като при това действието им може да бъде с двоен ефект. Усилвайки перисталтиката на червата и размеквайки фекалиите, ленените кълнове препятстват появата на запек.
Но при диария те всмукват излишната течност, поглъщат токсичните вещества и нормализират работата на стомашночревния тракт.
А освен това те съдържат и голямо количество калции, с което подпомагат костно мускулната система.
И не на последно място поради високото си съдържание на ленено масло те защитават тъканите на сърдечния мускул, запазват еластичността на стените на кръвоносните съдове, подобряват състоянието при артериална хипертония, намаляват нивото на холестерола. Най-добре е ленените кълнове да се употребяват преди ядене(поне един час преди храна), сутрин или през деня, по 15-20 г. Трябва старателно да се дъвчат, защото полезното масло се намира вътре в малките семенца.

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.