Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съвместимост на билките  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано13.06.08 15:29



Имам въпрос към хората, които са наясно с фитотерапията - откъде мога да взема информация за съвместимост на билките.
Направиха ми билкова рецепта с 13 билки ,които са за бъбреци, черен дроб и пречистващи и антитуморни. Билкарят нищо конкретно не ми обясни. 4 билки от посочените ми действат доста зле и не ги слагам. Но искам да добавя билките на Мария Требен -невен,коприва, бял равнец и жълт кантарион към тази рецепта , която
става 1.5 литрова отвара. Разбрах, че произволно смесване на билки не се прави, но никъде из нета не намирам за такава съвместимост.



Тема Re: Съвместимост на билкитенови [re: инep]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.06.08 15:59



Според мен това е от компетенцията на фитотерапевтите. Сещам се за Иван Качов (биохимик), Емил Елмазов (председател на Съюза на билкарите в България), д-р Атанас Михайлов, д-р Димитър Пашкулев и др.
Между другото, чела съм много добри отзиви за ирисовата диагностика, която прави Ем. Елмазов (по принцип повечето фитотерапевти владеят този метод и той е свързан с билките, които препоръчват).
Предполагам, че и в билковата на аптека на "Поп Богомил" 38 в София могат да те консултират за съвместимостта на различните билки.
Напиши обратна информация, ако стигнеш до нея!





Тема Re: Съвместимост на билкитенови [re: инep]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.06.08 17:04



И аз се замислям за тези неща и избягвам да си правя "свободни съчинения" по темата, щото в различните билкови книги, билките са описани по различен начин и еднозначна информация няма.
Затова според мен е добре да се довериш, като черпиш информация от книжките с билките на Петър Димков.
Надявам се имаш вече първата книжка "За рака".
Информирам, във вторник книжката е за черния дроб. Който го интересува да си я купи



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Съвместимост на билкитенови [re: vesela.bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 14:21



Благодаря за отговорите. Ще пробвам в билковата аптека в СтЗагора, засега не ми се очертава ходене в София. Произволното смесване не е препоръчително, явно хим.състав има значение. Даже днес с изненада научих от лекар (това не съвсем по темата), че грейпфрути не се ядат, когато се приемат лекарства, поради някакви техни особени качества.



Тема Re: Съвместимост на билкитенови [re: инep]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.06.08 15:24



Да, преди време сме писали за съвместимостта (и "не") на определени лекарствени средства и храни. А за грейпфрута може да прочетеш тук:







Тема Re: Съвместимост на билкитенови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано16.06.08 20:45



На времето, когато правих билките на Ралито , всяка билка приготвях по-отделно,и времетраенето по приготвянето беше различно,едни киснех цяла нощ,друга,1 час ,трета мин, и т.н.И после ги смесвах.
Ето за това се чудя на някой билкари,дето смесват всичко на куб и го предлагат.Или дават готова отвара,която трябва да се разрежда.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.