Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Моля за разчитане на епикризатанови [re: mim.i]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 20:30



Моля ви да ми разшифрирате написаното в епикризата.
Баща ми вече не е между живите и искам да знам какво значат тези цифри:

Диференциран карцином
Вторично злокачествено новообразувание на кости

Карцином на простатна жлеза Т1 Нх М1в ст 4/2 кл.гр. G1
Хб 86 СУЕ 91 Левк 11.0 Тр 548 Кр Захар 2.85 Общ Бил 7.3 Общ белтък 58 Урея 6.92 Креатинин 42 Урина б.о.

Може ли някой да ми обясни какви значи тази терминология?



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: mim.i]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 21:56



И при мен е така. 19-9 все още в норма. но СЕА - над 35 и още един - не помня кой точно, не ми се рови из бумагите сега.... Писах в темата за туморните маркери. Доктори казаха да не им обръщам внимание, след като няма "находка", материал. Ега ти! А моите мисли??? И на тях ли да не обръщам внимание?!
това беше през май и юли. сега ме е страх да отида да проверя пак. Инак се чувствам Ок - с храните, добавките, режима и т.н.
Да мислим заедно!
Начини има!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:49.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: изrpeв]  
Автор mim.i ()
Публикувано01.10.08 08:31



Ами какво да ти кажа, Изгрев... Изпратиха ни на ехограф - всичко е наред там. Днес на гинеколог. Аз мисля всичко е наред. Не знам защо ни стряскат така.

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:50.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: mim.i]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 15:12



Първо - не си изследвайте маркерите всеки месец. То човек и здрав да е ще изпуши от чакане на резултати всеки месец

. Маркерите са относителен показател, представляват едни вещества, които някои тумори при някои пациенти отделят, а при други - не. Също така не вървят спрегнати - т.е. може единият да е нормален, а другият повишен и това да се променя с времето. Няма правило. Като цяло абсолютни стойности по-малки от удвоената горна граница на нормата приемаме за нормални (ако нормата е 5, то стойности под 10 не ни вълнуват). По-важна е тенденцията, отколкото абсолютните стойности, когато един маркер започне да расте. За проследяване периоди от 6 месеца са приемливи. Ако маркерът покаже "притеснителна" стойност се проконтролира на по-къси периоди - от 1 или 2 месеца. И най-добре в една и съща лаборатория.

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:54.



Тема Re: МD, РАДВАМ СЕ, ЧЕ ПАК СИ ТУК!нови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.10.08 15:30



Докторе, къде зачезна? Много се притесних да не си ни разлюбил нещо

Радвам се, че пак си тук!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 12:12.



Тема Re: МD, РАДВАМ СЕ, ЧЕ ПАК СИ ТУК!нови [re: vesela.bg]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 16:28



Ооох, скъсах се от работа и пътувания по работа

.

Редактирано от *jull** на 04.04.09 12:13.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: MD]  
Автор mim.i ()
Публикувано01.10.08 16:45



MD благодаря много. Този отговор ме успокои. Но защо тогава ни карат всеки месец да даваме кръв /за майка си говоря, но в множествено число. Извинявам се, че се броя и мен/. И след като има малко повишение всяват паника и се започва лудо обикаляне на кабинети и прегледи. Ето вчера ехограф, а днес гинеколог. Аз какви ли не неща четох за този неспецифичен маркер. Е питам аз пък друго- защо маркерите бяха наред, когато имаше доказана метастаза 2 години след операцията? Иди разбери какво става... Все пак още едно голямо благодаря!!!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:56.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: mim.i]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 18:20



Въпросът (или коментарът) Ви е: защо не всички лекари спазват утвърдените протоколи за проследяване?
Отговорът ми е: че аз откъде да знам!



Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:56.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: MD]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 22:25



благодаря най-искрено, МД! само че при мен и тенденцията е налице от една година, т.е. три контроли...при това с пренебрежимо близки резултати в три лаборатории - кандиларов, онокодиспансера и пирогов. искам да кажа, че с надежда правех изследванията и в трите. да, ама не. тва е. останалото го писах: като изключим тук ме подръпне (сраствания?), там ме бодне (пренатоварено?) и се местят тия болежки навсякъде, тая година качих вр. Мальовица. Всяка година изкачвам по един връх в различна планина! с раница! а да видим!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:58.



Тема Re: ЗАВИШЕН ТМ СЕАнови [re: MD]  
Автор mim.i ()
Публикувано02.10.08 09:29



Далеко съм от мисълта да обидя MD. Просто споделих за случилото се, за да ми олекне. Както всяко правило си има изключение, така има и лекари, които си гледат прекрасно работата. Точно по тази причина си задавам въпросите в тази тема.

Редактирано от *jull** на 04.04.09 09:59.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.