Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ (РАК НА ПИКОЧЕН МЕХУР)нови [re: Xope]  
АвторXope (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 12:20



първичният му тумор беше на пикочния мехур, който беше отстранен и заместен с черво.......

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:47.



Тема Re: КАРЦИНОЗА НА ПЕРИТОНЕУМАнови [re: Xope]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 19:38



Докторе, бихте ли казали какво означава карциноза на перитонеума, като основното огнище е дебалото черво.
Благодаря предварително.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:48.



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯ?нови [re: joia73]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 15:19



Никога не е излишно да се чуе още едно мнение.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:07.



Тема Re: КАРЦИНОЗА НА ПЕРИТОНЕУМАнови [re: Aидa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 15:22



Означава, че има разсейки по тънката ципа, която обвива вътрешните органи в коремната кухина.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:50.



Тема Re: КАРЦИНОЗА НА ПЕРИТОНЕУМАнови [re: MD]  
АвторAидa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 16:04



Много ви благодаря, докторе! Той е на 52 години няма признаци засега, но докторите казват, че трудно ще се повлияе от ХТ .
А операция може ли, ако са няколко метите? Мерси.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:51.



Тема Re: КАРЦИНОЗА НА ПЕРИТОНЕУМАнови [re: Aидa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 17:03



Колко няколко? И къде са разположени? Има някои варианти за лечение и при този проблем,
но трябва да имам много ясен отговор на тези въпроси.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:52.



Тема Re: АСЦИТ СЛЕД ЛТ (РАК НА ШИЙКАТА НА МАТКАТА)нови [re: vesela.bg]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано05.09.08 17:09



При диагноза рак на шийката на матката 4 Б , като ракът е от плоскоклетъчен тип и в момента има наличие на асцит вследствие на лъчетерапия, каква е вероятността пациентката да се повлияе от лечение с химитерапия от гледна точка на:
1. намаляване на асцита;
2. въздействие върху раковите клетки?

P.S. - след операция на 13.03.2008 и лъчетерапия (1-ви етап 25 нагревки на долната част на корема май и 2-ри етап около 15 нагревки в горната част август) кръвна картина и чернодробни изследвания са в норма към 27.08.2008:
Total BILI. 5.94 umol/L
AST: 31 U/L
GGT 36 U/L
Alk.Phos 143 U/L

WBC 7.8 G/L
LYM 0.8 R2 10.1 %L
*MID 0.7 8.7 %M
GRAN 6.3 81.2 %G

RBC 3.91 T/L
HGB 100. g/L
HCT .312 L/L
MCV 79.8 fL
MCH 25.6 pg
MCHC 321. g/L
RDW 16.3 %

PLT 649. G/L
MPV 8.5 fL

P.S. Тромбоцитите още след операцията бяха високи

Очаквам отговор с нетърпение - в понеделник започваме химиотерапия!!!
Предварително благодаря!!!

Редактирано от *jull** на 02.04.09 16:58.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА МАТОЧНОТО ТЯЛОнови [re: vesela.bg]  
Автор silvanchence (непознат)
Публикувано05.09.08 17:31



Не знам какво да правим, не разбирам нищо и не съм наясно какво е правилното.

Преди три седмици оперираха майка ми в Тина Киркова от миома, но възникна проблем, като излезе хистологията, има карцином на маточното тяло, извадиха матка, яйчници, всичко.Проведе се комисия, и решиха, че всичко е извадено и няма нужда от лъчетерапия, но ние се притесняваме.

На хистологията пише порцио-ендоцервикоза, корпус утери-диференциран жлезист ендометриоден карцином с инфилтрация повече от една трета на миометриума.

Отидох днес да питам в онкологичния диспансер на Столетов, и там ми казаха, че е задължително да се проведе лъчетерапия, но понеже е с адрес в Петрич, трябва да си направи адресна регистрация в Перник, Костинброд, да може да се проведе при тях.

От Тина Киркова комисията е решила да не се прави нищо такова, по време на операцията е извадена матка, яйчници, всичко. Но какво ни гарантира, че е изрязано както трябва?

С тези туморни маркери какво всъщност се вижда, в момента какво е състоянието ли, за лимфните възли прави ли се някакво изследване, през ЗК минава ли нещо, какви са цените?

Пиши ми, моля те, към кого да се обърнем за мнение, и кой назначава лечението, онкогинеколог ли, от онкодиспансер ли?... Не ми е ясно нищо!

Редактирано от *jull** на 04.04.09 13:09.



Тема Re: АСЦИТ СЛЕД ЛТ (РАК НА ШИЙКАТА НА МАТКАТА)нови [re: jordidj]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 17:38



Вероятността химиотерапията да повлияе асцита е нищожна при този тип тумор. По отношение на повлияването на самите метастази, вероятно ще се забави прогресията на заболяването, но да очаквате нещо повече от химиотерапията при плоскоклетъчен рак е нереалистично.

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:54.



Тема Re: НИВО НА ГАМА-ИНТЕРФЕРОНнови [re: MD]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.09.08 17:45



Док, можеш ли да ми кажеш къде мога да изследвам нивото на гама-интерферон?
Руснаците /ваксината Ресан/ твърдят, че той е причина за рецидивирането на рака на гърдата и че докато не започна терапия с интерферони, резултати няма да има.
Италианците пък не препоръчват лечение с интерферони при рак на гърдата, като казват, че не са получили задоволителен резултат от прилагането му при рак на гърда. А сега де?



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 02.04.09 17:56.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.