Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рак бял дробнови  
Автор 1936manjana (непознат )
Публикувано07.05.08 00:46



Здравейте, баща ми беше диагноза обемна туморна формация областта на горен преден ме диастинум с обособени зони с по-ниска плътност- разпадни участъци. Множество уголемени лимфни възли. Взеха две бронхоскопии- отрицателни, освен това и ехографа на коремни органи е чист. Назначена планова хирургическа намеса - взета биопсия от бял дроб и диагностирана Ту формация, изхождаща от горен лоб, прорастнала към магистралните съдове на хилуса- нискодиференциран плоскоклетъчен карцином. Случая преценен като иноперабилен, насочен към Онкодиспансера за химиотерапия. Все се чудя операцията наложителна ли беше- трудно са определили огнището може би докторите???, нали първо се правят химио и лъчетерапиите......Мога ли да имам вяра, доверие на наште доктори от Втора база на Хирургиите и Онкото в Пловдив.......Ако някой може да сподели опит, хиляди благодарности

Редактирано от Buba67 на 07.08.13 21:54.



Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано07.05.08 07:59



Можете да направите консултация в София - в Белодробната болница. Но след като туморът е прораснал в магистралните кръвоносни съдове, наистина не е възможна операция. Чела съм в нета, че правят операция при такива случаи, но тя е много сложна, в екип със съдови хирурзи, протезират се кръвоносни съдове и т.н. В България за съжаление не се прави.

Правете терапиите, добавете и сокове, грейпфрути, много обич и вяра. Успех!



Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор 1936manjana (непознат )
Публикувано07.05.08 20:44



Направихме консултация в онкото в Дървеница- лекарката ни каза, че няма значение къде се прави химиотерапията само да минат 3 курса-според преценка на тукашните лекари- и тогава да отидем за озонотерапия мисля че беше. Това ме притеснява все пак не ни е известна страната с координирани и организирани действия на институциите дори в един град,дори и здравни да са камо ли ....... Иначе си правим сокове от моркови и цвекло,също така грейпфурти, черно грозде, ядки, гъби-шийтаке и камбуча, както и билков чай,който ни препоръча една билкарка от Марково-
2 суп. л. котешка стъпка,смляна на ситно
1 ч. л. камшик
3-4 листа смрадлика
Вари се в 1 литър вода 5 минути,след което се остава да кисне 15 минути и се прецежда. Пие се 3 пъти преди ядене и 1 път преди лягане по 100 грама 2 месеца. Следва нова отвара,която се пие месец, но ще я разберем към 16 май,тогава мога да я споделя в клуба.



Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано09.05.08 13:14



Зравей.Моята майка бе оперирана в хирургиите.Зарязаха я 3 дни без никой да дойде в стаята й след операцията,запушен и беше дренажа от което след това полу4и тромб и ослепя.Вси4ки искаха само пари и питаха-С КОЙ ХИРУРГ СТЕ СЕ ОГОВОРИЛИ.и понеже не платихме на никого ....просто я зарязаха.На 4 ден дойде най-сетне опериращия й лекар и като го попитах какво й е ми каза много сопнато-МИ РАК КВО ДА Е,ЩЕ МРЕ,ЦЯЛАТА Е В ТУМОРИ и си замина.ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ,ТАКИВА КОРУРПИРАНИ КОПЕЛЕНЦА НА САМ ВИЖДАЛА.Щях да ходя при щефа им -Баташки ама...знаеш.Всеки иска само пари там-доктори,сестри и мн. нагли санитарки.А за раковата болница-ПЪЛНА СКРЪП.Там ще висите по опашки,ще 4акате с 4асове,от сутрин до ве4ер.А майка даже я умориха там.След поставената диагноза ,която искаше допалнителни изследвания,4е небеше уто4нено каде е то4но рака-не и направиха нито едно.НЕ ИМ СЕ ЗАНИМАВАШЕ.ЕДНА МЪРЛА РЕШИ 4Е Е ОТ ГАРДАТА И ПУСНА ХИМИЯ ЗА ГАРДА ,БЕЗ ДА Е ОТ НЕЯ.ТАЗИ МРЪСНИЦА-ДР.МАЯ ВЪЛ4ЕВА ДОПРИНЕСЕ ЗА СМЪРТА НА МАМА.ПО КЪСНО Я УВОЛНИХА

ТАКА 4Е БЯГАЙ ОТ ТАМ...



Тема Re: рак бял дроб [re: misticna-toni]  
Автор 1936manjana (непознат )
Публикувано09.05.08 23:02



много съжелявам за загубата ти, мила

,точно заради това пословично държане на българските медицинско-търговски служители се опитвам да придобия най-голяма информация за всички болници и доктори в БГ . И аз бях изключително разярен от отношението на всички в хирургиите, но заради баща си гледам да не се създава много враждебна и негативна обстановка, въпреки че и той се изнервя много лесно от бездушието и непрофесионализма. Все пак ще постъпим планово във Втора база на първо време и като разбера какви вливания ни назначат ще се допитвам до д-р Балева от Първа база, която ми направи доста добро впечатление с човешкото си отношение и всеотдайност.



Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор 1936manjana (непознат )
Публикувано10.05.08 22:38



на баща ми от два три дена почна да му тече кръв от носа - знам че всяко кръвотечение не е нормално, но особено при неговия случай(рак на белия дроб) въз основа на какво ли може да се дължи? Ако някой има няква представа нека пише,моля. Планово го приемат в онкото в Пловдив във сряда, но все пак се притеснявам....





Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.05.08 08:30



Измервате ли му редовно кръвното налягане? Понякога кръвотечението от носа може да е свързано с него.
Поне да го елиминирате като възможна причина.





Тема НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: 1936manjana]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.05.08 09:37



Тя е поместена в един руски сайт за излекуван случай от рак на белите дробове с билката БУЧИНИШ.
Написана е от една жена, помогнала с нея на съпруга си:

„Всеки ден съпругът ми приемаше бучиниш 1 час преди храна. Лекуваше се 240 дни.

Пиеше така: от 1 до 40 капки и после обратно – до 1
От 1 до 13 капки – в 100 мл вода
от 13 до 26 капки – в 150 мл вода
от 26 до 40 капки – в 200 мл вода.

После – 1 месец почивка. След 2-3 месеца курсът на лечение с бучиниш трябва да се повтори – 1 опаковка се накисва в 200 мл спирт (76 %) 13 дни.

Наред с това, непрекъснато четях „Отче наш” и прекръствах мъжа ми, а в Божия храм поръчвах молебени за здраве.

Когато направиха рентген, лекарят остана изумен, че са останали само уплътнения в белите дробове."

Тук искам да добавя мнението и съвета на известния фитотерапевт Владислав Александрович Нерезов. Той смята, че злокачествените тумори не могат да се излекуват само с едно лекарство, затова те трябва да са минимум три (напр. бучиниш, змийско мляко и аконит). И тъй като чувствителността към природните лечебни отрови при различните хора е различна, преди началото на лечението, той препоръчва да се направи тест за индивидуална поносимост: на чаша вода се слага една капка сок от бучиниш, змийско мляко или аконит (важно е да се направи проба с всеки разтвор поотделно!). Една чаша трябва да се изпие в рамките на дванадесет часа. Ако всичко е нормално, на следващия ден се разтворя същата доза препарат, но вече в половин чаша. Също се изпива в рамките на 12 часа. Ако отново всичко е нормално, на третия ден дозата се разрежда в четвърт чаша и отново се изпива в рамките на 12 часа. Ако не се появят болки, виене на свят и слабост, може да се премине към лечение.





Тема Re: рак бял дробнови [re: *jull**]  
Автор 1936manjana (непознат )
Публикувано11.05.08 20:03



ами честно казано не - ще го мерим занапред, но просто не се бях сетил

, толкова много инфо опитвам се всичко да запомна и приложа но нейсе



Тема Re: рак бял дробнови [re: 1936manjana]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.05.08 22:45



Така е, затова е най-добре да се състави график на всичко, което човек смята да прави и после да я кара по списъка!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.