Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема anticancer-bg- кои са те?!?нови  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 16:26



Имам един въпрос- наскоро попаднах на сайта anticancer-bg, където г-жа Банова съставя на пациенти индивидуални диети и дава съвети относно лечението на имунни и онкологични заболявания. Никъде обаче, не пише тя да е медицинско лице? В същото време упорито твърди, че в Българияо няма лекари, които могат да помогнат на онкоболните така както тя?!? Направи ми и впечатление, че във форума на сайта се появи информация за новооткрития център по имунотерапия на рака качена от участник и информация да доц. Тимчева от онкологията и химиотерапията, като тази тема беше мигновено изтрита! Някой знае ли кои са тези хора и дали предлаганите от тях лекарства имат ефект върху имунната система и най-вече компетентни ли са да лекуват онкоболни!!!



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: Пeтя]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 21:02



Преди няколко месеца мед.сестра,която слагаше инжекции на сина ми,ни каза за г-жа Банова.Г-жа Банова е бивша онкоболна,написала е книгата "Ракът ме целуна".Обадих и се,за да регестрираме сина ми за ваксината Коули.Тя обещаваше,че в най-скоро време ще получи разрешение за безвъзмездно дарение на тази ваксина от Канада.Тази ваксина можела да помогне на много хора които са в последен стадий на всички ракови заболявания.Но досега няма резултат,което ме навежда на мисълта,че фондацията на госпожа Банова събира само пари.После прочетох за трансфер фактора и и се обадих да попитам как можем да го закупим.Тя ми обясни,че някакъв руснак,който се занимава с лечение на раково болни може да ни го изпрати от Русия.Дъщеря ми,която е студентка в Германия,намери по интернет трансфер фактора и го купихме.Писах във форума как могат да си го закупят хората.Неизвестно защо това не се хареса на госпожата и всичко което пишех и исках да помогна с каквото мога,беше изтривано.Една жена,която живее в Канада също беше писала,че иска да помогне.Но там не може да пише и да помага никой друг,освен г-жа Банова.Там всичко се изтрива.Не разбирам как и с какво тази фондация помага на онкоболните.



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: Dobi]  
АвторAйpa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 21:39



Откъде го закупихте Трансфер Фактора,моля те кажи.Дай ми сайт.



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: Пeтя]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 22:08



Споделям мнение тук по настояване на мой пациент! По въпроса за г-жа Банова: тази жена не е лекар и е некоректно да изписва каквото и да е лечение или диета! Моето лично мнение е, че тя е по-скоро опасна отколкото полезна на болните с онкологични заболявания! Като научен и организационен секретар на Института по имунотерапия на рака тя ме потърси на много ранен етап от създаването му като се опита по непочтен начин да заблуди и саботира ръководството на Фондацията създала института! Трябва да призная, че и аз лично бях заблуден и сигурен в добрите и намерения и желание да съдейства. За съжаление се оказа, че единствената дейност, извършвана от фондацията на г-жа Банова е търговия с хранителни добавки, често пъти некомпетентно дозирани и неправомерно назначени. Неведнъж съм се опитвал да обясня на г-жа Банова, че при наличието на разрешени за клинично изпитване варианти на ваксината на Коули е безмислено да се обещават на хората полулегални доставки и приложението им в съмнителни "клиники" при почти домашна обстановка! Разбира се тази дама не се отказа от полулегалната си дейност и рекламиране на въпростия продукт. Смятам, че не е необходимо да влизам в повече подробности и пожелавам на всички пострадали от най-страшната болест- успешна и безболезнена терапия!



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: Aйpa]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 22:36



http://www.transferfaktor4life.de/transferfactor/index.html
От този сайт дъщеря ми го поръча .За раково болни се препоръчва Transfer Faktor Plus i Riovida.



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано07.05.08 23:06



Здравей д-р.
Радвам се, че се включваш в нашия форум. Определено имаме нужда от повече лекари тук. Доколкото разбирам работиш в областта на имунологията и ще се радвам, ако поговорим малко повече за имунотерапията, дори и тя да е в зародиш все още у нас. Имахме тук темичка за имуностимулаторите, но определено не писахме много в нея. Моля те д-р за малко съвети в тази област, ако трябва ще отворим нова тема за имунотерапията.
Благодаря ти, че си тук и добре дошъл!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: д-p]  
Авторfeniks_m (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 13:59



Аз познавам г-жа Банова и мисля че нейните мисли и желание да помага не са лоши. Тя е журналист и оперирана от рак на гърдата преди повече от 10 години Относно препоръчваните добавки и диети от нея - тя има племенник,лекар,който е съосновател на Неогенезис, и предполагам,че се съветва с него.
Всеки трябва да прецени сам дали да използва препоръчаното от нея.
Относно сайта -мисля,че има много полезна и подробна информация. Аз лично чета информацията,но не съм използвала нейни диети или добавки.



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:42



Е малко време се намери да отговоря. Трабва да предупредя, че ми е доста трудно да пиша, защото времето е много лош враг

, когато го нямаш! За имунотерапията- нещата доста напреднаха и вече колеги, от които зависят много неща, но смятаха, че България е твърде бедна, за да се прави тук високотехнологична медицина, започнаха да променят мнението си. По въпроса може да се говори много, защото ежедневно излизат нови и нови резултати. Ще се опитам да намеря малко време да отговоря на неща, които Ви вълнуват, може би в нова тема. Правя забележката, че нямам нищо против госпожата, за коята става въпрос в тази тема, но съм резервиран предвид сериозните "издънки" от нейна страна
На всички участници във форума желая преди всичко здраве!



Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!? [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано09.05.08 21:16



На повечето от нас ни е кът времето. Но ще се раздваме, ако намираш време и за нас понякога. Когато решиш да пишеш, направо отвори нова тема "Имунотерапия" и пиши там, за да не я отварям предварително.
Имай предвид, че не се нуждаем от научни трудове, а простички съвети за повишаване на имунитета, видовете препарати, които бихме могли да намерим на пазара, новости в световната практика в тази област и др.подобни. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: anticancer-bg- кои са те?!?нови [re: feniks_m]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:33



Аз също познавам г-жа Банова чрез БТА и смятам, че не е лош човек просто е психически много зле и затова вече не е журналист- категорично не е в състояние да бъде обективна и постоянно прави гафове! Не е за пренебрегване, че прави не лоши преводи, така че ако Ви предоставя информация от чужди източници може спокойно да я ползвате като изключите личните съвети! Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.