Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: lumixx]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.04.08 13:29



Юлче разбирам напълно мъката ти и страховете ти и отчаянието ти.Преминала съм през това.Загубих за един миг здравия си и жизнен съпруг/спукване на аортата/.Ей така докато изпращаше гостите ни на прага на вратата падна и не стана вече.Две години след това ми откриха рака.И сега се боря сама и с пболестта си и с мъката си по съпруга и с раздялата си с децата и и и.Бъди силна мила,много силна само това можем да направим,нищо друго.Бъди до него,дай му много любов и обич.Спомняйте си хубавите мигове,планирвайте бъдещето на внучката.Нека той като мъж да се почуства обичан и спокоен.Давай му всичко,което Джул ти е писала,да няма отчаяние,а вяра ,само вяра-било то и в невъзможното.С вяра всичко става възможно!Обичаме те и сме насреща за всичко,което е по-силите ни!С теб сме!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.04.08 15:29



Юле, много съжалявам за тази диагноза. Прегръщам те! Ще се борите. И ние тук ще помагаме.



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: юлия 48]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 16:11



Трудна работа... Една пациентка ми беше казала "Док, трудно е да се бориш с живота, но не може и да се сравнява дори с това да се бориш ЗА живот". Едва ли мога да кажа нещо полезно, но не пропускай в никакъв случай да си говориш с него всеки ден за всичко, което искаш да му кажеш. Не отлагай за после, утре или някога.



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
Автор _mariana (Манка)
Публикувано14.04.08 17:05



Юле, толкова ми е мъчно като те чета...чела съм те и от преди...
Просто като съвсем страничен човек, който не познаваш се чувствам толкова безсилна да ти помогна, а така исках да мога да направя нещо по някакъв начин

Обичай го само всеки миг.....



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: MD]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.04.08 17:09



Благодаря ви хора за всичко,знаете,че преди осем месеца се случи нещо .........
много страшно,борихме се всички заедно ,направихме дори и невъзможното,а сега пак отново и отново този АД,тази мъка


ОБИЧАМ ГО МНОГО,ВИНАГИ СМЕ РАЗЧИТАЛИ ЕДИН НА ДРУГ ,НИКОГА НЕСМЕ СЕ РАЗДЕЛЯЛИ,СПОДЕЛЯЛИ СМЕ И РАДОСТИ И СКЪРБИ ,И БЕДИ И НЕВОЛИ,СЪПРУГЪТ МИ Е ЕДИН ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК ,ЛЮБЯЩ И ПРЕДАН.
ВИНАГИ СМЕ СИ СПОДЕЛЯЛИ ВСИЧКО,А КОГАТО СМЕ ИМАЛИ РАЗЛИЧИЯ ,СМЕ СЯДАЛИ НА МАСАТА НА ПРЕГОВОРИТЕ,И ТАКА СМЕ УРЕЖДАЛИ НЕЩАТА.ТОЙ Е МОЯТА ОПОРА В ЖИВОТА,АЗ СЪМ СРАСТНАТА С НЕГО.
ХОРА,МНОГО МИ Е ТЕЖКО И ТРУДНО.
СЪПРУГЪТ МИ Е МНОГО ДОБЪР ЧОВЕК,АЗ ,АЗ СЪМ ЛОШАТА,АМА ТО САМО НА ДОБРИТЕ ХОРА СЕ СЛУЧВАТ ТАКИВА РАБОТИ
КАК НЕМОЖА НА МЕН ДА МИ СЕ СЛУЧИ,АМИ НА НЕГО,ХОРА ИСКАМ ДА УМРА РАЗБЕРЕТЕ НЯМА ЖИВОТ НЯМА НИЩО НЯМА БЯЛА ЛЯСТОВИЦА
ОЩЕ КОГАТО РАЛИ МЕ НАПУСНА ОТ МЕНЕ НЕЩО СИ ОТИДЕ ИСКАМ ДА СИ ОТИДА ПРИ НЕЯ ..... ДА АМА НЕ ЕТО ПАК ОТНАВО И ОТНОВО .....ДОКОГА НЕЗНАЯ
И НИКОЙ НЕЗНАЕ
ХОРА НИКОЙ НЕМОЖЕ ДА ЗАМЕСТИ НИКОЙ НИТО ДЕЦАТА НИТО ЗЕТ НИТО ВНУЧКА
ДА СЕ БОРИШ ЗА ЖИВОТ........КАК .....ДОКТОРЕ?
БОРИХ СЕ ДО ПОСЛЕДНО И ТЯ СИ ОТИДЕ ВРЪЦЕТЕ МИ ,НИКОЙ НИЩО НЕМОЖА ДА НАПРАВИ
ТРУДНА РАБОТА, ........... ЗНАЯ ДОРИ НЕВЪЗМОЖНА,ОСОБЕННО ПРИ ТАЗИ НЕГОВА ДИАГНОЗА

НО КАКВО ДРУГО МИ ОСТАВА ДА СЕ НАДЯВАМ НА ЧУДО И НА ХИМИЯТА ТА В ТОЗИ РЕД НА МИСЛИ АКО НЯКОЙ Е ПРАВИЛ ВЛИВКИ С ГЕМЗАР ДА ПИШЕ ЗА СТРАНИЧНИТЕ ДЕЙСТВИЯ.
БЛАГОДАРЯ ВИ ,ЧЕ МЕ ИЗСЛУШАХТЕ
ХОРА МОЛЯ ВИ НЕМЕ СЪДЕТЕ СТРОГО,ПРОСТО МНОГО МНОГО МИ Е ЗЛЕ



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
АвторБиBи (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 18:10



Юле,
днес си мислех за теб и за това, което си писала, и за Рали, и за всичко през което минаваме....

Други думи не ми идват освен,

Кураж и нека Бог да е с теб и твоя съпруг!!!!

От сърце те прегръщам!!!!!

БиВи



Тема Юленови [re: Юлия 48]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 18:17



Юле, пет пъти четох датата на поста ти и си мислех, че бъркам нещо и че това е 07 или 06 година, дори презаредих страницата,за да съм убедена, че пишеш ти!
Не мог да повярвам, сърцето ми е свито , не искам да повярвам, че това може да ти се случи!
Знаеш ли, ена сутрин плаках с глас, когато четох твоите постове. Беше към 4 и аз плачех с глас. Не знам и как да ти дам сили, освен да ти кажа да се борите и да не се отказвате в никакъв случай! Бъдете силни!!!
опитай се мислиш позитивно и да даваш сили и на него и не се отказвайте в никакъв случай!!!
ако аз персонално мога да ти помогна с нещо или да ти донеса нещо от Германия, кажи и не се притеснявай!!!
Юле, не мисли, че няма бяла лястовица, твоето внуче, твоят съпруг, ти самата вие сте страхотен отбор и ще се справите!!
Днес вали дъжд, дано всичко мине благополучно, като на вода да се изчисти всичко и да се радвате на мъничкото!!



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗАнови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано14.04.08 18:27



Пак съм тук,забравих да ви кажа за препоръките на СОФ.ЦЕНТЪР ПО ФУНГОТЕРАПИЯ-препоръки за хранене
ДОБАВКИ-ЛЕНЕНО МАСЛО 3 ПО 1-2 ЧАЕНИ Л. ПРЕДИ ЯДЕНЕ
СЕЛЕН ОТ 200 ДО 500 МИКРОГР. ДНЕВНО С ХРАНАТА
СРЕБЪРНА ВОДА 3 ПЪТИ ДНЕВНО ПО 1 ДО 5 СУП. Л .ПРИЕМА СЕ ОКОЛО 90 МИН СЛЕД ЯДЕНЕ.
БИЛКИ- БРЕЗА,ЕХИНАЦЕЯ,КОРЕН ОТ РЕПЕЙ,ГЛУХАРЧЕ,ЧЕРВЕНА БОРОВИНКА,РЕЗЕНЕ,ЛИВАДНА ДЕТЕЛИНА
ЗАПАРКА ОТ СМЕС ОТ СЕМЕНА ОТ ЛЕН,КОНОП И БЯЛ ТРЪН ПО РАВНИ ЧЕСТИ
ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ -БЕТА КАРОТИН ОТ 2 ДО 10 МИЛИГР ДНЕВНО ВИТАМИН А
ВИТ Д. ВИТ В15.
ДРУГИ ДОБАВКИ- коензим Q10-90 мг.дневно -подобрява клетъчното дишане
мелатонин 2-3 мг. дневно
други добавки -котешки нокът,жен шен с пчелно мличеце,сироп от плодове на червен бъз,рибено масло
книги - хранене и рак,антираково хранене,книга за здравето на П.ДЪНОВ
ВСИЧКО МИ Е ЯСНО И ЗА ХРАНАТА И КОЕ ТРЯБВА И КОЕ НЕ ТРЯБВА.
ОЩЕ СМЕ НА ФАЗА МИСЛЕНЕ, ДАЛИ И КОЕ ДА ЗАПОЧНЕ ДА ПИЕ ,И ВЪОБЩЕ ДАЛИ ЩЕ ПИЕ, ОЩЕ НЕ ЗНАЯ???????
ЗАСЕГА СИ ПИЕ ЛЕКАРСТВАТА,И СОКА ОТ МОРКОВИ,НО СЕ НАДЯВАМ В СКОРО ВРЕМЕ С ОБЩИ УСИЛИЯ ДА ЗАПОЧНЕ ДА ПРИЕМА НЯКОЙ ОТ ТЕЗИ НЕЩА ТОВА Е.



Тема До Юлетонови [re: _mariana]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 18:43



Юле, просто не знам какво да кажа - наистина не е честно и е жестоко - човешката душа си има граници, не може само удар след удар.. Знам, че и сега ще се бориш, както се бори и за Рали!
Пиши ми на личния мейл - gali4pb@abv.bg - каквото мога ще ти казвам и ще помагам - ще ти напиша и телефон - ако решиш да ми звъннеш - наистина искам да помогна! Предлагат ли операция или първо химиото с Гемзар - при операцията дори и да не махат тумора и лезиите, могат да сложат анастомоза, за да облекчат храненето, жлъчните пътища и самия панкреас и най-вече могат да изрежат нервните окончания около панкреаса, за да няма болка - при мама не можаха, защото туморът беше много голям и обхващаше вена-порте...
За болките - видях, че вече сте на Трамадол - той на мама не й действаше, напротив даже много по-ефикасен беше Сулпадин - разтворими таблети - продават се свободно в аптеките - около 5 лева е опаковка с 12 броя - на мама й действаха много по-силно, отколкото Долтарда и DHC например, които са си чиста проба опиат.
Креона го взимате заради панкреаса, а Пробитора заради черния дроб, нали? много добре е да даваш и от панкреасните ензими на фирма Аква Сорс - заедно с Креона - ефекта е още по-добър.
Важно е да следиш 2 неща - за поява на асцит - подуване на корема, то всъщност първо се почва леееекичко от глезените и слес това става неуправляемо събирането на течност в корема, краката и въобще навсякъде. Затова превантивно трябва да даваш за обезводняване Спиронолактон - без рецепта от аптеката - хапчета от 50 мg за начало - даваш по 2 или 3 на ден, вече ако имаш съмнения за подуване можеш да почнеш по-якия диуретик Флурантрил - по 1 хапче през 2-3 дни.
Другото нещо, което е важно, е кръвното - пада драстично при рак на панкреаса - дори и при дългогодишни хипертоници - мама стигна до 60/40, а при падане на горната граница под 60 има опасност и от отказ на бъбреците и въобще...
За храната ти си знаеш. Аз давах и течна венозна храна за вливане Липофундин - много богата на белтъчини, като се влива задължително заедно с разтвор Левулоза - писах за тях в друг постинг. Можеш да я купиш общо-взето само от аптеката точно срещу входа на ВМА - зад автобусната спирка - става без рецепта - пъръчваш и на другия ден отиваш да си я вземеш - общо двете банки са около 35-40 лева, но наистина са много калорични и ефективни -трябва да се вливат двете в обща система - ако решиш да ги купиш - пиши ми да ти кажа как трябва да се свържат точно системите за вливане!!!
По време на храна давах и по 2 перлички рибено масло на перлички - от българското - много важно е за сърдечния мускул, а повярвай ми, сърцето ще има нужда от помощ, когато се почнат силните обезболяващи.
Пиши ми дали мъжа ти е диабетик и ако е - дали е на инсулин? не знам дали при всички е така - мама беше на инсулин и лекарствата доста влияеха на захарта - често падаше драстично - на няколко пъти сменяхме единиците инсулин и въпреки това на 2 пъти изпадна в хипогликемия - затова, ако е диабетик, следи още по-често захарта!
В момента не се сещам друго, освен едно, че силно, силно те прегръщам, Юле!!!
Галя



Тема Re: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА [re: Юлия 48]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.04.08 19:30



Мила Юле, много е трудно да се намери обяснение и думи за това, което ви се случва...само искам да знаеш, че и аз мисля за вас с всичката положителна енергия, с която разполагам. Ако мога и с нещо друго да помогна...ти само кажи...

Но този път всичко ще се оправи! Всичко ще бъде наред!Ще си се гледкате дъъъълги и радостни години. Вярвай! Само трябва малко търпение. Мъничко само за да преминете заедно през това!

Силно те прегръщам и вярвам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.