Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гасне една огромна и прекрасна душа!нови  
Автор ZvezdenDazd (optimist :))
Публикувано10.04.08 09:07



Мили хора,

За първи път влизам във вашиятклуб. Надявам се да не ме разберете погрешно и някой да не бъде засегнат. Жалко,че поводът за да съм тук е най-тъжният за мен! Имам най-прекрасният другар, МОЯТА ЛАРА! Тя е най-прекрасното животно което познавам, огромо любящо сърце, нежни очи, душа камбана! Тя е моето ВСИЧКО! Лара е 10 годишна ротвайлерка с ангелска душа, кротък и благороден характер, тя е прекрасен ЧОВЕК, не сърдете за определението Човек, за мен тя е това. За съжаленеие нейната свещичка догаря.... ракът я покоси . Моля Ви молете се за нас. Тя го заслужава! ОБИЧАМ Я!


П.С. Имам едно шише Artemisinin, зная че не може да стигне за Всички, но все пак ако някой има нужда от него нека ми пише: radeva@esiholdbg.com



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: ZvezdenDazd]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.04.08 10:33



Мила, аз също обожавам кучетата! Но нека да спазваме тематиката на клуба. За кучета има отделен форум. Достатъчно сме стресирани за да ни шашкаш с такова заглавие. Разбирам мъката ти по домашния любимец и все пак.....

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 10.04.08 10:35.



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: ZvezdenDazd]  
Автор verona (непознат)
Публикувано10.04.08 12:30



Разбирам те и ти съчуствам много, наскоро аз загубих своята любимка; ще ти пиша на имейла, за да не дразним излишно модератора



Тема Re: До Модераторанови [re: ZvezdenDazd]  
Автор ZvezdenDazd (optimist :))
Публикувано10.04.08 13:12



Изключително много уважавам всички и се отнасям с огромен респект към случващото се тук. Не исках да да прозвуча грубо и грозно. Просто нямам никой друг на този свят с когото да споделя мъката си. Тя е единственият ми приятел. А и исках да помогна, дори и за това писах и в следващата тема. ако сметнете за по-целесъобразно, бих Ви помолила да изтриете темата. Не искам да наранявам и без това изстрадалите души на хората, които посещават този клуб! Благодаря на Всички за съчувствието и добрите думи. Дано всеки от Вас има добрият късмет и чудото да бъде с Вас!



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: ZvezdenDazd]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 17:32



може би е крайно време да се замислиш че е добре да се сдобиеш с прекрасен другар от твоя биологичен вид.

всяка загуба на близко същество е тежка. но е крайно егоистично е да използваш този форум като кошче за душевни отпадъци, може би ще е добре да се замислиш и за това.

Весела е твърде толерантен човек, за което искрено и се възхищавам.



Тема Моля модератора да изтрие темата!нови [re: edno momiche]  
Автор ZvezdenDazd (optimist :))
Публикувано10.04.08 22:00



Моля още веднъж за извинение, колкото и цинично да звучи това. Моля изтриите темата ми, не искам никого да огорча, просто исках да споделя с някой който би ме разбрал. Не бих искала с дълги писания да пиша защо съм сама и защо само ТЯ е моят другар. Простете ми! Болката на всички тук е безграничная...! Но нека злобата не бъде движеща сила.

Нека има светлина за Всички!



Тема Пиши ми ако искаш [re: ZvezdenDazd]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 23:17



Мила,пиши ми ако искаш на мейла .Ние преди година също загубихме ротвайлерката си заради рака,малко преди нея и мен ме сполетя тази коварна болест.Ако искаш пиши ми todorg1@yahoo.com .Az sym Mariya



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: ZvezdenDazd]  
Автор Neli_S ()
Публикувано11.04.08 11:29



Здравей, искрено ти съчувствам за болката която преживяваш! За съжаление страданията на кучетата, както и тези на хората, са много сходни в жестокостта си. За мен е нелепо да се определя клуба на раковоболните само за хора, животните страдат не по-малко от нас, страданията им дори са още по-страшни защото малцина са стопаните, които полагат човешки грижи за тях. Може би само в едно отношение хората сме ощетени - за нас няма евтаназия, друг е въпроса и тя доколко е хуманна. Аз се боря за живота на майка си, която е с много напреднал рак , но съм минала и по твоя мъчителен път - когато вече не можеш да направиш нищо за четириногия си приятел. Безпомощността и отчаянието са толкова силни и ако можеш да намериш утеха в нещо, тя е само в спомените - колко много ти е дало животинчето, в каква невероятна хармония сте живели, колко радост ти е носило общуването с него. Имам една приятелка професионален преподавател по астрология, която ми каза, че домашните животни много често поемат върху себе си болестите, предназначени за стопаните им. Няма да се впускам в излишни обяснения, от опит само мога да кажа, че в това твърдение има много истина. И все пак искам да ти кажа, знаейки какво преживяваш, че има и по-тежки изпитания в живота. След време сигурно ще си вземеш едно малко сладко кученце, ще му дадеш цялата си любов, неминуемо ще мислиш и за Лара, дори може на моменти да ти се струва, че сякаш я предаваш обичайки малката муцунка... но с времето спомените ти за нея ще стават малко по-неболезнени... Тя ще си остане в сърцето ти разбира се, но ще преживееш същите хубави години с новия си любимец. А когато губиш близък човек, родител, съпруг, не дай си Боже дете, никога вече няма да е същото. Няма да има кой да те посрещне в къщи, да те нахрани с майчините гозби, да те пожали, че си уморен, да ти каже нещо простичко мъдро. Най-съкровените думи - мамо, тате - ще използваш само в минало време, защото няма да има към кого да се обърнеш с тях. Тези хора никой повече в живота ти няма да замести.
И все пак мъката ти по близко същество не е душевен отпадък. Жалко е, че страданията, които ни срещнаха в този клуб, не ни направиха по-толерантни и състрадателни. Опитай се да бъдеш малко по приземена, трябва да устоиш на тази превратност. Всичко в живота ни има начало и край. Не можем да разберем Божията промисъл, правим всичко, което е по силите ни, но друг решава. Както често ми казва един приятел - примири се, с примирението ще дойде и помирението - с теб самата, със света в който живеем.
И още нещо ще кажа: успешното си лечение ние хората в много голяма степен дължим на животните! Тези лабораторни животни, които са „третирани” по най-жесток и ужасен начин, за да могат човеците да лекуват болестите си, потентността си, пърхота и пъпките си. А после са изхвърляни като биологичен отпадък.
Би ли казала по какъв начин си се снабдила с Artemisinin, установила ли си положително влияние от прилагането му, къде е локализиран процеса при Лара?



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: Neli_S]  
Авторverona (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 19:48



Браво за тези думи! Най-после да чуя смислени думи по повод проблема с Лари.Това, че животните поемат често болестите на стопаните си мисля, че е абсолютната истина. година, след като бях оперирана от рак на гърдата , при моята котка се появи същия проблем и не можахме да я спасим. Аз също мисля, че хората в клуба трябва да са по-толерантни към всяко мнение. Болестта ни трябва да ни направи такива. А не да се съветва авторката на постинга да замени кучето със същество от "твоя биологичен вид"!



Тема Re: Гасне една огромна и прекрасна душа!нови [re: verona]  
Автор verona (непознат)
Публикувано11.04.08 20:02



И още нешо: когато през 2003г. внезапно ме сполетя тази беда, от САЩ ми изпратиха много неща за лечението, вкл. материали, в които срещнах резултат от едно изследване. В него американски изследователи твърдят, че отглеждането на котка в къщи спомага много за благоприятното лечение при рак на гърдата. Доказваха с цифри и факти това твърдение. Действително моята котка ми носеше едно удивително спокойствие и вибрациите й от мъркането върху гърдите ми ( ако щете вярвайте), ми помогна да преодолея страха, напрежението и стреса. Котката ми почина на 16г. миналата година през октомври от рак на гърдата и не можах да я спася...
Та не трийте всички теми, които в момента ви се струват неуместни. Всичко е опит...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.