Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: nakata78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.12.10 22:50



Сега ще ти отговоря наката78. Тук споделяме своя опит в морето от добавки, билки и всичко за каквото се сетиш. Експериментираме на собствен гръб. Никой тук не възхвалява тази или онази добавка, просто защото не е пил само нея и не може да каже дали е помогнала точно тя. От цялото споделяне с Джул сме събрали най-важното в две теми на първа страница - Справочник и Алтернативи. Във втората има тема, която можеш да разгледаш и избереш какво да прилагате.


Кое точно и дали ще помогне, никой не може да ти гарантира. Това не пречи да продължавате да търсите, но решенията и отговорността си е ваша.
Убедих се, че всичко е строго индивидуално, успех от сърце!
п.п. Ако се чувства добре от гъбите и имате средства може да ги давате.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: Buba67]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.10 00:12



благодаря много за информацията,желая успех и на вас и на всички сблъскали се с коварната болест!



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: Buba67]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано01.02.11 16:38



Малко ми е трудно да се ориентирам в клуба,но ми се струва най-добре да пиша тук.Има ли някой на който са му останали шийтаке,които са на сносна цена и може да ми ги изпрати,ама истински гъби или капсули със стрита гъба,а не тези с многото добавки,.Аз цял ден се ровя и още не съм поръ'ала,сигурно,защото съм много уплашена и не знам какво да правя.Ако има някой ,нека ми пише.



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: desi_2008]  
Автор Ру ()
Публикувано01.02.11 17:26



Сушени шиитаке (цели гъбки) има по китайските магазини и в супермаркети Пикадили (обикновено с име "Сян Гу" или "Китайски Ароматни Гъби"). Около 5-6 лв за 100 гр, стигат за месеци.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: Ру]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано02.02.11 14:35



АЗ СА СЪЖЕЛЕНИЕ ВЕЧЕ СЕ НАБУТАХ И СИ ПОРЪЧАХ ОТ ТХТ 21,КАПСУЛИ ОТ ПО 200 МЛГ.САМО НЕ ЗНАМ ПО КОЛКО КАПСУЛИ СЕ ПРИЕМАТ НА ДЕН ,ПРЕДИ ИЛИ СЛЕД ХРАНА.МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО ,ДРУГИЯ ПЪТ ЩЕ ПОТЪРСЯ В ПИКАДИЛИ,А АКО ДОТОГАВА ИМА НЯКОЙ ДА КАЖЕ ,КАК СЕ ПРИЕМАТ,ОЩЕ ПО-ДОБРЕ.



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: desi_2008]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано25.06.11 15:07



на мен ми харесва тази фирма,имам й доверие(ТХТ 21),купувахме няколко пъти от там добавки.
Интересна новина:синът ми е бил няколко дни в Китай и е питал в няколко магазина за гъби шийтаки,майтаки и рейши,като имаше и на английски названията и познайте какво стана?НИКОЙ не знаеше какво е това!!!направо не е за вярване!нямам никакво обяснение...



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.06.11 15:29



Защо не попитате в някой магазин с китайци как точно се произнасят тези названия? В т. нар. интонационни езици
(какъвто е и китайският) е напълно възможно да не разпознаят думата, дори ако само се произнесе с друга интонация.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: *jull**]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано25.06.11 15:47



сигурно си права,но вече е късно...странно,че 90% китайци не разбират английски,даже по хотели и ресторанти...като че ли тук намерихме един мъж,който развъжда тези гъби,като разбера точно,ще пиша тук,ако ви интересува.
В м-на ТНТ-21 продават тези гъби,ще опитам оттам да взема.Вече купихме там кверцетин,ай пи-6 и майтаке бета фактор,сега ги пие щерката.Просто мислех да опитаме ИСТИНСКИ,направо от родината,но...не успяхме...



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: leonidas22]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано25.06.11 16:23



Леонидас, имената на тези гъби са предимно японски. Например рейши на китайски е линг ши. Може би това е една от причините в Китай да не се сещат за тях. Да не говорим, че например кориолус и майтаке са естествени японски гъби, не китайски. В такъв случай се взимат латинските наименования

Змам, че в момента Шийтаке се произвежда в специален район в Малайзия /пих ги преди време и затова знам/.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от megolina75 на 25.06.11 16:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от megolina75 на 25.06.11 16:28.



Тема Re: шиитаке,рейши,мейтаке,кордицепс,агарик блазеинови [re: leonidas22]  
Автор whitelilly ()
Публикувано25.06.11 16:28



Продуктите на ТНТ-21 са добри според мен и не са скъпи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.