Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.02.09 00:14



Благодаря, Мими, за споделеното, както и за вниманието към мен! Надявам се да съм добре.

С Ходжкин съм запозната добре, защото преди години моят съпруг премина през него. Можеш да прочетеш за това във Визитника, както и да оставиш там своята!

Ще се радвам, ако продължиш да участваш в Клуба - не само в тази тема, но и в другите, в които си бъбрим, смеем, готвим...
Този Клуб е като самия живот - всичко има тук. Но е по-добър от истинския, защото в него всички сме приятели!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: *jull**]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 09:29



Надявам се всичко при вас да е наред.

както се казва -ако е рак-то да е Ходжкин.С удоволствие ще участвам вав всички клубове.Мерси *jull**.
А отностно Ходжкин бих собавила и още нещо много важно.PET/CT е изследването,което не само при Ходжкин,но и при всички ракови заболявания е много ,много важно.За Ходжкин се използвза при стадиирането или б началото,или по средата за рестадииране и е най-точното вазможно изследване.За съжаление в България PET има само в Тукуда и той не работи.Българската вазможност е сцинтиграфията,която дава фалшиви резултати и в двата полюса.PET/CT има в Турция-Истанбул,Румъния-Букурещ.Аз ходих в Германия-Лайпцих.цената там специално е много по-ниска за българи(1000 евро) Самото иследване е скенер с радиоактивно вещество ,което установява дали и до каква степен има ракови клетки из тялото.На мен ми го правиха след 4 блок ABVD.
Хубав ден на всички от мен!



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.02.09 11:09



По какъв начин точно се записа за ПЕТ-скенера в Германия и по интернет ли контактуваш с клиниката?
Ще се налага ли да правиш периодично ПЕТ- контроли и на колко време?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: *jull**]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 11:48



Ами при мен активност на заболяването нямаше още след 4-ти блок.По принцип PET се прави след диагностика е началото на лечение,т.е преди и в края,за да се видят резултатите от химиотерапията.При биохимична активност и ясно изразен скенер смисал от PET няма.По Интернет се сварзах (www.uniklinik-leipzig.com) и за сега при мен всичко варви гладко и не се налага.Там се свързах с професор Клуге,която е международен консултант именно за Ходжкин,живяла е в България и знае български.И така..





Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.02.09 12:51



Благодаря за информацията!
Колкото до контролните прегледи - как може по друг начин достатъчно достоверно
да се наблюдават рецидиви или метастази в най-ранния етап на появяването им?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: *jull**]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 19:55



Ами по принцип като няма биологична активност(утайка,фибриноген,LDH) смисъл.Иначе графия на бял дроб,ехография на коремни органи и биохимия на 3 месеца-това е достатъчно.





Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 20:31



Периодично трябва ли да се прави и скенер/имам предвид на 3 или 6 месеца/или биохимията и ехографиите са достатъчни?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: 4ere6ka]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 20:46



Достатъчни са-заболяване без биохимична акривност няма.





Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: 4ere6ka]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 10:52



За профилактичните прегледи все пак имат значение и хистологията на лимфома(вид),стадия и как си реагирала на лечението.Ако ми кажеш тези неща повче бих могла да ти кажа.Но при всички случаи при едно нормално протекло лечение(в сисъл без смяна на терапии),при нодоларна скрероза на хистологията на вазела,а не само и при нея(следят се най-вече тези с лимфоцитно изчерпване,макар че моя професор казва че хистологията няма значени я днешни дни,а само индивидуалният отговор) и при вече направени няколко профилактични нормални прегледа смисал пт скенер на 3 месеца няма-най-малкото и той носи облачване.Надявам се да няма нещо,което да те притеснява .Хубав ден!



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
АвторGabriela_D (Нерегистриран)
Публикувано10.02.09 12:21



Zdraveite! Az sum na 19g., otkriha mi bolest na hodjkin prez 2007, bqh vuv 2A klini4en stadii. Provedoh 10 kursa himioterapiq i 16 oblu4vaniq, lekuvah se v durvenica i sum mnogo dovolna ot otno6enieto i rabotata na lekarite i sestrite tam. Blagodarenie na tqh ve4e sum zdrava!!! Ostanaha mi dve opakovki natulan prokarbazin, ako nqkoi ima nujda 6te se radvam da pomogna! Mojete da se svurjete s men na tel. ******** ili na e-mail adres gabriella_16_@abv.bg, ot sofiq sum. Pojelavam na vsi4ki da budat mnogo silni, optimisti4no nastroeni i po-burzo ozdravqvane!



Редактирано от Buba67 на 10.02.09 12:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.