Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: 4ere6ka]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 09:56



Черешка, къде прави вливанията и кой лекар те наблюдаваше? Колко време мина след фенотипизирането и внасянето на епикризата в комисията по лимфомите, преди да ти назначат и започнат лечението? Благодаря предварително!



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Meчka]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 10:28



Всъщност не ми е известно някой от трите утвърдени режима - МОРР, ABVD, BEACOPP, да е по-ефективен от другите. Относно страничните ефекти и токсичността - това, което си струва да се отбележи е, че при пациенти, които биха искали да запазят репродуктивната си функция (т.е. искат да имат дечица) за препоръчване е режимът ABVD, който по-рядко я уврежда необратимо.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 10:49



Благодаря Ви, МД! Да, ние бихме искали да запазим репродуктивните функции на съпруга ми, доколкото е възможно.

А можете ли да коментирате за хематологичната лаборатория при 5 МБАЛ като място за провеждане на химиотерапията? Благодаря предварително.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Meчka]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 12:35



Нямам никаква представа.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
Авторgabriela_d (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 12:56



Каде е тази МБАЛ 5? Доколкото знам най-добрите места за лечение са СБАЛДОХЗ, раковата в Дървеница и ВМА. Колкото до духа, той найстина е най-важен, защото ако живеем със съзнанието на едвали не много тежко болни само ще ни бъде по-трудно. Моят корем е супер чувствителен и след терапия сутрин ми се гади по 2-3 дни и повръщам. След това нищо ми няма, не съм имала оплаквания, даже си имам коса :) (като момиче това ми беше един от най-големите страхове). Не пия никакви добавки. Имам си един метод, благодарение на който се чувствам доста добре, но едвали ще се приеме нормално от повечето пациенти, особенно от по-големите, ако някой има интерес бих споделила с риск, да ме сметнете за луда



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Meчka]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 13:28



Аз мога да коментирам лчението в новата клиника до 5 МБАЛ .Не съм доволна
не осигуряват нужните лекарства на болните препращат ги към други институции от където пък не им изписват нищо по разбираеми причини ,че болните не са им пациенти . Въртим се в омагьосан кръг вече 1 година Иначе условията вътре и отношението на персонала са прекрасни .Но никакви скъпи лекарства не се изписват за пациентите , независимо че са необходими.Освен познатите и стари такива.За 1 година нищо ново не чух, като лечение.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: sineoka]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 13:44



Синеока, да разбирам ли, че лекуващият те лекар е бил от тази клиника, или просто там си правила терапията? Аз все още не мога да разбера каква е точно процедурата тук - при който те лекува ли се прави терапията, или може и на друго място.

Ти какво си лекувала там? Чета, чета, и не мога да разбера кой е добрият специалист, който се занимава в болетта на Ходжкин в България. Нали всеки има някакъв научен и професионален интерес, а име никъде не изскача. За нас СБАЛДОХЗ не е вариант, защото става дума за възрастен, но се чудех дали има по-хубаво място от онкологията в Дървеница... Насочиха ни към мястото до 5 МБАЛ, но и за там отзивите пък не са добри...



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: 4ere6ka]  
Автор venessia (силна)
Публикувано02.04.08 22:43



Здравей,4ere6ka!Аз все още не съм започнала лечение.Ще се лекувам в Националния център по хематология,в понеделник започвам.Типът на лимфома е също като твоят-Нодуларна склероза.Стадият още не е определен.При мен подутите лимфни възли са на тимуса.Днес бях на скенер на коремни органи,като заключението на лекаря беше"липсват данни за ангажиране на абдоминалните органи и лимфните вериги от основното заболяване".Това,което ме притеснява и ме кара да мисля,че съм 3 или 4 стадий е един увеличен ингвинален възел,който сега сесещам,че съм имала от много време,но беше като малка пъпчица и аз си мислех,че е от стегнати дрехи или бельо,но сега се увеличи.
И аз като теб се чувствам много добре-жизнена,енергична.Ходя на работа излизам с приятели...Много ми е мъчно,че ще трябва да спра да ходя на работа...Никак не се чувствам болна,но лекарите казват друго

Означава ли че 6 курса на химиотерапия се карат за 3 месеца,колко продължи твоето лечение?Какво се случи с косата ти?
Благодаря ти преварително и тижелая много здраве,както и на всички тук,незнам какво щях да правя без вашите съвети и подкрепа!!!

Това,което не ни убива,ни прави по-силни

Редактирано от venessia на 02.04.08 22:50.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 00:05



Здравей Поли!Не искам да те отчайвам,но 6 курса не са в никакъв случай 3 месеца.1 курс се състоеше при мен от 2 вливания на всеки 2 седмици,което означава,че периодът на лечение е 6 месеца.При мен се проточи,понеже не винаги съм имала вливане точно на втората седмица,защото ми падаха левкоцитите,а те трябва да са в определени граници,за да се състои вливането.Налагало се е да отлагаме вливания,докато не се покачат до възможния минимум.И поради тази причина и поради факта че направих още едно допълнително вливане,при мен химиотерапията продължи около 8 месеца.Но така беше при мен.При други хора съм чувала,че са нямали такива проблеми с левкоцити,всичко е мн индивидуално.Не се притеснявай,важното е да не се предаваш и да не униваш нито за миг-всичко ше отмине...
Относно косата.....Не ми окапа цялата, но все пак опадаше понякога малко,но понякога доста.Налага се да ходя само с вързана коса,но това е защото не искам да се подстригвам късо,както всички ме съветват...Това е мой избор де.Но не съм си и помисляла за перуки и такива неща.В момента вече ми расте нова коса на местата,където е опадала....расте буйно...

Значително е пораснала за няколко месеца.Косата да не те притеснява в никакъв случай!
Аз когато започнах лечението,ходих и на работа и следвах.Отначало се справях,но постепенно започнах мн бързо да се преуморявам,а и това неразположение след вливане....И се наложи да напусна работа и остана само следването.Но ти трябва сама да прецениш,дали ще можеш да се справяш,как ще ти се отразява на теб лечението, аз познавам жена,която не спря да работи по време на лечението.В никакъв случай не трябва да оставяме стария си начин на живот,доколкото е възможно,разбира се,според мен.Но е истина и че е нужно спокойствие.
Ако искаш парати си skype,да си пишем,когато имаме време
Стискам палци при определяне на стадия !!!!



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 08:17



venessia, на какъв скенер определиха, че няма увеличени лимфни възли в стомаха? Както ти споменах (може и в другия форум да е било :)) тази болест се лекува еднакво успешно и в 3 и 4 стадий, поради високата чувствителност на този тип ракови клетки към химиотерапията. Защо да трябва да спреш да ходиш на работа? Ходи си, когато се чувстваш добре. Не е добре да се залежаваш.

Черешка, на теб не ти ли слагаха инжекции за повишаване на левкоцитите, или въпреки тях се налагаха отлаганията на вливания?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.