Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: besraboten]  
Авторwall-e (Нерегистриран)
Публикувано19.08.11 15:49



Искам на всички с Лимфом на Хочкин да кажа да не се предават никога.Моя приятел се завърна скоро от Франция отконтролен преглед.Пoради някякъв луд късмет,съдбата или да го нарека стечение на обстоятелствата преди около 2 години го вкючиха в списъка на чакащите трасплантация на стволови клетки и месец по-късно се е появил донор подходящ и замина за Париж.Замина без да знае ще се върне ли ,с всичките си страхове и рискове от облъчването , трасплантирането , после възстановяването и безкрайното чакане дали организма ще приеме траспланта или не. Сега 2 години по-късно туморните маркери са под нормата.Лекарите казват ,че всичко е успешно. Не спирайте да се на надявате, че някъде съществува човек, който може да ви помогне да се справите с болестта. Не спирайте да се борите.



Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИН *DELETED* *DELETED*нови [re: venessia]  
Автор fi88 (непознат )
Публикувано15.10.11 10:46



Мнението е изтрито от fi88

Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИНнови [re: fi88]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.10.11 11:08



Миличка, нямаш проблем с косата. "Коса расте, акъл не идва"

. Тя ще порасне по хубава и гъста, никога ли не си искала да се видиш с нова прическа? Сега е момента да експериментираш с визия. Само да ти кажа, че дължината на вливанията не влияе по никакъв начин на това дали ще падне косата или не. Това зависи от лекарството. Дано Мрън се включи да те поеме, тя е такова слънце, че повярвай ще забравиш всичко!
И да слушаш мама и да пиеш соковете.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИНнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.10.11 11:15



ЕКНА

Хеей, fi88,

Не във всички случаи на лечение капе. Зависи от лекарствата най-вече. Приятелите с Ходжкин ще ти кажат дали капе при обичайното лечение на този вид.

Но ти знаеш какво ще кажем за косата, нали

Това не може да е повод за страх. Признавам, че и мен в началото ми ставаше гадно от тая мисъл, но после ми стана интересно. Дългата и гъста коса премахнах с един размах при фризьора и няколко пъти си правих все по-къси прически. Стана ми интересно. Никога не бях толкова късо подстригвана. Харесах се. После, когато започна повече да капе направо си обръснах тиквето и отново се забавлявах с това. Приличах на Шиниъд О Конър. Оказа се, че имам красив череп Така, че много по-добре ще се почустваш ако обърнеш настроението в себе си - ако е страх нека да е смешен страх

Убедеността ти е паролата за достъп до здравето ти! Все пак, обаче, бих те посъветвала да слушаш лекаря си. Щом ти препоръчва ограничения значи има нужда от тях. Довери му се и се отдай на себе си изцяло!

Да, в този клуб състраданието, радостта от всеки нов миг и огромните дози вяра са истински и искрени на 100%.

А, така, пий си "гадостите", които всъщност са вълшебен лек! И леко и успешно лечение!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИНнови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.10.11 11:35



Здравей мило Фи88! И аз като Бубето и Екна, ще ти кажа ,че няма повод за притеснения относно косата ти. Ще израсне пак, даже и къдрава може да е. Екна не мога да забравя къдравата ти косица след химкото.

Фи,майчето ти забърква много важни гадости, без които не може. Пий си ги с наслаждение, чети си темата и другите общи теми, за да разбереш какви искренни приятелки сме ти и не ти мислим лошото. Попаднала си на верен клуб. Личи си,че си силно момиче и ще издържиш всичко. Пак ще завършиш, пак ще бъдеш предишната, само СПОКО!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИН *DELETED* *DELETED*нови [re: fi88]  
Автор fi88 (непознат )
Публикувано15.10.11 13:23



Здравейте наскоро ми откриха Ходжкин ,изчетох целия форум почти и нз да се плаша или да се успокоя.Всички пишат за лечение повече от 6 месеца а на мен ми казаха 6 месеца. Нашите ме заведоха в Турция за лечението т.к аз съм от Варна и тукашните лекари ,тези който са наистина добри са прекалено груби и арогантни.Близо 3 месеца ходих при различни лекари докато разберат какво ми е,тъпкаха ме с имуностимулатори и засилиха стадия без дори да го знаят . Диагнозата ми е Ходжкин нодуларна склероза 2 -3 стадий на А . Водят ме 3 защото на 5д скенера намериха много мъничко увеличение на кръста. Всички ме успокояват ,че са само 6 месеца а ако са повече. Тази година трябваше да съм абсолвентка и макар ,че лекаря иска да си замразя учението аз не смятам да го правя. Забрани ми да имам близък контакт с приятеля ми 6 месеца,еджа ли не да не се доближавам до хора ,за да не хвана някой вирус

Не ме е страх че няма да се оправя ,а какво ще ми се случи през това лечение и дали ще съм в състояние да си водя нормален както до сега живот. Първата ми ХТ мина и се чувствах както преди. Без никакви странични ефекти до момента ,а скоро ми е 2рата Майка ми ме тъпче с толкова неща като сок от зеле,от цвекло,магданоз,чай от коприва има ли шанс са няма странични ефекти от ХТ или това е само мит. Позната на майка ми е минала ХТ като ''кон'' така да се каже и всичко без никакви странични ефекти пиейки тези неща.



Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИНнови [re: flora bg]  
Автор fi88 (непознат )
Публикувано15.10.11 13:28



Благодаря flora bg :)) все още не съм много наясно с форума кое как е но се надявам бързо да го разгадая :)



Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИН *DELETED* *DELETED*нови [re: fi88]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.10.11 16:17



Миличка много "дали,дали,дали"...и Господ не може да ти отговори. Всеки е индивидуален и на всеки химкото минава индивидуално. Дано да си от тези, на които ще мине лесно. Чети в темата за химкото ще видиш страничните ефекти. Според мен се остави на лечението и не си задавай въпросите "дали"или "ако".По лесно ще ти е. Да сега наближават грипните епидемии,естествено е ,че трябва да се предпазваш от простуда и вируси. Само те ти липсват и се връщаш назад. Това е много сериозно, да не се разболееш от тях, докато се лекуваш.А дали ще са шест месеца или повече зависи само от твоя организъм и нагласа. Това е.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: ЛИМФОМ НА ХОДЖКИНнови [re: fi88]  
Автор cтaнucлaвa (непознат )
Публикувано08.03.12 12:10



Здравейте, мъжът ми е на 32 години, с Ходжкин, 4ти стадий, лекува се при др. Хрисчев. Дълго търсих информация за болници, лечение, алтернативи, но не намерих много отговори. Затова започнах блог, в който вкарвам различна полезно инфо за терапии, доктори, болници, емоцииhttpАко смятате, че ще ви е полезен, ето: http://canfight.blogspot.com/



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Паола Недялкова]  
Автор cтaнucлaвa (непознат )
Публикувано08.03.12 12:11



Здравейте, мъжът ми е на 32 години, с Ходжкин, 4ти стадий, лекува се при др. Хрисчев. Дълго търсих информация за болници, лечение, алтернативи, но не намерих много отговори. Затова започнах блог, в който вкарвам различна полезно инфо за терапии, доктори, болници, емоцииhttpАко смятате, че ще ви е полезен, ето:


Редактирано от Buba67 на 08.03.12 12:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.