Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
Автор venessia (непознат )
Публикувано29.03.08 13:43



В "Часът на мама" по БТВ имаше интервю с момиче,което също се е излекувало от Ходжкин и което когато са и открили болестта е било бременно и са я накарали да направи аборт по медицински причини.След леченито забременява и сега има едно прекрасно момченце.Това ми вдъхна голяма надежда,защото аз загубих бебчето си когато бях в 4 месец,а месец след това ми откриха и лимфома.Толкова много искам детенце,а се бях отчаяла,че след химиотерапия и евентуално излекуване шансовете ми да забременея са нулеви.Но явно има надежда...



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
Автор mpia (непознат)
Публикувано29.03.08 15:48



Поли няма да имаш никакъв проблем да забременееш и родиш своето детенце.
Само трябва да приключиш със лечението.
Успех.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: mpia]  
Автор venessia (силна)
Публикувано29.03.08 15:59



Дано те чуе Господ mpia ,защото това е нещото,което най-силно ще ми дава сили да се боря с болестта-шанса един ден да имам детенце.

Това,което не ни убива,ни прави по-силни

Редактирано от venessia на 29.03.08 16:01.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: venessia]  
Авторgabriela_d (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 16:26



В ИСУЛ се лекувам. Все още нямам назначена лъчетерапия, тя се прилага към края, всъщност зависи може да се редува с химиотерапията. Колкото до самата терапия тя е гадната част от болестта, ще ти бъде лошо за по няколко дни. На мен ми е било много трудно на моменти и затова е най-важно да си много силна психически и да осъзнаваш, че това е период от живота ти, през който просто ще минеш и ще се излекуваш



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: MD]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:20



МД, прочетох в друга част на форума, че сте лекар. Можете ли да ми кажете малко повече за имунивенитипизирането? Как презултатът от него би променил курса на лечение? Доколкото съм чела, използват се няколко утвърдени протокола за лечение. Да не би количествата на лекарствата в тях да се променят спрямо фенотипа? Благодаря предварително.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: gabriela_d]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:22



Габриела, с какви лекарства правите химиотерапията? Вие имате ли избор (ако нещо е препоръчително, но от здравната каса го няма)? Също така, поддържаща терапия за увеличаване на лимфоцитите правите ли? А лекарства за намаляване на гаденето препоръчват ли Ви?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Meчka]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:30



Здравей Поли!!!Аз съм на 21,и преди няколко месеца се преборих със същата болест,като проведох задължителните химио,-и лъчетерапии. В момента мога да кажа ,че съм много добре,всичките ми изследвания са мн добри,просто проведеното лечение даде изключителен резултат.
Не се притеснявай да попиташ каквото и да било,от личен опит знам че в такъв момент човек се нуждае от информация и подкрепа от хора,които са минали през този път,и идеално разбират ситуацията.....
Продължавай само на пред и никога не падай духом!!!!!!Всичко отминава!!!!!



Тема Re: до Полинови [re: 4ere6ka]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 14:40



Поли, много се радвам за теб!!

Питах Гариела, но и ти можеш споделиш -- с какви лекарства правихте химиотерапията? Вие имахте ли избор (ако нещо е препоръчително, но от здравната каса го няма)? Също така, поддържаща терапия за увеличаване на лимфоцитите правихте ли, наложи ли се? А лекарства за намаляване на гаденето препоръчаха ли? Благодаря предварително!



Тема Не до Поли, а черешканови [re: Meчka]  
АвторMeчka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 16:00



Черешка, много се радвам за теб!!

Питах Гариела, но и ти можеш споделиш -- с какви лекарства правихте химиотерапията? Вие имахте ли избор (ако нещо е препоръчително, но от здравната каса го няма)? Също така, поддържаща терапия за увеличаване на лимфоцитите правихте ли, наложи ли се? А лекарства за намаляване на гаденето препоръчаха ли? Благодаря предварително!



Тема Re: Не до Поли, а черешканови [re: Meчka]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 16:24



Здравей и на теб!
За химиотерапията мога да ти кажа ,че всичко ми осигуряваха от лечебното заведение,аз си набавях само абокати,лекопласти и т.н.Не съм сигурна че помня имената на всичко,което ми вливаха(трябва да погледна в епикризите)-сещам се за Дакарбазина,имаше и половин червена банка(не се сещам за име) и на мен ми вливаха и допълнително витамини и чисти банки.
Относно гаденето-биеха ми преди всяка терапия някакви спринцовки ,но нямаше никаква полза от тях,аз си мисля че нищо не може да помогне относно това гадене. Но това зависи от организма естествено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.