Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Паола Недялкова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.06.11 22:35



Здравей, наистина е ужас да се стовари изневиделица такава диагноза! Но "всичко е за хората", както се казва и трябва да се борим с всички сили. Не разбрах от постинга ти откога е заболяването на съпруга ти, потвърдена ли е диагнозата му поне от две места, какво лечение му предстои, как се чувства той самият и пр. Много е важно да се насочите към добри специалисти.

Надявам се, че в Клуба ще има хора, които да пишат, а може би си разбрала, че тук влизат и двама лекари-онколози, на които може да задаваш въпроси от областта на медицината.
Нека не забравяме, че и най-тежката диагноза може да се преодолее с много вяра, оптимизъм и мобилизация!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Паола Недялкова]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано02.06.11 14:49



Здравей,
и аз съм с Ходжкин, първо искам, ако мога да ти помогна да се успокоите, знам ужаса когато ти кажат диагнозата. И аз бях много, много изплашена, но с времето някак си намерих начин да гледам по друг начин на нещата и да се боря, за сега всичко върви по план, минах контролен скенер и той показа, че процесът е почти изчезнал, разбира се лечението ще бъде изкарано до край. Пиша ти това, за да ти дам малко кураж и да видиш, че нещата има начин да тръгнат към по-добро и да дойде оздравяването, в което не се съмнявам нито за себе си, нито за съпруга ти - ще видиш....Пиши по-подробно къде са увеличените лимфни възли, щом е 4-ти ст. значи има над и под диафрагмата, къде се лекувате, по коя схема сте на химиотерапия...Каквото те интересува питай, с каквото можем ще помагаме. Прочети цялата тема, ако можеш - написаното поне на мен много ми помогна, доста съвети получих и от Джул /прекрасен модератор, и според мен изключително компетентна в много области/, и от Ру, която е минала вече лечението и както ще прочетеш доста неща ми е написала, все важни и полезни, а Маргото и тя е била с същото заболяване, вече се познаваме лично, толко много ми помогна от психологическа гледна точка, незнам как да й благодаря за това, прекрасен и слънчев човек, просто искам да ти покажа, че има много хора във форума, които биха могли да ви помогнат и на вас. Питай каквото те интересува.



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Гaбpиeлa_Д]  
АвторHeл (Нерегистриран)
Публикувано18.06.11 21:38



Здравей Габриела Д. Ние купихме натулана за 390 евро опаковката от германия. направо се учудвам, като чета цените които си написала.



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: Ру]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано16.08.11 20:01



Здравейте. Може ли да ми обясните на прост език при Класически Ходжкинов Лимфов на тази снимка тумора с какъм цвят е и тъмните области са от рани нали , тоест това не е тумор нали, защото би трябвало тумора да е светъл нали



El Chofer

Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: besraboten]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано16.08.11 20:58



Отговорът на въпроса Ви се съдържа в епикризата, в приложения сайт.
Дано Бог и лекарите, помогнат на момичето.



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: ИлeнkaKo]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано17.08.11 18:23



Значи тъмните петна са зарастващи рани от пробите от тъкан, които са взимали на две места, нали. А тумор тука вижда ли се на снимката някъде ?
Аз прочетах, че вече са й направили на Сани така наречената присаждане на стволови клетки, което ми се струва, че е следното. Яка химиотерапия с мощност около100 пъти по-силна от обикновенна в стерилна стая. Показателите на кръвта отиват на нула и няма никаква имунна система практически и тогава се инжектират стволови клетки, които отиват при бързо делящи се тъкани и поемат щафетата от туморните клетки. 2-3 процента не оцеляват, а процента на успелите не знам колко е.
Мисля, че стволовите клетки са последен официален опит, но човек като види тази таблица

Табл.1: Разлики между нормална физиология и ракова физиология
Ракова физиология Нормална физиология
рН на кръвта Алкална Нормална
рН на тумора Киселинна Нормална
Кръвни тромбоцити Прилепнати Нормални
Енергийност Анаеробна Аеробна
Ангиогенезис Висок Нисък
Апопотоза (програмирана клетъчна смърт) Ниска Висока
Кръвна коагулация Висока Ниска
Клетъчна адхезия Висока Ниска
Колагенозна дейност Висока Ниска
Диференциация Ниска Висока
Женски естроген Висок Нормален
Глюкозна консумация Висока Ниска


и си мисли, че примерно, ако използва ем ем ес MMS и го активира и се освободи кислорода, тогава енергийността ще е аеробна и ще пречи на рака, нали? Или примерно с метода на доктор Симончини със содата, там пък тумора нали е кисел и високата алкалност ще му пречи, нали ?
Аз като стана онколог ще искам да се занимавам с терминална онкология, ако има такова нещо, защото на момичето всичко друго й е в ред, само рака е работата, която трябва да се свърши. То по тая таблица и други неща могат да се правят, но според мен има един аспект, който не го виждам и той ще ми е последния коз, но науката още не го регистрира като съществуващ, защото трудно се измерва, но хубавото при него е, че можеш да го помпаш в пациента в огромни количества и няма да объркаш нещо като примерно със содата, защото забележи, че при рак кръвта е алкална и със содата става още по, тоест правиш едно, а объркваш друго. Това малко като с хлорирането на питейната вода - убиваш микроорганизмите, но я правиш отровна - нищо чудно тогава, че ти пада косата при химиотерапията и че в късните фази няма как да увеличиш дозата дотолкова, че да победиш късен рак, нали ? Такива като Сани обещавам да не ги изпускам, колкото и правила да наруша. Ми то всичко друго си й работи

El Chofer


Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: besraboten]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано17.08.11 19:31



Не мога да коментирам написаното от теб. Аз мисля, обаче, че за малигнените заболявания, докато не стане ясна причината, за появата им..както и по-нататъчното им поведение, то все така медицината ще си боксува.



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: ИлeнkaKo]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано18.08.11 09:56



за малигнените заболявания, докато не стане ясна причината, за появата им...

Дебата за причината за появата е следния. От едната страна са учените, които смятат, че първото е яйцето и твърдят, че причината е генетична дегенерация, а от другата страна са учените, които смятат, че първото е кокошката и те смятат, всички видове рак си причиняват от малки микроорганизми. Този дебат няма край. И какво значение има. В природата всяко следствие има някаква причина и от своя страна е причина за друго следствие. Всичко в навързано така да се каже като свински черва - дърпаш, дърпаш и няма край и няма край на шир и длъж.
Затова родителите на Сани, която е единствено дете да разгледат горната таблица и да си помислят дали виждат някакъв аспект на разглеждане на рака в нея свързан примерно с науката физика. Аз не виждам. А вчера научих и за такъв случай. Човек си кара колата и изведнъж дърветата покрай пътя започват да се ускоряват, тоест движи се все по-бързо. Той отпуска газта и нищо не се променя. Направо кара с двеста. И какво се оказва. Човекът има тумор в центъра, който се грижи за точното ни време така да се каже, тоест не света се ускорява, а той се забавя заради тумора. Ако можеше да се измери локалната гравитация на раково образувание, щеше да се окаже, че там гравитацията е по-ниска, а времето тече по-бързо. Може би затова и раковите клетки още зрели недозрели се делят пак и пак. Ето ти още една теория, за произхода на рака. И какво от това? Можеш ли да увеличиш гравитацията и да забавиш времето. Предполагам, че не. А аз мога и изобщо не ми пука, че това не се води за медицина, ако това ще спаси пациента. А, разбира се ще има и по-крайни мнения, че съм луд и на тях ще отговоря така. Погледни в епикризата накрая. Забележи "тежката артилерия" на химиотерапията е и тежката артилериа в селското стопанство. Циклофосфамида го продават в големи торби в магазините за разтителна защита. Тоест май по въпроса за произхода на рака науката вече е решила. РАКА Е МАЛКО ЗЛО ЖИВОТИНЧЕ И ЩЕ ГО БОРИМ СЪС СИЛНИ ПЕСТИЦИДИ

El Chofer


Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: besraboten]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано18.08.11 10:47



запиши медицина ,изкарай някой друг курс и тогава давай мнения ,много си далеч още и твърде бос ,самата идея да покажеш снимка във форума и да задаваш безумно глупавите си въпроси пред изстрадалите хора е меко казано неетична Разбирам ,че се 'кандидатираш' за апогеи в онкологията но нека поне се научиш да разчиташ епикризи.....



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: Пeтя]  
Автор besraboten (новак)
Публикувано18.08.11 23:03



Момичето вчера вечерта се е прибрало в България. За няколко стотин хиляди лева израелските бъдещи колеги са направили чудо. Обаче някой отчита ли статистиката, че 50% от случайте дават рецидив. След присаждане на стволови клетки не знам каква е статистиката. Но знам, че сигурно ще се върне у тях и ще легне да спи в същото легло, в което е спала от години. А четах, че 92% от онкослучайте имат геопатогенна зона. Освен това много е важно главата на човек накъде сочи докато спи. Ако човек си завърти главата сънят се променя и здравето също. Тя не е реагирала на първите сигнали докато още се е водил лимфен възпалителен процес и сигурно и сега пак ще е така. Като човек искренно се надявам дори да не си и спомне за рака, но като бъдещ специалист си мисля, че рака не е просто случайна мутация, която като се пребори и шанса да се появи пак е нищожно малък, а по-скоро последната фаза на системен отслабващ генерацията и защитата от инфекции процес и всяко лекарство, колкото и малоумно да звучи трябва да помага и при другите дегенеративни болести, като Алцхаймер, както и при другия голям клон възпалителните болести. Ако някой възрази, че няма нищо общо между толкова различни болести, ще му кажа, че при огромното разнообразие от организми намирам за обща черта между паяк, слон, пеликан, акула и таралеж, че всичките дишат кислород и имат по 75 процента вода в телата си

El Chofer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.