Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: bobby2OO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.02.11 15:00



Мила bobby, браво на твоите левкоцити! Наистина се ги вкарала в норма за отрицателно време!


Би ли споделила с какво успя да го постигнеш? Има различни начини, описани в темата с Алтернативите,
но много важно е всеки да споделя своя опит.
Успех утре, ще ти стискаме палци!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: *jull**]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано28.02.11 19:17



Здравей мила,
ами в петък ми биха една инжекция урбазон, мисля че от нея се покачиха, толко бързо или поне това е медицинското обяснение, но от алтернативите взех Натанал - пия по 2 суп.лъжици по два пъти на ден, то на листовката пише по много повече, ама аз реших, че толко ми стига или поне толкова мога да изпия, че на вкус е доста силен, а за мириса да не говорим...
Стафидите, за които ти ми каза, тях ги харесах и ще ги ям всеки ден. От храната - мляко кисело, но домашно, истинско. Месо, с него имам проблем, защото не го обичам, ама реших, че ще трябва все пак да го ям. Сок от червено цвекло, моркови и ябълки в комбинация, това го пия от доста време, чай от много билки+шипка, поне 1-2 чаши на ден. Ядки по няколко бадема и орехи, разбира се сурови.
Купих си и Герисан - по едно на ден, защото поне за сега тромбоцитите са ми в норма.
Ами май това е всичко, което успях да направя за тия два дни...





Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: bobby2OO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.02.11 19:35



Направо си отличничка, "изяла" си всичките рецепти!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: *jull**]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано28.02.11 20:01



Да, аз толко храна по принцип ям за една седмица, не бях от много ядящите преди, ама реших, че ако трябва да се боря ще ми трябват сили, храна и здрава психика, а не само химия. А и покрай установяването на диагнозата и започването на лечението събрах доста нерви, страхове и килограмите ми намаляха, та сега дано да ги кача малко.


Jull, искам да питам за Деодана от къде го взимахте, сега чета за него в сайта на производителя и като гледам, че е от бактерията на кис.мляко, в доста голяма концентрация, та си мисля че ще е доста полезно за левкоцитите. Попаднах и на една статия на д-р Балабанска, която се занимава с лечението на хепатит, но и при тях от интерферона доста им падат левкоцитите и всички останали показатели, та там тя дава препоръка за млякото специално като едно от нещата за покачването им. Та в тази връзка съпругът ти как го пиеше през цялото време или само дни преди вливане?



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: bobby2OO5]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.02.11 23:48



Деодана го взимахме направо от д-р Богданов. Съпругът ми го приемаше вътрешно няколко месеца около терапията, а при лъчетерапията използваше и крем, с който третираше локално кожата и така я предпази от изгаряне. Имам позната, която също го приемаше и изключително леко понесе всички терапии. Най-добре разговаряй лично с д-р Богданов и обсъдете дозите и продължителността на прием. Не си задължена да го взимаш, на първо време просто се информирай.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: *jull**]  
АвторBobby2OO5 (Нерегистриран)
Публикувано01.03.11 14:48



Да, първо ще проуча, ще говоря и с доктора. То няма как да се взима и всичко, просто искам да си избера някои неща, пък дано имат ефект.
Благодаря!



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: Bobby2OO5]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано15.03.11 18:02



Да споделя - от всичко реших, че за левкоцитите ще взимам Деодан и от 8 дни го пия + Герисан. Днес направих изследвания и се оказа, че левкоцитите са ми 5, всички останали показатели също са в норма. На предишното вливане бяха 2,3 след урбазон стигнаха до 4,7, а сега без кортикостероиди са 5. Храненето не съм го променяла и си мисля, че е от Деодана. Ще продължа да го вземам и след вливането утре, та после за следващото ще видим как ще са показателите. Дано да ми помага... ако и друг някой го взима в момента - нека сподели как е.



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: Ру]  
АвторAнoнuмeн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.11 12:15



Здравейте, аз искам да попитам относно постинга на Ру за страничните ефекти от лъчетерапия. Какви по-точно са те? Защо при Ходжкин времето за лечение да е особено дълго (специално за лъчетерапията) и да обхваща много органи, това не зависи ли специално от броя и разположението на засегнатите лимфни възли при отделния пациент? Аз лично от една хематоложка получих мнение, че при облъчване има няколко пъти по-голяма вероятност от други заболявания. Друг хематолог ми каза, че при Ходжкин вероятността е около 1-1,5%. :(:(:( Не знам на кое да вярвам, много ме плашат тези мнения. Моля някой, който знае, да ми сподели и отговори. Желая ви наистина много здраве на всички :)



Тема Re: Лъчетерапия - събрана информация от проучванетонови [re: Aнoнuмeн]  
Автор Ру ()
Публикувано27.04.11 22:13



Здравей,
За това можеш да прочетеш тук

и тук .
Времето за лечение е дълго, защото тук лекарите са по "стария" метод - презастраховат се и облъчват не само засегнатите лимфни възли, а всички в областта. Например ако имаш увеличени медиастинални, то няма да бъдат облъчени само те, ами и шийните и тези подмишниците. Облъчва се на зони, не възел по възел, като всяка зона в гръдния кош има минимум 1 сантиметър буфер отстрани. И са големички зоните. Лъчетерапевтът ми каза, че облъчването е 3 пъти по-дълго от това при рак на гърдата например. Както ще видиш от горните линкове, увреждания по органите не са нещо рядко - дробове, сърце, тн..
Лекарите по принцип предпочитат да не плашат пациентите си :), не биха започнали да ти изреждат неща, които се появяват години по-късно. За тях е по-важно да те излекуват от сегашното ти заболяване. Но според мен трябва тези рискове да се казват и да се знаят, защото тогава ще си правиш редовна профилактика и всякакви проблеми ще бъдат хващани доста по-рано, и съответно шансът да са лечими е огромен.
Моят съвет - преди лъчетерапията иди на ПЕТ скенер, ако е чист, консултирай се с достатъчно добри специалисти дали можеш да завършиш лечението си без лъчетерапия. Ако не е чист, тогава ако можеш, събери средства за лъчетерапия на добър апарат в по-напредничав център, по възможност извън България. Не си струва да се оставиш да те облъчват "за всеки случай", за да спестиш няколко хиляди лева. Аз не направих така за съжаление.. късно разбрах за разликите в методите.
И най-важното - да имаш риск от нещо не значи, че ще ти се случи със сигурност. Особено ако знаеш за рискът, и се стараеш да го намалиш. Една от жените в клуба беше казала, че всеки си носи нещо и живее с него.. но важното е точно това - да успееш да живееш с него, да не допуснеш да те победи.
Желая ти кураж и успех!

Happiness is a state of mind.

Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Ру]  
Автор Паола Недялкова (непознат )
Публикувано01.06.11 20:23



Здравейте всички! Казвам се Паола и не знам как да започна след ужаса, който изживях като чух диагнозата на съпруга ми Марио: Ходжкин - ІV стадии.
Чета всички мнения, каквото видя и се плаша още повече. Има ли някой с тази диагноза в ІV стадий и можете ли да ме посъветвате нещо, каквото и да е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.