Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Лъчетерапия - къде?нови [re: venessia]  
Автор Ру ()
Публикувано11.10.10 18:44



Здравейте,
Аз почти стигнах до лъчетерапия! :)
Но искам да ви попитам къде би било по-добре да я карам - в Онкологията или в Токуда? Колкото повече чета и разпитвам, толкова по-неясен става изборът..
За сега накратко знам, че:

В онкологията линейният ускорител се чупел почти всяка седмица заради голямото натоварване (до колко това може да провали лечението?). Чакало се за час няколко месеца (но това не е проблем в моя случай, имам още малко химия да направя). Др Бакърджиев бил по-добър специалист специално за съставяне на план за облъчване на Ходжкин. Лекарите са много натоварени, имат по съвсем малко време за всеки пациент.

В Токуда апаратът е по-нов, но е със сходни параметри на този в онкологията. Не е толкова натоварен, не се чака за ред, повредите се отстраняват бързо. Лекарите не са твърде натоварени и имат повече време за пациентите си. Лечението струва 2 500 лева.

И така, не мога все още да взема решение, има ли някой, който има отзиви за едното/другото място? Ако е специално за Ходжкин - още по-добре.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: Ру]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.10.10 19:34



Здравей, от няколко дни правя лъчетерапия в Онкологията. Падна голямо чакане, няколко отлагания поради ремонт...Сега да се надяваме ускорителят да издържи 25 работни дни без да блокира. Младите докотори и докторки са много внимателни и по всяко време на разположение. Консултират в движение и с явно желание. Бакърджиев и д-р Кленова - трудно е да ги хванеш, трудно е да ги откриеш изобщо! Каквото и да ти трябва - или обикаляш да ги търсиш с часове, или говориш с лекари, които си имат свои пациенти и други грижи. Лаборантите се оправят сами ако си пациент на д-р Кленова или д-р Бакърджиев. Относно Токуда - ако сумата от 2500 не те притеснява / мен- много/ - търси д-р Михайлова. Тя работи и в Онкологията. Има опит. Не е от най-младите кадри. Много е мила и там ще има много време за теб. В Онкологията има много пациенти, но в Токуда едва ли при тази цена. А и там няма да чакаш за записване.



Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: Ру]  
Автор elb (новак)
Публикувано13.10.10 17:14



Майка ми преди 2 год. беше на ЛТ в Онкото в Дървеница наистина там се чака доста време за ред.Тя започна сравнително бързо внасяха се по 500 лв.на каса за да те запишат за по-скорошна дата така беше поне тоава.Наистина апарата там се чупи доста по-често а и в самия ден в който се ходи на процедура чакането е голямо.Скоро на баща ми също се наложи

правихме ЛТ в Токуда.Записват веднага не се чака докторите са одзивчиви, имайки се в предвид че баща ми беше в много тежко състояние което ако беше в Дървеница не знам дали изобщо щяха да се занимават с него.Цената беше също 2500 лв. ако е с болничен престой е по-висока.



Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: Eв]  
Автор Ру ()
Публикувано14.10.10 15:33



Здравей Ев,
Днес от онкологията ми казаха, че апаратът за сега е стабилен, стискам палци да издържи поне до края на терапията ти!
Мен все повече ме смущават тези прекъсвания - Ходжкин е лечим, но само ако е проведено правилно лечението, а все още никой не ми е казал до колко са приемливи паузи по време на лъчетерапия. Иначе ми е ясно, че и там си е анархия и гоненица с лекарите. Четох, че практиката в такива болници е да има по два апарата - когато единият се повреди, всички пациенти да минават на другия, за да няма прекъсване.. но тук и това спада към категория "лукс".

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: elb]  
Автор Ру ()
Публикувано14.10.10 15:46



Здравей,
Много благодаря за информацията! Надявам се въпреки преживяните непрятности родителите ти да са по-добре сега! А защо се чака в дните на процедурите толкова, в Онкологията дават ли ориентировъчни часове, или всички отиват сутринта, и кой когато влезе? Единственото, което ме притеснява около Токуда е, че от Хематологията в Дървеница ми казаха, че лекарите в Онкологията са по-опитни специално за Ходжкин.. но с целия този хаос там все повече се чудя дали няма да ми се провали лечението :(. Още трябва да го мисля.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: Ру]  
Авторrocт k (Нерегистриран)
Публикувано14.10.10 18:57



Здравейте.
А защо никой не спомена нещо за ИСУЛ? На нас ни препоръчаха лъчетерапия в ИСУЛ и една много добра докторка там - доц .Хаджиева. Нямам представа дали се чака и колко, но тъй като майка ми едва сега мина първия курс химиотерапия, предполагам, че има достатъчно време до лечетерапията и може да изчака. А също незнам и за плащането как стои въпроса - дали е по здр. каса или се плаща допълнително. Но разбрах, че там е най-добрата и модерна апаратура за лъчелечение в Б-я.



Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: rocт k]  
Автор Ру ()
Публикувано14.10.10 19:01



И на мен ми се искаше в ИСУЛ, от коледа най-рано пускат новата апаратура... но ми казаха, че още поне 2-3 години нямало да има специалист за лечението на Ходжкин там. Не съм разпитвала подробно, но ще се радвам, ако може да дадеш още информация.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: Ру]  
Авторrocт k (Нерегистриран)
Публикувано15.10.10 21:15



Е значи моята информация не е достатъчно достоверна. Това не го знаех, че все още не е пусната в експлоатация.
Иначе се надявам да направим една консултация с доц. Хаджиева, и да ни даде повече информация и съвет къде да продължим.

Искам да ви попитам за сока от червено цвекло (който е правил) - просто се изтисква самото цвекло ли? Прави ли му се нещо преди това?



Тема Re: Лъчетерапия - къде?нови [re: rocт k]  
Автор Ру ()
Публикувано15.10.10 22:26



За сока е добре цвеклото да се обели предварително. На доста места препоръчват преди пиене да поседи поне 2 часа на въздух (за да му се махнат разни вредни вещества, не помня как се казваха в момента), и да се пие винаги разредено с друг сок.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лъчетерапия - къде? [re: Ру]  
АвторEв. (Нерегистриран)
Публикувано24.10.10 16:25



Здравейте момичета. Относно лъчетерапията в Онкологията - на средата на процедурите съм и вече на никого не я препоръчвам! Който може да се записва в Токуда, но най-добре в ИСУЛ. Имам много познати, правили Лъче в ИСУЛ. С Ходжкин - също! И том освен добри специалисти, ще намерите и човешко отношение. В Онкологията само отбиват номера. За часовете - да дават час, но той няма някаква стойност. Чакала съм от 30мин. до 2.30ч. Това не е най- страшното. Лаборантите са груби и навъсени. Карат те да се чувстваш натрапник. Лекарите контактуват с теб само при записването. После не е възможно да проведеш и 2 минутен разговор. Въпросите относно странични ефекти се задават от пациент на пациент. Ако на друг пациент също му се гади или му се вие свят - приемаш, че нещата са нормални. За задължителната кръвна картина през седмица - кой да ти я назначи, като не виждаш лекар? Ако се появят евентуална болки - питаш пациент или влизаш в интернет. Няма грам човешко отношение!!! За ИСУЛ са ми разказвали много по-добри неща. Съжалявам, че не се записах там. Не правете моята грешка! Някой питаше за плащане - НЕ! НЕ се плаща нищо допълнително и в ИСУЛ и в Онкологията. Касата поема лечението изцяло. Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.