Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: slavi]  
АвторГaбpиeлa_Д (Нерегистриран)
Публикувано15.12.09 19:52



Здравейте! Не съм писала отдавна в клуба, излекувах се от Ходжкин в началото на годината и честно казано не ми се иска изобщо да си спомням за болестта, но се сблъсках с нещо, което ми направи впечатление още докато бях болна. Тъй като ми останаха няколко опаковки Натулан прокарбазин, публикувах обява, че ги продавам, в крайна сметка никой не се обади няколко седмици и реших да ги оставя заедно със Зофрана, който имах, в Дървеница и лекарите да ги дадат на някой нуждаещ се, който не може да си позволи да ги закупи или няма време за това. Наскоро няколко души ми бяха писали за лекарствата, като ми обясняваха колко спешно се нуждаят от тях, че ги няма на пазара, питаха ме и за цената, на която ги предлагам. Разбирам ги всичките и искренно им съчувствам, мойто семейство също се чудеше откъде да ми ги намери час по-скоро. Та, по същество : ПЪРВАТА ОПАКОВКА НАТУЛАН СИ КУПИХ ОТ ЕДИН "МНОГО ДОБЪР ЧОВЕЧЕЦ" ОТ ВАРНА, КОЙТО МИ Я ПРОДАДЕ ЗА СКРОМНАТА СУМА ОТ 450ЛВ. Доста, нали!? След това, когато отново ми трябваше СИ ГО ВЗЕХ ОТ ГЪРЦИЯ ЗА 30-40 ЕВРО, А ТРЕТИЯТ ПЪТ ОТ ИТАЛИЯ ЗА ПО 10-20 ЕВРО. Кои са тези мръсни шарлатани, които си взимат лекарството от чужбина за жълти стотинки и го продават тук на такива цени?????????????? Кой смее да изкарва пари на гърба на хора болни от рак??????? Това за мен са мръсни боклуци и моля всеки, на който не му трябва лекарството да го продаде за колкото го е взел или направо да го даде на някой човечец или да го остави в болница! Защото това, което ви разказах е наистина нелепо



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Гaбpиeлa_Д]  
Авторrocт k (Нерегистриран)
Публикувано20.09.10 21:36



здравейте. На скоро откриха на майка ми тази диагноза - Ходжкинов лимфом. Вече направи всички изследвания и скенер, сега чака за прием в болницата за химиотерапия другата седмица.
Искам да попитам как може да се избере вида на лекарствата или медикаменти двключени в химиотерапията?
Как да разбера точно кои ще бъдат най-подходящи, или прото да се доверим на лекуващия лекар.
И до колкото разбрах лечението е било абсолютно безплатно - става въпрос за Хематологията в Дървеница. А какво тогава допълнително трябва да си закупим, или това са лекарства, които не ги поема здр. каса, а е препоръчително да се приемат, така ли?



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: rocт k]  
Автор Ру ()
Публикувано20.09.10 21:52



Здравей!
Не, лекарствата не можете да си изберете. В зависимост от стадия и пораженията (а често от личните предпочитания на лекаря, когато решението не се взима на лимфомна комисия) обикновено се назначава един измежду 2 режима химиотерапия - ABVD и BEACOPP. И двата дават сериозен шанс за пълно излекуване, дори и за напреднали стадии. Като се назначи режим, минимум 6 месеца не се прекъсва. Може да се консултирате с повече от един лекар, но не виждам как ще им кажете "ние искаме този", и те да се съгласят.. Разбира се дали изборът е бил добър чак като минат 2-3 месеца и се види дали болестта се повлиява достатъчно.
Иначе в Хематологията е безплатно лечението, но и за 2та режима има лекарства, които трябва да си намерите от околни държави, не се внасят. Не са препоръчителни за съжаление, съвсем задължителни са си :)
Пожелавам ви в най-скоро време всичко да е приключило успешно!

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Ру]  
Авторrocт k (Нерегистриран)
Публикувано21.09.10 19:58



Много благодаря Ру. Надявам се всичко да мине успешно и да се повлияе добре от лечението. Тя е много съсипана психически и аз непрекъснато чета и й разпечатвам вашите коментари, за да прочете, да се успокои и да разбере, че е напълно възможно излекуването й.

Поздрави и успех на всички!!!



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: rocт k]  
Автор Ру ()
Публикувано21.09.10 20:23



Лечението е над 90% успешно (за началните стадии е към 100%), като мине началният шок от диагнозата, човек започва да се чувства като късметлия, и то като голям късметлия. Един от 3те най-лечими рака. Например хората с пневмония имат по-голям риск за живота, от тези с Ходжкин ;).
Като минат 1-2 химии, ще се успокои.. сега е добър момент да поработи върху психичното си равновесие - трябва много спокойствие, вяра в себе си и оптимизъм, защото за разлика от пневмонията лечението си е гадост. Има доста книги, които помагат - Луиз Хей, Норбеков, Mom's Marijuana на Дан Шапиро (тя е точно за преживелиците на тийнейджър с Ходжкин)... Ще свикне и да се грижи повече за себе си, това допълнително ще я балансира психически. Помогнете и да го приеме като период на промяна към по-добро, а не като прелюдия към края - всяко нещо си има две страни.
Успехи :)

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: Ру]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано21.09.10 21:10



Здравейте и от мен

.Аз съм с Ходжкин или по -точно бях .Ако майчето ви има въпроси или вие ,пишете ми Mail - m_stoineva@abv.bg.Успех



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: marggoto]  
Авторrocт k (Нерегистриран)
Публикувано22.09.10 15:57



Отново ви благодаря за отзивчивостта ви.
Сега майка ми постъпва другата седмица в Дървеница за химиотерапия при една докторка с която ни свързаха (мисля че се казваше Георгиева), ще изкара 8 дни в болницата. Междувременно ни препоръчаха много добра доц. Хаджиева в ИСУЛ, с която също направихме връзка и по-следващата седмица имам час при нея. Незнам, как да постъпим. Дали да си изкара първата химиотерапия в Онкологията и после просто да отидем на преглед при другата докторка в ИСУЛ да се посъветваме и с нея. От друга страна да не стане от 2 стола - та на земята, че уж и при двете сме използвали някакви връзки. Незнам ..........
Въпреки че "втората" докторка е специалист по лъчетерапия и се надявам да ни препоръча след химиото, тя да ни поеме за лъчетерапия.
От желанието си да се свържем с добри доктори и да направим правилния избор започваме да се объркваме.

Имате ли впечатление за някои от горепосочените лекари, въпреки че всичко е доста относително.



Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: rocт k]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано22.09.10 17:46



Здравей гост к, нека майка ти си провежда химиотерапията, но ви съветвам да не отлагате консултацията с доц.Хаджиева, така ще може да планирате евентуално дата за лъчелечението. Имайте предвид, че за ЛТ се чака около 2 месеца, а за доц.Хаджиева и въобще за лъчетерапията в ИСУЛ има много добри отзиви. Успех!





Тема Re: Лимфом на Ходжкин спешнонови [re: nadia_O6O6]  
Автор Ру ()
Публикувано22.09.10 20:21



Би било добре да се наглежда от 2ма лекари. Аз за себе си така съм го решила. Да, възникват понякога моменти на несигурност, вътрешни конфликти... но според мен те са за предпочитане, от колкото не дай си Боже неприятните изненади причинени от незнаене или недоглеждане. Неприятен момент би бил определено ако лекарите се разминават в мнението си за типа на нужната химиотерапия например.. трябва да имате едно наум, че може и в такава ситуация да изпаднете.
Ходжкинът, въпреки, че е лесно лечим, е доста рядък и не всички лекари имат практически опит с такива пациенти. А и като всяко заболяване дава голям мегдан за неща, които опират до личната преценка на лекаря - кога какви изследвания е добре да се правят, дали да се повторят, как да се отстранят някои странични ефекти от лечението (това всъщност е доста сериозно и хич не е за подценяване, но за него си трябва опит). За това пък при 2 подходящо избрани опитни лекари, липсата на разминавания е много успокояваща - да знаеш, че всичко върви оптимално и по план.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Лимфом на Ходжкин [re: Лopka]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано11.10.10 15:44



zdr,Lori.az sum radoslav(slavi) ot vrattsa.mila Lori kakvoto ti kajat lekarite ne otkazvaii ni6to.poslu6ai me.az sum minal vsi4ki proceduriv Aleksandovska boilnitsa.razbolqh se prez mart na 93g.prekarah 3 operaciii.mnogo kursove i lu4eterapiq.pi6i mi 6te ti kaja vsi4ko.skaypa mi e.slavi_vr88.slavi.slavi_vr@mail.bg

Кирилицата е задължителна! При необходимост използвайте функцията KREDOR - горе вдясно над прозореца за писане.

Редактирано от *jull** на 11.10.10 19:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.