Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: МИМИнови [re: marggoto]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 17:18



Грей (Gy) е единица за отбелязване на поета доза радиация. Използва се при лъчетерапията. Количеството огнищна доза се назначава от лъчетерапевта.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 17:47



Някъде четох, че резултата от курс ХТ се "вижда" на скенер след 20-30 дни, т.е лимфните възли започват едва тогава да се повлияват от лечението. Така ли е в действителност? В четвъртък имам час при доц. Райнов от ВМА за консултация, ти ходила ли си при него?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 18:13



Аз се лекувах както казах в исул и сециално и само съм била при Професор Бобев,и екипа му.Първо потърсихме него и той ми се водеше до края лекуващ лекар заедно с Др Щарбанов.Но те се занимават главно с пациенти до 18 години ,първо са педиатри,а после онкохематолози.Предполагам,че не биха отказали консултация,но аз бих ти препоръчала за баща ти,тъй като е възрастен човек ,Др.Жечев-татко поддържаше връзка с него повреме на цялото ми лечение.
Не бива да се бърза със скенера.Те знаят кога да го направят-има протоколи за това,поведението е уточнено и съгласувано с европейските стандарти във всяко едно отношение.Схемите са стандартни.Бих препоръчала татко ти да яде много ядки-сурови,за да не му спадат клетките и да не отлага терапии,моркови,чай от коприва,сок от цвекло,броколи-много са полезни и помагат на организма да се справи с неприятните странични ефекти на терапията.Добавките и имуносимулаторите са напълни забранени-витамити и всички "чудотворни" препарати,създадени от съмнителни елементи.



Тема Re: МИМИнови [re: marggoto]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 18:15



Грей е мерната единица за лъчетерапията.Всеки орган има определен капацитет за поглъщане на подобни радиационни влияния.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 18:35



Безкрайно съм ти благодарна за всичко което ми пишеш, цялата тази информация е много ценна за мен.
Д-р Жечев от онкохематологията в Дървеница ли имаш предвид?
Къде в ИСУЛ, мога да намеря Д-р Иван Терзиев, имаш ли негови кординати?
Още веднъж ти благодаря за всичко.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 22:17



За съжаление не мога да открия координатите на Патолога,но съм сигурна ,че в ИСУЛ всеки жи ти ги дал.
Да за др.Жечев от Дървеница.Той дори не го е виждал но тъй като са познати с татко той постоянно се допитваше до него.
Пожелавам ти успех в не лекия момент-за близките знам не е никак по леко..
Винаги можеш да ме потърсиш
maria.g.m@abv.bg



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ГaбpиeлaД]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано01.09.09 17:35



kazvam se Slavi i bqh bolen ot tazi kovarna bolest.koiti iska moje da mi pi6e na skaypa.slavi_vr88.8g bqh na himiq.vsqka ve4er sled 22h sum na liniq.gabi pi6i mii.na skaupa.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: slavi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.09 17:44



Щом използвате минало време значи сте в ремисия. Ще се радвам да споделите как го постигнахте.
Моля да пишете на кирилица, ако нямате използвайте КРЕДОР горе в дясно на прозореца, в който пишете.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: gabriela_d]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 14:09



az sum slavi ot vratsa i sum prekaral tazi kovarna bolest.8g bqh na himioterapiq i lu4eterapiq.vsi4ko se lekuva samo da e v ranen stadiina tazi bolest.az bqh v aleksandrovska bolnica.tam lekarite sa na super nivo.ako,iska6 mi pi6i.slavi_vr@mail.bg.0878/830736



Тема Re: Лимфом на Ходжкин [re: slavi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.09.09 15:41



Кирилицата е задължителна! При необходимост използвай функцията KREDOR - горе вдясно на прозореца, в който пишеш.

Освен това, всичко, отнасящо се да болести и лечение, предпочитаме да се коментира в Клуба, за да бъде достъпно за повече хора. Да не забравяме, че това е Клуб за ВЗАИМОПОМОЩ и споделянето на опит и информация е една от основните му функции!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.09.09 15:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.