Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: Buba67]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.09 18:04



Утре съм при нея, благодаря сърдечно.., дали консултира и лимфоми? Вълнува ме следното:
Пацентът се лекува съгласно диагнозата на патолог 2. Патолог 3 е на едно мнение с патолог 1. Патолог 4 и той казва мнение, дотук добре.
Но: патолог 2 трябва да си погледне диагнозата и да я ревизира за да се коригира и лечението. Какво мислите момичета, това ли е пътя?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано14.07.09 14:57



Бихте ли ми препоръчали патолог който консултира хистологично лимфоми?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано26.07.09 20:40



Аз самата бях с потвърдена диагноза Хочкинов лимфом-нодуларна склероза при Др.Иван Терзиев "Исул".Знам ,че там специалистите много му вярват и той именно се занимава с хематологични и онкологичните хистологии на Детската онкохематология там.
Пожелавам ти успех и нека това е само кратак момент от живота ти,който бързо и успешно да мине!Стискам палци.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 09:28



Благодаря ти за отговора Мими. След кой курс ХТ спаднаха лимфните възли при теб. При баща ми след втори курс ХТ, мисля, че продължават да нарасват. Обърнах внимание на лекарите, само са го отбелязали в епикризата.
Нормално ли е при ХТ ,туморът да продължажа да расте?



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано27.07.09 12:43



Привет ИленкаКо

при мен след 1ви цикъл (Фармарубицин,,Декарбазин..другите не ги знам) видимо се прибрана!!!Някъде бях чула..по принцип лимфните възли се увеличават при инфекция и тогава са болезнени ..не съм на ясно ..но може да е нещо паралелно с Ходжкин.. Желая успех



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: marggoto]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 12:55



Лека, ползотворна и ПОСЛЕДНА ХТ ти пожелавам.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 13:42



Лимфните възли могат да се подуват в сладствие на лечението и без това да значи развитие на туморни клетки.Най -малкото това е химиотерапия,доста драстична за организма и всяка една тъкан реагира по различен начин на химикалите.Аз самата имах пакет на врата ,който бе ектерпиран за да ми се постави диагнозата.После след Скенер се установи ,че имам и медиастинални,Лифните възли не могат да изчезнат по никакав начин,те се спихват до някъкъв момент ,но остават и фиброзни промени и реагират дори на най-баналната инфекция.Не се притеснявай за това-не големината ,а Биохимията показва до каква степен и въобще дали има активност на заболяването.Самата биохимия не се следи всеки курс а на 3 или в зависимост от схемата.
Не мисля дали съм разбрала точно.Ти ли се лекуваш или татко ти в момента?
Ако имаш още въпроси питай-ще се радв3ам да мога да помогна.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: мими]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 14:59



Болният е баща ми. Лекува се в НЦХТ- Дървеница. След първият курс ХТ ми направи впечатление, че ЛВ са се увеличили и това много ме притесни. Къде провеждате лечение? Предвижда ли се лъчетерапия? На колко време правите контроли? Биохомията е бета 2 нали? При нас тя е в норма. Търсили ли сте второ мнение на хистологията? Къде е правено изследването? Как понесохте химиотерапията?
Извинявай, че те засипвам от въпроси.



Тема Re: Лимфом на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 16:19



Не се притеснявай да ме питаш-насреща бсъм винаги.Аз се лекувах е Детска онкохематология в Исул.Бях на 15 -Лечението ми прдължи около година с 6 курса химиотерапия ABVD(4 -2) и лъчетерапия(20 грея).В ремисия съм от 7 месеца,като след края на лечението на всеки 3 месеца се правят снимка на бъл дроб ,и пълна биохимия.Такава биохимия каквато ти каза не съм сигурна въобще да съществува-изследват се показатели ,типични за това заболяване-като левкоцити,тромбоцити,гранолоцити-евентуално да не би да има анемия,ЛДХ,фибриноген и утайка.Тези са напълно достатъчни ,за да се разбере дали има активност на заболяването.В зависимост от стадия и от индивидуалното повлияване на пациента се правят на 3 или 4 курс (ако е на ABVD) скенер или PET/CT.Ako e BEACOPP пак се правят същите диагностични изследвания за рестадийране.В зависимост от резултатите може да мина на друга по агресивна терапия ,да продалжи тази или по средата й да направи лъчетерапия на засегнатите тъкани.
Лъчетерапията се понася много по-леко от химиотерапията.Аз повръщах в продължение на 2 дни след Хт.При лъчетерапията ,в зависимост от дозата грейове може да има леки изгарияния,радиани обриви и изофагит.



Тема МИМИ [re: мими]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано27.07.09 16:51



привет..моля да обясниш ГРЕЙ какво е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.