Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: vesela.bg]  
Автор beblinka (минаващ)
Публикувано18.08.08 11:47



Весето е много права.... Зофрана помага много повече от Китрила... Аз пробвах само веднъж Китрил и вдигнах кръвното и ми стана още по зле... Така че опитай с Зофрана.... Преди вливане по една таблетка от 8мг или в системата една ампула от 8 и след вливането пак една от 8мг. И след това тези от 4мг, но не допускай да ти стане много лошо и тогава да ги пиеш... Смисъла е никакъв.... Ще ги повърнеш с останалато... И още едно малко съветче.... на 2-ят ден почвай с бирата.... на мен много ми помага.... много бързо отмива токсините....
И евалата за мъж си направо герой...
Хлъц На здраве





Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: beblinka]  
Автор ivan_b (непознат )
Публикувано23.08.08 17:21



Здравейте!

Преди няколко месеца ми откриха тумор в тестиса - не е добра новина, но пък иначе нямаше да намеря този клуб и да знам колко много хора искат да си помогнат един на друг!

Истината е, че сега осъзнавам колко малко превенция се извършва в България по отношение на раковите заболявания и може би затова има толково много болни хора - няма да говорм за възраст - мисля че и на 20 и на 80 болките и чувствата са едни и същи!

Мен за съжаление 3 месеца ме лекуваха с антибиотици за възпаление ?!!! няма да споменавам болници и лекари но...

На 1 юли извадиха тумора и тестиса - оказа се тумор от смесен тип - операцията не беше тежка и слеоперативния период също се понася леко.

В началота на август мина и първата химиотерапия - с Белезид - дано не бъркам - и Цис Платина - тук не бъркам. По време на самата химитерапия бях що годе добре - купуваш си ампули Китрил против повръщане - 58 лв бр за 24 маса действие защото в болницата не дават разбира се, после една седмица ми беше много зле - обясниха ми че е кардиоинтоксикация - не можеш да дишаш, имаш чувството че ще колабираш, температурка, малко гадене - но на 6-7 ден си кукуряк!!!!

Сега от 1 септ ще е вторят курс, после ще видим дали ще има лъчетарапия и още една операция за премахването на лимфните възли - оказа се че са уголемени - т.е. разсейки - видяха го 1 месец след операцията когато все пак хогреднаха самите снимке от скенера койти ми правиха преди операцията - оказа се че гледали само разчитането на снимките преди това, а то не било вярно !!! - абе вече ми става смешно ... ама...нейсе

Сега съм добре - и мисля да продължавам в същия дух



Въпрос - казаха ми че след втория курс химиотерапия се прави скенер - някой може ли да ми препоръча в коя болница да бъде направен? Дотук знам, че е важно освен добър апарат да имат и добри доктори, които да разчетат филма от изследването...

Благодаря ви предварително


Повече здраве, по-малко лоши мисли!



Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: Peshlay]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано25.03.09 22:51



Привет! Прочетох историята ти и всичко ми звучи до болка познато... И стадиране, и ВЕР-терапията и повръщането... Не зная дали си писал след това, кажи как са нещата ако влизаш още тук, на добре ли вървят...



Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Автор asia.axentieva (непознат )
Публикувано09.10.12 10:36



Здравейте аз съм оперирана от рак на маточната шийка .
Уж всичко изчистиха и изрязаха а сега на скенера в исул химеотерапефтите ме връщат за ЛИМФНА ДИСЕКЦИЯ РЕТРОПЕРИТОНЕАЛНмОЛЯ ВИ АКО ЗНАЕТЕ
КАКВО ЗНАЧИ ТОВА МИ ПИШЕТЕ
бЛАГОДАРЯ



Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: asia.axentieva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.10.12 14:09



Задай най-добре въпроса си в темата на лекарите (втората най-горе).
Не зная дали тук някой друг ще може да ти отговори.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Моля за съвет - след химиотерапиянови [re: asia.axentieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.10.12 08:59



Лимфна дисекция е изваждане на лимфни възли, за да се порверят дали са засегнати /има ли ракови клетки в тях/. Ретроперитонеално посочва от къде да се вадят /най-общо, задна част на корема/.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Въпрос за вените?нови [re: flora bg]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано14.09.15 20:24



Здравейте, на втората вливка ми сложиха абоката на долната част на ръката, малко под китката. След няколко дни започна да ме боли и започнах да я мажа с Лиотон 1000. От тогава не само, че не ми е минала, но и болката продължава по вената нагоре, особено като си изпъна ръката. На мястото на абоката имам втвърдяване, както и по-нагоре и и при много лек допир ме боли.
На 3-тата вливка ги помолих да не е там абоката и сестрата даже се учуди защо предния път е бил там, вените били по-тънки , ако правилно съм разбрала .
Та въпроса ми е какво да правя с вените, защото дори и по-нагоре, пак имам болки около две седмици след това. Вие как си пазите и лекувате вените?

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Въпрос за вените?нови [re: kras4o_k]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.09.15 18:07



Здравей Красчо,
проблемите ти с вените са същите като при мен. Най-добре на мен действа Троксевазин, един крем с алое вера от фирмата Форевър Ливинг - т.н. зелен крем и крем с хепарин. Мажа се с тези кремове и вените се чувстват по-добре. От време на време пия алое вера гел вътрешно - полезно е за всички лигавици.



Тема Re: рак на тестисанови [re: ivan_b]  
Автор menta123 (непознат )
Публикувано21.01.20 12:29



Здравейте!
Бихте ли казали при кого се оперирахте за рак на тестиса?
Не намирам никакви отзиви за имена на хирурзи и не знам къде да се насочим.



Тема Re: рак на тестисанови [re: menta123]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.20 11:39



Здравейте, Адмирала не може да пише в момента
за това отговарям от негово име.
Препоръчва д-р Горан Делимачковски от болница Света София в град София.
Даже за днес до 15 часа може да ви консултира.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.