Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 13:59



Здравейте. Писала съм и преди във връзка със заболяването на майка ми. Преди 7 месеца на майка ми бе поставена диагноза Са ректи и множество чернодробни метастази - бе оперирана по Хартман (сега е с колостома). Премина през 6-месечен курс химиотерапия с FOLFOX 4. Преди седица оперираха черния й дроб - оказа се, че се е наложило да резецират 7 метастази и в двата дяла на черния дроб (вместо очакваните 3, които бяха установени при преглед на скенер). Моля ако знаете повече - пишете ми за рисковете след такава операция, какъв е периодът за възстановяване, възможно ли е изобщо пълно възстановяване (черният й дроб е увреден от химиотерапията, но няма цироза), има ли риск тези метастази да се появят отново (ще й бъде назначена нова химиотерапия). Чела съм, че преживяемостта при болни след такава операция е 5-10 години - вярно ли е? Предварително благодаря.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tali]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.02.08 14:20



Моля те да споделиш къде й правиха операцията и по какъв метод - термоаблация или стандартната коремна операция. Кой я оперира?
Щото и на мен ми предстои такова преживяване.
Наистина, медицинските наблюдения са такива, след успешна операция на метите в черен дроб, преживяемостта нараства в пъти.
Иначе черният дроб /единственият орган в човешкия организъм/ има невероятната способност да се възстановява напълно.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: vesela.bg]  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 16:20



Здравей! Мога да ти кажа засега само в основни линии как премина операцията - днес изписаха майка ми от болницата. Още няма епикриза, процесът на възстановяване е много дълъг (поне това, което сме чели със сестра ми). Оперираха я във Военна болница Варна - доц. Костов (на когото съм много благодарна). Операцията продължи 3 часа, беше в реанимация 4 дена. За всички тези месеци по болниците за пръв път видяхме наистина човешко отношение от страна на лекари, сестри, дори и санитарки...Доцентът каза, че без тази операция са й оставали най-много 3 месеца... Беше с три дренажа, днес й изкараха последните два. В момента не трябва да яде храни вредни за черния дроб, не е на антибиотици - знам само, че първите два месеца са най-критичните. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай без да се притесняваш. За термоаблацията много от лекарите се изказват негативно и почти не дават гаранция за нищо - методът бил нов... На майка ми й направиха стандартна кортемна операция.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: tali]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 16:57



Значи имате добра и лоша новина. Добрата е че вероятно са отстранени всички метастази. Ключов въпрос тук е дали е правена интраоперативна ехография, ако да - добре, ако не - има 60% вероятност да са останали някои малки метастази дълбоко разположени в черния дроб. Лошата новина е броят на метастазите - има около 70% риск да се установят нови такива в близките 2 години. Задълвително при вас е активното проследяване със спирален скенер с венозно контрастиране, както и химиотерапията за предпочитане поне режим FOLFOX. Накратко - сега ви трябва добър химиотерапевт.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:05



Интересно, че термоаблацията била нов метод - ако нещо което се употребява от повече от десет години е ново какво ли е старото????



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: kиpил]  
Авторtali (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 22:28



При положение, че като влезе в тази болница се оказа, че е била сбъркана дори кръвната й група и то в голяма болница в голям град - що се учудваш, че така са се произнесли лекари за термоаблацията.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: tali]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 08:17



моля ви кажете повече....на баба ми й откриха рак на черния дроб с множество метастази в двата дяла,не се знае обаче дали той е първичния...моля ви кажете методите за откриване на парвичния.тя ходи на скенер ама от там явно не може да се каже.казаха че нямало смисал да търсят първичния защото вече има метастази ,а те не се лекували...чувала сам нещо за ядрено магнитен резунанс,но нямам информация за него, а лекарите нищо не са каза ли за него..просто я отписаха от живота и сега и даваме само АВЕМАР...МОЛЯ ви кажете какво знаете и сащо за тези операции които казвате,дали няма дя стават и за нас...как и каде трябва да се обадим и каде най-добре да се обадим...вие ми давате малко надежда...от Бургас сме..ако няко реши може и да ми пише на пощата maia_girl@abv.bg



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: MD]  
Авторcтpax (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 08:18



моля ви кажете повече....на баба ми й откриха рак на черния дроб с множество метастази в двата дяла,не се знае обаче дали той е първичния...моля ви кажете методите за откриване на парвичния.тя ходи на скенер ама от там явно не може да се каже.казаха че нямало смисал да търсят първичния защото вече има метастази ,а те не се лекували...чувала сам нещо за ядрено магнитен резунанс,но нямам информация за него, а лекарите нищо не са каза ли за него..просто я отписаха от живота и сега и даваме само АВЕМАР...МОЛЯ ви кажете какво знаете и сащо за тези операции които казвате,дали няма дя стават и за нас...как и каде трябва да се обадим и каде най-добре да се обадим...вие ми давате малко надежда...от Бургас сме..ако няко реши може и да ми пише на пощата maia_girl@abv.bg



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОБнови [re: cтpax]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.03.08 09:25



Мила, не е нужно да пускаш един и същи постинг в различните теми. Ние четем всичко. Виждам, че си много притеснена, но все пак трябва да почетеш. Тук сме писали много за черния дроб. В линка по-долу са обобщени почти всички теми. Прегледай ги, ще ти се прояснят нещата. И се успокой, с паника нищо не се постига





Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРНИЯ ДРОнови [re: cтpax]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 09:30



Тичайте в София в ВМА.И там не са всемогъщи ,но ще са по-достоверни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.