Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Хидронефроза след лъчетерапиянови  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 16:34



Здравейте!Някой знае ли как се лекува хидронефрозата?
Майка ми е с хидронефроза и на двата бъбрека,получена след лъчетерапия.В момента е с Дабъл Джей стендове и на двата,но те трябва да се сменят на всеки 3 месеца.Незнам докога,никой не ни казва


Моля ви някой ако е чувал за някакво друго лечение-пластика на пикочен мехур или нещо друго,да ми пише,при кой лекар и каде.......
Благодаря ви много!



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: Hoвa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано10.01.08 11:48



Незнам дали се лекува'хидронефроза'.,аз 3 години съм с стендове.-''3степен,двустранна хидронефроза''.Д.Д.е да отделя по лесно урината,да няма застой в отделителната система.Уролозите преценяват кое е добре.Мисля че пластика на пик.м. е за др.проблем с мехура.Много течности.



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: Hoвa]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 19:05



А от къде сте сигурни, че е получена след лъчетерапия? Лекарите ли ви казаха, четохте ли някъде, че това е странично действие на лъчетерапията??



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: EFO75]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 11:16



Здравей,EFO75 !
Искам да те питам къде ти слагаха стендовете и на колко време ти ги сменят?
Майка ми вече почти година е със Д.Д и на 3 месеца и ги сменят в Правителствена болница доц.Петров.Незнам,това е много на често.Тя също е със 3 степен и на двата бъбрека.
Исками се да има и друг начин.Тя неможе да задържа урината си и постоянно е с памперси





Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: cнaxa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 11:21



Диагнозата и е хидронефроза в следствие на лъчетеапия.Тя беше с почти изгорели уретери и черва.Опитаха се да и изградят от тънките черва уретери,но те бяха много тънки и се късаха лесно и нестана.Единствения начин на този етап са стендове Дабъл Джей.
Явнослабото и място е било там,а и апаратите за лъчетапия са толкова устарели.Правиха и я в Стара Загора........





Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: Hoвa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано16.01.08 15:34



ЗДРАВЕЙ.Първия път ми ги поставиха в Пирогов-урология./2005г./ДА,така е и при мен,на3месеца ги сменям.В болница Доверие-2ет.урологично отделение,др.Георгиев и др.Семерджиев.Другата седмица трябва да хода за нови.Винаги правят из.и ренген преди и след поставянето на Д.Д. Кажете за испускането-урина/ДД,са точно да можем да отделя ме урина,да няма застой.Успех.



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: EFO75]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 23:13



Мерси много за информацията!
Незнам дали съм споменала преди това,но първоначалната диагноза на майка ми е Карцином на маточната шийка.След операцията дълго време беше с катетър.Направи си и лъчетерапията.Тя продължаваше да носи катетъра защото след операцията тя неможеше да задържа никаква урина и постоянно се изпускаше.Нищо не и помогна!
И изведнъж получи усложнение с бъбреците.Уретерите са изтънели от лъчетерапията и урината неможе да се стича нормално по тях.Получил се голя застой в бъбреците и гной.Много беше тежко положението.......


Сложиха и първоначално нефростома,за да изтече гнойта и след това ДД.
От тогава вече почти година е стях.
Всеки месец идва в София на прегледи.Следим Креатенина.И на 3 месеца ги сменят.
А на вас какво ви е заболяването?Какво са ви казали за друг тип лечение или това е за сега,до живот?
Защото при майка ми май ще е така ако не намерим друго лечение.Защото това не е нормално на 3 месеца да ти слагат упойки,болници.......
Тежко е!Знам!
Ако това ще е доживот- ще го приемем.Сега тя ходи постоянно с памперси...но...се надявам да свикне...доколкото може да се свикне с това....



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: Hoвa]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.01.08 10:11



Здравей.Явно ''слабото място са бабреците''и се е получило проблема.И при мен стана така.От поликистоза на яйчници/опериран и резекция на единия-95г./после след6г.оперираха тумор в коремната кухина и тогава ме 'удари' в бъбреците.Получи се хидронефрозата+тбц на бъбреците/туберколоза/.Лекува ха ме 2години с туб.лекарства-силни,и се увредиха повече,-намалена функция в%.От3 г. ги носа Д.Д.и знам какво е на всеки3 месеца-УЖАС.За съжеление и на мен са ми казали че хидронефрозата немогат да я излекуват и така ще си карам-до живот с ДД.-хапчета,болници,упойки и тн.Пийте билки,за лесно уриниране/да няма застой,/спазвай те диета.За другата седмица се настройвам за поставянето на новите,но какво да се прави. малко да ви расмея-мойте мъже/съпруг и 2 сина/ като дойде време за смяната и ми се смеят че ''отивам да сменяням PVC то./стендовете са силиконови/Желая ви успех и много търпение.



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: EFO75]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 12:59



EFO 75,моля те кажи ми боли ли ваденето на DJ?Във вторник ще махат моя.Как става евентуалната смяна/не знам ,може и при мен да се наложи/?Благодаря!



Тема Re: Хидронефроза след лъчетерапиянови [re: zara]  
Автор EFO75 ()
Публикувано18.01.08 13:13



ЗДРАВЕЙ,защо са ти слагали,един,някой път слагат при операция.Аз съм двустранно-2Д.Д.Първия път ми ги сменяха само с 'лидокаин',но пак си усещаш и нее приятно./аз само като вида лапароскопа и .../Затова всеки път съм с упойка,която е за около30мин./спиш и не усещаш./и след 2часа си тръгваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.